Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Освен цената..., други проблеми с този бръснач не забелязвам :-) Идеален си е за две ръце...
    Пепи, аз някакви особени проблеми с бръсненето не забелязах. Първият път ми отне 20-на минути, при това спазвах канона, лява страна, лява ръка и съответно... Но все пак след толкова години точене (и там работя симетрично с двете ръце) ми беше не особено трудно да си контролирам движенията. Всъщност между точенето и бръсненето с бръснач определено намирам повече сходства отколкото разлики... Иначе за размера, все си мисля, че с 7/8 ще ми е най-удобно, но не съм пробвал.
    Задължително трябва да стане навик с две ръце.А и както сам си забелязал,това не е никак трудно Просто,абсолютно както и при точенето,трябва човек да се концентрира и да не бърза.След това всичко става безусловен рефлекс,машинално,и не ти прави впечатление.Японският бръснач(камисори) наистина не е пригоден за сам човек.От едната страна е абсолютно гладък,тоест не можеш да го въртиш и трябва да се бръснеш с една ръка,което прави бръсненето трудно и неудобно.Размерът 5/8 или около 17мм е най-универсален и разпространен.Достатъчно широк е за да легне добре на бузата и освн това да обръсне най-непокорните косъмчета при "контра".Седем осми,обаче,е твърде голям и на дължина,и на ширина.Това го прави малко опасен,ако не всички косми растът в една посока.Искам да кажа,че ако се налага да се бръснеш на контра от ляво на дясно,а не от долу нагоре ще е по-лесно да пропуснеш някъде или да се порежеш.Така мисля просто,не знам...Ако искаш,мога да ти дам един 6/8,да пробваш..?Много интересен предмет - с така нареченото пеещо острие,тоест звъни много интересно,когато бръсне Точно ще пробваш и "екстра холоу гроунд"..?
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #17
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Ами то той не е само за бръснене, просто едно наистина остро нещо, понякога е полезно. Замислям се за скалпел, но той е съвсем малък. Последните месеци си правя доста рани и понякога ми трябва нещо остро за да се клъцна /имах зарязана рана и трябваше да я почистя и отворя, та с мож и игла си беше жива мъка/.
      Какво излиза, няма евтини бръсначи? Каква сума е адекватно да приготвя за прилично желязо? От темата разбирам, че няма лесно да намеря в България. Инак за 30 лева стар руски ми звучи прекрасно, но от къде?
      Зависи за какво ти е бръснача.Ако само ще режеш излишни части от себеси - 10-20 лева.Ако обаче ще се бръснеш с него...от 30-40 до 2000 лева.Има едни...дамаска стомана с дръжка от мамут,та не са евтини...Не знам с какъв бюджет разполагаш,иначе ей-тоя вариянт никак не е лош:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Red%20Bismarck%20New%20Detail.jpg
Прегледи:1
Размер:16.0 КБ
ID:5441785
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #18
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Солинген е супер, имал съм ножове на по 20-30, а от баба ми един на 50 години, режат като луди и без точене с години. Този е много як, колко пари ще да е/не ми се струва никак евтин/. Бюджет намам, но вие с таз тема много ме зарибявате. Аз бих се и бръснал с него, щот така и така не го правя повече от 5-10 пъти в годината и съм с малко косми извън "катинарчето". Приложения бол освен бръсненето, но не искам да е трошлив и калпав. Не мога да дам и стотици левове, нямам ги, а и не съм вманячен на темата. Другото е, че моето лице не е изпъкнало и гладко, ами си е криво, скулесто, но предполагам ще мога да се обръсна. А това с двете ръце не го разбирам, ще взема да чекна в ютуба има ли нещо по темата, че никак не си го представям. Освен в уестърни и стари филми, бръснене с такова не съм виждал, пък там все бръснар ги бръсне.

        Коментар


        • #19
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Задължително трябва да стане навик с две ръце.А и както сам си забелязал,това не е никак трудно Просто,абсолютно както и при точенето,трябва човек да се концентрира и да не бърза.След това всичко става безусловен рефлекс,машинално,и не ти прави впечатление.Японският бръснач(камисори) наистина не е пригоден за сам човек.От едната страна е абсолютно гладък,тоест не можеш да го въртиш и трябва да се бръснеш с една ръка,което прави бръсненето трудно и неудобно.Размерът 5/8 или около 17мм е най-универсален и разпространен.Достатъчно широк е за да легне добре на бузата и освн това да обръсне най-непокорните косъмчета при "контра".Седем осми,обаче,е твърде голям и на дължина,и на ширина.Това го прави малко опасен,ако не всички косми растът в една посока.Искам да кажа,че ако се налага да се бръснеш на контра от ляво на дясно,а не от долу нагоре ще е по-лесно да пропуснеш някъде или да се порежеш.Така мисля просто,не знам...Ако искаш,мога да ти дам един 6/8,да пробваш..?Много интересен предмет - с така нареченото пеещо острие,тоест звъни много интересно,когато бръсне Точно ще пробваш и "екстра холоу гроунд"..?
          Ще ти бъда много задължен, дори само малко да го взема в ръка, друго си е, че колкото и да ги гледам на картинка, не е същото... За екстра "холоу гринд" също ми е повече от любопитно, предполагам от него е и "пеенето"...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Солинген е супер, имал съм ножове на по 20-30, а от баба ми един на 50 години, режат като луди и без точене с години. Този е много як, колко пари ще да е/не ми се струва никак евтин/. Бюджет намам, но вие с таз тема много ме зарибявате. Аз бих се и бръснал с него, щот така и така не го правя повече от 5-10 пъти в годината и съм с малко косми извън "катинарчето". Приложения бол освен бръсненето, но не искам да е трошлив и калпав. Не мога да дам и стотици левове, нямам ги, а и не съм вманячен на темата. Другото е, че моето лице не е изпъкнало и гладко, ами си е криво, скулесто, но предполагам ще мога да се обръсна. А това с двете ръце не го разбирам, ще взема да чекна в ютуба има ли нещо по темата, че никак не си го представям. Освен в уестърни и стари филми, бръснене с такова не съм виждал, пък там все бръснар ги бръсне.
            Солинген е град в Германия,в който е развита тази промишленост.Не е марка,пишат го просто като еталон за качество под марката/фирмата производител.Сега,обаче,и китайците могат да си платят и на някоя тяхна шпатула също да пише така,затова е важно какво пише преди "Solingen".Tози от снимката е малко по-специялен модел и струва около 4 стотици лева.Вземи си някой руски или китайски,има нелоши за малко пари.Колкото до лицето - няма такова,което бръснача да не може да обръсне,нито има толкова яка брада.
            Поздрави
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #21
              Бат Пепо, нещо не мога да пращам съобщения и затова поствам , какъв сайт намерих за стари бръсначи.
              http://www.taylors1000.com/direct_sales/sales2.htm
              Заслужават ли си?

