Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да пробвам ли с бръснач?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    Определено си мислех, че е проблем само при мен и никога не съм го обсъждал с никого, дори и в казармата... просто не съм намирал смисъл - как ще ме разбере човек, като не знае за какво говоря! Пък то не било само с мен така! И си имало решение, гениално и просто

    От блъскане със самобръсначката съм чупил мивка...

    Минавам на бръснач, благодаря за отговора!
    Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

    Коментар


    • #32
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      Следя темата с голям интерес, въпреки че точно от 15 години насам не се бръсна. Чак ме засърбя лицето да се обръсна ей ся!!! И си дадох сметка, че ако започна пак да се бръсна - с бръснач ще е. Но тренировките ще ги започна с един порядъчно затъпен, щото с дясната съм ОК, ама с лявата... Но пък е интересно предизвикателство, определено. Пепо, що не направиш едни курсове по бръснене и поддръжка на бръснач?
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #33
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Освен това никога не обръща косми - леко епилира с бръсненето.Обърни обаче внимание и на сапуна и четката.За "зла"брада си е добре да бъдат качествени.Бръснача като начало не е необходимо да е скъп или чисто нов,достатъчно е да нама увреждания и сериозни захабявания.
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #34
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Следя темата с голям интерес, въпреки че точно от 15 години насам не се бръсна. Чак ме засърбя лицето да се обръсна ей ся!!! И си дадох сметка, че ако започна пак да се бръсна - с бръснач ще е. Но тренировките ще ги започна с един порядъчно затъпен, щото с дясната съм ОК, ама с лявата... Но пък е интересно предизвикателство, определено. Пепо, що не направиш едни курсове по бръснене и поддръжка на бръснач?
          Ха-ха Писали сме едновременно.Ами...курсове...не знам Аз се замислих за клипчета,с подробно обяснение за всеки етап от бръсненето.Например пяна как и от какво е добре да се прави,кога е гъста и кога рядка,защо не е добре да бъде такава,кога и защо се ползва гел за предбръснене или топла кърпа...Ама...не ме бива много в клиповете
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #35
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Ще ти намерим оператор и техническо лице! Аз вече съм зарибен. Ще си купя един по-евтин за начало, пък после ще видим! А как искам да имам и аз гъста брада, но не би, кюсенце съм почти... Даже вече и сапун /каква ти пяна, четки и щуротии/ не слагам, в банята със старото ножче и всичко пада за секунди.

            Коментар


            • #36
              От: Бръсначи, точене и въобще използване

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              Ще ти намерим оператор и техническо лице! Аз вече съм зарибен. Ще си купя един по-евтин за начало, пък после ще видим! А как искам да имам и аз гъста брада, но не би, кюсенце съм почти... Даже вече и сапун /каква ти пяна, четки и щуротии/ не слагам, в банята със старото ножче и всичко пада за секунди.
              Е,ще намериме нещо прилично за по-тънички парици А ползваш ли го редовно,ще ти се сгъсти брадата.И аз нямам много брада,но си ми е навик...
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #37
                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                Aмиии не, писах вече, бръсна се няколко пъти в годината . За най-голям смях на предишната лична карта се снимах с дълга коса и катинарче, а отидох да я зимам 0 номер и обръснат... Не искаха да ми я дават. Казаха, така си по лична карта, така трябва да ходиш постоянно . Само катинарчето се посгърти, че като по-малък много исках да имам и го чагъртах 2 години всеки ден. После ми писна да се занимавам. Обаче бръсначите ме зарибяват. Уви май тия за по стотици, повече . Което е лошо, щото нямам таквизи пари /къщата иска да лапа, 2 коли за ремонти/. Но бузките примерно мога по-ческо та ги стъргам, че там никой няма . Наистина обаче без уроци ще се заколя, а на вратЪ само като си помисля да прекарам бръснащ и настръхвам...

                Коментар


                • #38
                  От: Бръсначи, точене и въобще използване

                  Няма страшно,щом човеците се бръснат така вече 500 години - ще можеш и ти.Ако трябва ще направим семинар
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бръсначи, точене и въобще използване

                    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                    Няма страшно,щом човеците се бръснат така вече 500 години - ще можеш и ти.Ако трябва ще направим семинар
                    ... с "екстри" - по чревоугоднически...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бръсначи, точене и въобще използване

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      .... Но тренировките ще ги започна с един порядъчно затъпен, щото с дясната съм ОК, ама с лявата... Но пък е интересно предизвикателство, определено......
                      Ъъъъ това май не е добра идея . Аз не ползвам бръснач, ама поне от разни прочетени неща, с позатъпен бръснач вероятността да се нараниш е по-голяма. За да се бръснеш се иска остър бръснач, ако е захабен ще се стремиш да натиснеш, т.е. да приложиш по-голямо усилие и съответно може да стане сакатлък. Докато ако бръсне с лекота, то такова не е нужно, само следваш извивките и четината сама пада (почти) .

                      Аз се бръсна веднъж седмично с един жилет сезнор ли беше, абе с две ножчета, по-добре ми се чини от тея с 3-4 ножчета. С едно ножче си карам по няколко месеца , без особено затруднения, даже се бръсна преди баня, че ми се поти огледалото след баня . Общо взето се минавам на две а три, за няма и пет минути. На тоя етап не ми се губи повече време, нищо че го правя веднъж седмично това занимание.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бръсначи, точене и въобще използване

                        Е, аз виждам голяма разлика между "позатъпен" и "порядъчно затъпен". Идеята ми е са се усвои вертикалното движение с неводещата ръка, като в тренировъчен режим само се сваля пяната, без фактическо бръснене. Особено за хора като мене, които са им изчезнали навиците по ежедневното бръснене.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бръсначи, точене и въобще използване

                          Точно така се прави Даже има и такива бръсначи - учебни...
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #43
                            Започвам и аз да се зарибявам от вас и моля Бат Пепи за малко видео уроци в близък план. Под какъв ъгъл трябва да е острието на бръснача към кожата? Как точно се заточва на каиша ? И т.н. .... Ако може де

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бръсначи, точене и въобще използване

                              Трудно ми е за момента колега...С видеото,имам предвид.Говориш ли английски?В тубата има много клипове по темата...
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                                Kaто каза тубата и се сетих, че ровейки попаднах на доста клипчета с каменен бръснч. Някаква информация по въпроса? Плюсове, минуси и изобщо каква е идеята?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X