Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на бръснач

    Аз поразгледах из нета, ама те цените на бръсначите от 150лв нагоре.Има със сменяеми ножчета за по-приемливи пари, но ще се търси истински

  • #2
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    Зависи какъв и колко кячествен търсиш.Има и много ефтини.А тези,със сменяемите ножчета...нямат ама абсолютно нищо общо с класическите.
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
      Аз поразгледах из нета, ама те цените на бръсначите от 150лв нагоре.Има със сменяеми ножчета за по-приемливи пари, но ще се търси истински
      Е,може и с нещо ей-такова да се започне,за около 100 лева всичко...
      http://www.ebay.co.uk/itm/5-PIECE-ST...item3a7b52dbf9
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #4
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Здравей,
        този бръснач за 19лв. не го препоръчвам защото не става въобще,аз го поръчах и още като ми го доставиха се уговорих да го върна и да взема на Р.Клаас. Според мен въпросният бръснач не може да бъде заточен ,много груб е на живо и никак неудобен....това от личен опит.
        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
          Понеже реших да премина в отбора на използващите бръснач, започнах да си търся в "нета"...В българските сайтове не открих такъв на разумна за начинаещ цена, но пък намерих форум по темата:
          http://straightrazorplace.com/
          Дано е от полза.
          Бръснач ще търся по пазарите явно, ако някой има идея за острие на разумна цена ще съм благодарен.
          Сашо,до колко пари ти се дават за бръснач..? Виж английския или немския ибей.Ако трябва ще помагаме
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Намерих си по обява един много запазен руски от 58-ма година и си го купих за 30 лв. Беше в много добро състояние, което много бързо премина в отлично... Като размер е най-близко до 5/8. Ако питаш какво ми харесва, ето:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ar1.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5441706Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ar2.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5441707Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ar3.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5441708Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ar4.jpg
Прегледи:1
Размер:31.5 КБ
ID:5441709
            Но за съжаление и при бръсначите хубавите и евтините са на отделни щандове... Ще мине време...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Бръсначи, точене и въобще използване

              Всъщност питах за размера - със 6/8 се учи по-лесно.И на мен първият ми бръснач е руски,пазя си го и до днес...А иначе Тиери Исар... няма спор,но аз съм фен на конкуренцията Имам опит и със двете марки,но препочитам немските.Ще ги видиш на живо скоро,надявам се,един Данди и ето този:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dovo_3580_1.jpg
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5441718
              Последно редактирано от Bat_Pepo; 07-01-13, 11:14.
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #8
                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                Всъщност питах за размера - със 6/8 се учи по-лесно.И на мен първият ми бръснач е руски,пазя си го и до днес...А иначе Тиери Исар... няма спор,но аз съм фен на конкуренцията Имам опит и със двете марки,но препочитам немските.Ще ги видиш на живо скоро,надявам се,един Данди и ето този:

                [ATTACH=CONFIG]533272[/ATTACH]
                Пепи, с такъв как ще се обръснеш с две ръце?!

                Коментар


                • #9
                  От: Бръсначи, точене и въобще използване

                  Освен цената..., други проблеми с този бръснач не забелязвам :-) Идеален си е за две ръце...
                  Пепи, аз някакви особени проблеми с бръсненето не забелязах. Първият път ми отне 20-на минути, при това спазвах канона, лява страна, лява ръка и съответно... Но все пак след толкова години точене (и там работя симетрично с двете ръце) ми беше не особено трудно да си контролирам движенията. Всъщност между точенето и бръсненето с бръснач определено намирам повече сходства отколкото разлики... Иначе за размера, все си мисля, че с 7/8 ще ми е най-удобно, но не съм пробвал.
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бръсначи, точене и въобще използване

                    Мислех си, че за две ръце трябва да е симетричен. То аз не се бръсна и със самобръсначка, но имам интерес към микромоториката на двете ръце и по специално ми е интересно изравненото им ползване вродено ли е или придобито.
                    Аз също лесно се справям с подобни неща и с двете ръце, но все пак съм свирил доста време активно на китара и не мога да преценя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бръсначи, точене и въобще използване

                      Вродено ще е само до някъде, после трябва да се развива. Интересното е, че по-слабата ръка /лява за десняци и дясна за левичари/ учи по-трудно, но предава автоматично знанията си на силната ръка, като обратното не се случва. Та заучаването на нови движение е силно препоръчително да става не с основната ръка.
                      Аз почти не се бръсна, но съм силно привлечен от идеята за бръснач. Само се притеснявам, че ще се заколя. Шапка ви свалям, че го можете!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бръсначи, точене и въобще използване

                        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                        Мислех си, че за две ръце трябва да е симетричен. То аз не се бръсна и със самобръсначка, но имам интерес към микромоториката на двете ръце и по специално ми е интересно изравненото им ползване вродено ли е или придобито.
                        Аз също лесно се справям с подобни неща и с двете ръце, но все пак съм свирил доста време активно на китара и не мога да преценя...
                        Мисля си, че при всички хора има разлика между водещата ръка и другата. При мен поне, изравняването на точността на движенията между двете ръце при точенето дойде с времето. При това определено съм си налагал да правя еднакви и симетрични движения с двете ръце. С течение на времето, почна да ми става еднакво лесно. Но особено в началото, постоянно ми се щеше да работя само с дясната.
                        Но явно се оказва, че без значение за какво става въпрос, след достатъчно добро натрениране на двете ръце, е много лесно да се справят и с движения, които не си правил до момента. Да речем, когато за първи път хванах бръснача, ми беше на практика еднакво удобно и с лявата и с дясната бръсненето, без преди това да съм го правил...

                        А колкото до симетричността на бръснача на Пепи, то аз не забелязвам какво имаш предвид?
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бръсначи, точене и въобще използване

                          Това беше въпрос. Нямам опит с бръсначи, може би бъркам, но аз определям втория като симетричен, а първия не.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ar3.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5441708Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ar4.jpg
Прегледи:1
Размер:31.5 КБ
ID:5441709

                          П.П. И аз нещо забелязвам в себе си желание да имам хубав бръснач, въпреки че не се бръсна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бръсначи, точене и въобще използване

                            Ами то той не е само за бръснене, просто едно наистина остро нещо, понякога е полезно. Замислям се за скалпел, но той е съвсем малък. Последните месеци си правя доста рани и понякога ми трябва нещо остро за да се клъцна /имах зарязана рана и трябваше да я почистя и отворя, та с мож и игла си беше жива мъка/.
                            Какво излиза, няма евтини бръсначи? Каква сума е адекватно да приготвя за прилично желязо? От темата разбирам, че няма лесно да намеря в България. Инак за 30 лева стар руски ми звучи прекрасно, но от къде?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бръсначи, точене и въобще използване

                              Към artefekt: Извинявам се, аз съм в грешка, мислех че си писал относно бръснача на Бат Пепо. Прав си за несиметричноста на този японски бръснач. Той по принцип е предназначен за бръснар, не за човек дето сам ще се бръсне. Но, има и такива примери, пък и не вярвам с нищо да попречи, просто ще се коригира малко с едната ръка. Ще ми се да пробвам, но не познавам никого с такава придобивка. А съм сигурен, че ще е повече от добре. Ето тук едно малко линкове по въпроса:

                              http://www.rasurpur.de/english/shop/shop.html

                              http://www.rasurpur.de/media/rasurpu...rpurshave.html

                              И към Насов... със всичко може да се избръснеш, с някои неща просто е по-лесно :-)
                              http://www.rasurpur.de/english/shop/shop.html
                              Последно редактирано от Венцислав Петров; 07-01-13, 14:19.
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X