              Коментар


              • #22
                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                Бат Пепо, нещо не мога да пращам съобщения и затова поствам , какъв сайт намерих за стари бръсначи.
                http://www.taylors1000.com/direct_sales/sales2.htm
                Заслужават ли си?
                Здравей
                За Англия са без пари,но ако сметнеш лирата по 2.5 грубо,излизат малко скъпи...С какъв бюджет разполагаме,да попитам,пък и от каде си..? Ако си решил да търсиш бръснач,може да потърсим заедно..?
                Поздрави
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #23
                  Не знам с колко да разполагам- 100-150 лв , ама трябва май и каиш да вземам. Тел 0898442606 и dr.zhivkov@dir.bg Мерси за бъдещата помощ!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бръсначи, точене и въобще използване

                    Няма проблем,ще ти спретнем един комплект.От кое населено място си..?
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #25
                      Сори, забравих! Варна

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бръсначи, точене и въобще използване

                        То и аз съм чел по други форуми и имам намерение да закупя на старо нещо сравинително евтино и ако ми хареса да закупя един нов BISMARCK 6/8 или друго немско солинген 6/8, но друго е да чуеш от някой който сам позлва да каже.Доколкото съм че в един друг форум тези с твърдата(дървена) подложка: http://www.tp-kochmesser.de/dovo-sta...lingen/a-2186/ са за рязнасяне и на тях по-добре се точи, по-малко се изхабява и по-дълго няма нужда от заточване на камък, но все пак друго е да го чуя от някой "врял, кипял, точил на такова чудо и бръснал се с наточен на такова бръснач".

                        Хвърлете някаква светлина каква е разликата между ръждаеми (http://www.tp-kochmesser.de/dovo-sta...icht-rostfrei/) е неръждаеми (http://www.tp-kochmesser.de/dovo-sta...sser-rostfrei/)бръсначи, защото гледам, че Дово Солинген имат и от двата вида(поне доколкото успях да си преведа от немски макар и никога да не съм го учил).Че на мен избора между неръждаем и ръждаем ми е голямата трагикомедия.Иска ми се да си куп

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бръсначи, точене и въобще използване

                          Колеги я кажете кой "урежда" бръсначи за съфорумци (гледам всички към Бат Пепо се обръщате - той ли е човека) , винаги съм искал да имам бръснач (още докато бях на 10 и нямаше какво да бръсна)
                          Търся си нещо добре изглеждащо и не много скъпо естествено Ако може да се намери под 50 пари - добре, ако не може - ще се понапъна и позабавя с малко, но ще ги събера и повече.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бръсначи, точене и въобще използване

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                            Колеги я кажете кой "урежда" бръсначи за съфорумци (гледам всички към Бат Пепо се обръщате - той ли е човека) , винаги съм искал да имам бръснач (още докато бях на 10 и нямаше какво да бръсна)
                            Търся си нещо добре изглеждащо и не много скъпо естествено Ако може да се намери под 50 пари - добре, ако не може - ще се понапъна и позабавя с малко, но ще ги събера и повече.
                            Едно към едно сме... аз го писах и преди де. Но сега вече ми се ще да знам, за какво ще събирам. Ич не бързам. Вече се бръснах миналия месец и за тоя може би ще повторя, еднаж... но то само за бузките . Давайте оферти за читав около 50 до 100 макс... Може пък и за РДто да се обзаведа вместо с викторинокс с бръснач . Aaa, а ако го нося в мен, ще ми го конфискуват ли? Демек вмества ли се в 8 см острието, че по зловещо оръжие за у джеба май няма /това в кръга на майтапа/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бръсначи, точене и въобще използване

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              Колеги я кажете кой "урежда" бръсначи за съфорумци (гледам всички към Бат Пепо се обръщате - той ли е човека) , винаги съм искал да имам бръснач (още докато бях на 10 и нямаше какво да бръсна)
                              Търся си нещо добре изглеждащо и не много скъпо естествено Ако може да се намери под 50 пари - добре, ако не може - ще се понапъна и позабавя с малко, но ще ги събера и повече.
                              Добре изглеждащо и евтино - китайско нещо...Ако ще се учиш или не ти трябва за бръснене.Има по 10-15 долара...
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                                Е може ли да не е китайско деее... нека е малко по-така. Дай пример за марка/модел. Китайското е вЕрно да го мъкнеш насам натам и да плашиш хулиганите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X