Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ.

    Вчера ми се обажда един приятел изскочила му едната свещ . Вика ти си ми споменавал за ремонтни втулки на Вюрт които се навиват без да се сваля главата. Помагай ! Натоварих аз нужния инструмент и приспособления и го оправих за 15 минути . Предисторията на втулките е следната : Преди 5 - 6 години пазарувахме нещо от Вюрт и преди мене един клиент купи за доста пари комплект за навиване на такива втулки . Купих си няколко втулки и си направих приспособление за навиване купих си метчик 16х1.25 . Лошото е че в този размер на българския пазар има само комбиниран метчик и началното подвеждане го правя с първи метчик 16х1 . Процедурата е следната : Импровизираме с удължител за метчиците според необходимата ни дължина в случая с елементи от гедоре и торксове . Подкарваме леко един два оборота с първия метчик колкото да отвори конуса и после нарязваме с комбинирания . Алуминия се нарязва не с масло а със спирт . След като сме нарязали резбата със свередло около 20 мм правим лек фрезенк за да потъне берта на втулката . Качваме буталото в ГМТ и с прахосмукачка и тънко маркуче обираме стружките това е пожелателно . После палим на 3 цилиндъра и ако има нещо останало изхвърча през отвора . Намазваме втулката с резбоосигурително лепило и я стягаме здраво но с усет . След 15 - 20 минути колкото е отвореното време на лепилото навиваме свеща и сме готови . До тука по тая технология през годините съм направил към десетина двигателя и резултата е отличен . Приспособленията и необходимия инструмент са малко и лесно се правят . Направил съм си и един дорник за навиване на половина по къс защото има коли със свещи завряни на майната си . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0093.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:6004013Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0095.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:6004014Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0096.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:6004015Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0097.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:6004016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0099.jpg
Прегледи:1
Размер:268.9 КБ
ID:6004017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0101.jpg
Прегледи:1
Размер:274.1 КБ
ID:6004018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0103.jpg
Прегледи:1
Размер:178.1 КБ
ID:6004019
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

    Да, това е технологията. Не е имало пропуск до сега. За лепило съм ползвал Loctite 638 или 270.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

      Моето лепило е на Вюрт но те по същество са с еднакви качества . Вюрт имат ремонтни втулки за почти всички масови резби . Слагал съм и ремонтни М 10 на петите на разпределителния вал в главата на някакво Волво .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

        Инструментите и технологията са верни.
        Верен е и резултата.
        Досега не ми се е случвало да се издъня с Вюрта.

        Поздрави за добре свършената работа!

        Коментар


        • #5
          От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

          Ми очевидно по-истинско е да ви питат ПРЕДИ да ги водят или се опитват да ги вадят.
          Може да се икономисат втулки,лепило,инструменти.Казах-може.
          Последно редактирано от veskov; 23-02-13, 17:18. Причина: п.п.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

            Мдаа, особено ако си ги правиш собственоръчно нещата...

            Коментар


            • #7
              От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

              Резбата на свещ може да се откъсне по няколко причини : Свеща е навита един път накриво . Свещите ги е стягал човек без усет в ръцете и е разпънал резбата или не са отвивани много години . В последните два случая свеща се отвива трудно но тогава нещата още са поправими с метчик 14х1.25 . Свеща трябва да се завива и отвива на ръка с минимално усилие на ключа без рамо .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

                А резбата на подгревна по една единствена-конструктивни причини,но не казвам,че са недомислени.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  А резбата на подгревна по една единствена-конструктивни причини,но не казвам,че са недомислени.
                  Искаш ли да ти говоря за дизелови Мерседеси?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

                    Тцъ,само казвах,че не е случайно,и не е само той.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

                      При дизелите ситуацията е още по л@йнян@. Там свещите направо се късат и остават вътре за капак обикновено са на такива места че практически няма как да бъркаш с инструмент за разпробиване и в повечето случаи свалянето на главата е неизбежно .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

                        Прави се,за това говорех,то с главата всеки може.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

                          Абе, чукай на дърво (глава) да се не случва!!!
                          Ама ако ми се случи вече ще знам кой да търся!
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Прави се,за това говорех,то с главата всеки може.
                            Има мотори на които поне една свещ въобще не можеш да я развиеш просто няма бъркане до нея . На първо четене се сещам за един мотор на Ситроен ХМ ама не помня кой беше дали 2.1 или 2.5 . Свеща зад ГНПто няма отвиване ако не го свалиш. Колата беше на един комшия отишъл във фирмения сервиз а там му казали една сума пари или по евтиния вариант да си купи старт спрей та един ден вика погледния гледех гледах ама то с гледане не става място няма и гайката на кабела да отвиеш .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Поставяне на ремонтна втулка при скъсана резба на свещ .

                              Аналогичен е и двигателя на Роувър 2.0ТДИ......но какво да се прави,в повечето случаи се налага сваляне на главата.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X