Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форма и размери на бръснача

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форма и размери на бръснача

    Момци и аз се бръсна със бръснач, но гледам моите са доста по-тясни от вашите(поне по снимките съдя).Сега измерех единия и се оказа 12мм широк, и 75мм дъжина на острието.Та този какъв размер е ?И друго, решил съм да си ковна един от шх15, но искам да е малко по-широк от моя, и малко по-къс.Та, дайте някъкви примерни размери.

  • #2
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
    Момци и аз се бръсна със бръснач, но гледам моите са доста по-тясни от вашите(поне по снимките съдя).Сега измерех единия и се оказа 12мм широк, и 75мм дъжина на острието.Та този какъв размер е ?И друго, решил съм да си ковна един от шх15, но искам да е малко по-широк от моя, и малко по-къс.Та, дайте някъкви примерни размери.
    Това е 5/8,размерите са в милиметри.А твоя...някой бръснар може да го е изтънил за да бръсне по-лесно мустаци,но това не му е оригиналния размер.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DovoBismarck.jpg
Прегледи:1
Размер:23.0 КБ
ID:5441803
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      Здравейте, колеги

      Ако може и аз да се включа с два - три въпроса.

      Бръснач си имам - Carl Rader от Солинген. Доста стар, беше на дядо ми, а преди това дори май на прадядо ми. В добро състояние, има няколко петънца по острието. Широк е около 4/8 или 5/8. засега работи, но искам да продължи да е така и занапред . Сега идват и въпросите.

      Първият въпрос е следният: с какво да му чистя петънцата? Мислех си за паста за полиране на ножове, но не знам дали е правилно.

      Вторият въпрос: откъде да си намеря камък за точене в България? Иска ми се да е нещо като тези, двустранните, 4000/8000 мисля че ще е достатъчно фин. Или Само 8000.

      И третия: Откъде и какъв каиш да си взема?

      Ако потърся из интернет сигурно ще намеря много различни неща, но бил бих благодарен, ако някой по-опитен и знаещ може да ми съкрати ровенето и да ми спести някои грешки.

      Благодаря ви предварително

      Коментар


      • #4
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Какво е за препоръчване бръснач с отсечен завършващ ръб накрая или със заоблен.Гледам, че заболените на Дово преобладават, но съм виждал и едни испански Filarmonica които са с доста отсечен ръб накрая на бръснача?

        Коментар


        • #5
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          Не е до марката.Формата на бръснача си има име/модел - английски,френски...Някои са традиционалисти и не правят всякакви форми,други правят всякакви.
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Въпрос е и на удобство, както и навици. Бръсначът с остър ръб, е много по-удобен, за трудни места. Но пък е и в ръцете на неопитен също толкова по-опасен. Тези със заоблените ръбове, определено допускат по-свободно боравене, за сметка на по-труден достъп... Има хора които предпочитат конкретен вид, други се бръснат със всякакви...

            Колкото до размера на платното, (острието) то също е въпрос на удобство и навик. По широкият бръснач позволява, по-дълго бръснене преди да се премахне пяната т.е. има повече място за пяна... Също така позволява по-лесно да се поддържа правилният ъгъл при бръснене... Същевременно е по-малко маневрен... Лично аз намирам, че 6/8 или 7/8 е оптимумът...
            VPetrov.photography

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X