Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да пробвам ли с бръснач?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
    Е,хубава работа сега - плюнки! Ами ти си на една крачка от истината..? Само си купи .....
    Нямаш хабер от колко девойки съм чул подобна фраза ! Чичо ми /бог да го прости/ беше селски бръснар. Викахме му чичо "Бричо". По нашия край на бръснач се вика "Брич". Сега ми иде на акъл, че мога да помоля братчеда да ми разреши да се поровя в оборудването или каквото е останало от него. Дори само за да поснимам и да пусна тука някоя снимка. Предполагам ще е интересно. Той работеше само с бръсначи. Но никога не съм разглеждал подробно. Пък и беше отдавна, когато се пенсионира човека. Дано само не ми изпадне от акъля тая задачка.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #17
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      След кратка обмяна на ЛС-та с Bat_Pepo минавах окончателно в лагера на хората с бръснарски ножчета със доживотна гаранция за гладко бръснене.
      Очертава се някакво течение иделогическо, да го наречем(изброявам):
      1. Първо се научих да си точа ножовете по скъп и евтин начин. Това беше хрумване от скука в един пореден декмври и ме запозна с такива неща като Mora, Buck и Fallkniven. Тук искам да се похваля с едно изобретение: Капан за тъщи.
      ето в какво се изразява: като се научиш да точиш ножките (естествено се почва от домакинските, НЕ от викторинокса в джожба) до ниво опасно остри, бръснач и други такива (за ниво бръснач се изисква на 500мл сливова да наточиш джобното ножче и да се избръснеш с него.. Да, правил съм го)... тааа
      Взимаш прясно наточен до ниво cutthroat домакински нож, режеш салам, луканка (абе важното е да го намърляш) и го оставяш МРЪСЕН на масата в кухнята.
      След 3 мин по часовник, тъщата го е взела и се е порязала докато го мие. Номера мина около 4 пъти, след това се научи и стана безинтересно.
      2. Заради един приятел от детинство минах на правени цигари. Резултата отново беше положителен. Вече не понасям "заводски". Понякокога ги пуша, но ако трябва да е за постоянно, направо ги отказвам.
      3. Махаме и фабричните ножчетата.
      някъде между точките останаха всички видове ремонти по коли и други домашни неща
      какво се получава? Всъщност почваме да правим като едно време, всичко с 2те ръце. Почва да ми харесва
      LZ(единица) Лима Жоро Жоро
      2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

      Коментар


      • #18
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
        След кратка обмяна на ЛС-та с Bat_Pepo минавах окончателно в лагера на хората с бръснарски ножчета със доживотна гаранция за гладко бръснене.
        Очертава се някакво течение иделогическо, да го наречем(изброявам):
        1. Първо се научих да си точа ножовете по скъп и евтин начин. Това беше хрумване от скука в един пореден декмври и ме запозна с такива неща като Mora, Buck и Fallkniven. Тук искам да се похваля с едно изобретение: Капан за тъщи.
        ето в какво се изразява: като се научиш да точиш ножките (естествено се почва от домакинските, НЕ от викторинокса в джожба) до ниво опасно остри, бръснач и други такива (за ниво бръснач се изисква на 500мл сливова да наточиш джобното ножче и да се избръснеш с него.. Да, правил съм го)... тааа
        Взимаш прясно наточен до ниво cutthroat домакински нож, режеш салам, луканка (абе важното е да го намърляш) и го оставяш МРЪСЕН на масата в кухнята.
        След 3 мин по часовник, тъщата го е взела и се е порязала докато го мие. Номера мина около 4 пъти, след това се научи и стана безинтересно.
        2. Заради един приятел от детинство минах на правени цигари. Резултата отново беше положителен. Вече не понасям "заводски". Понякокога ги пуша, но ако трябва да е за постоянно, направо ги отказвам.
        3. Махаме и фабричните ножчетата.
        някъде между точките останаха всички видове ремонти по коли и други домашни неща
        какво се получава? Всъщност почваме да правим като едно време, всичко с 2те ръце. Почва да ми харесва
        А!Абе...ние май имаме роднинска връзка нещо!? Аз започнах да свивам цигари...някъде през 95-та
        И за бръсненето - задължително с двете ръце,нали..? По посока на косъма - с лявата ръка - лявата буза,а срещу косъма е обратното.Задължително! Така е и най-правилно,и най удобно.Ама ще стигнем и до там де,до по-подробните обяснения
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #19
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          За нометра с 2те ръце ще има тренировки защото съм покръстен левичар. Демек държа ножа с лявата, пиша с дясната, а инструментите налучкавам.
          За цигарите си прав, но тогава имаше един тип машинки и Red Bull, сега вече Red Bull са няколко.. мамка им търговска!
          LZ(единица) Лима Жоро Жоро
          2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

          Коментар


          • #20
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Абе май в България нямаше никакъв тютюн за свиване по това време..?Аз започнах с Друм и Самсон,без машинка,в далечната 1995
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #21
              От: Бръсначи, точене и въобще използване

              аз около 1997ма, но и тогава в тютюнджийниците не правиха разлика
              и нямаще филтърчета
              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

              Коментар


              • #22
                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                Рискувам да ме плюнат заклетите ползватели на класическите бръсначи. От единия мързел и неприязън към "ритуала" се бръсна най-често по веднъж на седмица. За това време става една четина , дето модерните самобръсначки не ги ловят и се запушват и...... ползвам от 15-тина години един "бръснач" "Астор" май ... със сменяеми ножчета съставен от няколко чарка. Абе чупи се на две най-елементарно ножче от старите и се затъква вътре. И така с половин ножче карам по половин година поне , щото се бръсна винаги след баня когато и четината е омекнала.

                За начинаещите - порязванията са неминуеми в началото. Докато ръцете свикнат с движенията и специфичното ниво на натиск върху кожата стават дребни сакатлъци. После става машинално. Хубавото му е , че такива неща като обърнати косми почти не съществуват. Освен това изгражда много добър контрол върху движенията на ръката. Всяка грешка бива наказана веднага, сурово и много видимо.
                И аз съм на подобен принцип, но понякога и до две седмици стигам. Ама за предбръснене ползвам една акумулаторна подстригвачка! Нямаш си идея каква добра работа върши срещу косъма!!

                Коментар


                • #23
                  От: Бръсначи, точене и въобще използване

                  Понеже реших да премина в отбора на използващите бръснач, започнах да си търся в "нета"...В българските сайтове не открих такъв на разумна за начинаещ цена, но пък намерих форум по темата:
                  http://straightrazorplace.com/
                  Дано е от полза.
                  Бръснач ще търся по пазарите явно, ако някой има идея за острие на разумна цена ще съм благодарен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бръсначи, точене и въобще използване

                    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                    Благодаря,че върна темата отново в руслото и!
                    Сега за всички начинаещи като теб ....
                    Дано съм бил полезен и ако има неясно нещо - питайте!
                    Поздрави
                    Браво, като и в чревоугодничеството, и в офроуда с Мерц - лимузина, кефиш.
                    Да си жив и здрав, някое ново чревоугодническо местенце не си ли заформил, или поне берберница ?
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бръсначи, точене и въобще използване

                      Да освежим темата...След горния въпрос разговора ми с Бат Пепо продължи на лични...Избистрихме концепцията и междувременно набелязахме подходящ бръснач втора ръка в една обява. Бат Пепо /жив и здрав да е!/ беше така любезен да отдели време, да огледа и купи бръснача, както и да го приведе във вид подходящ за употреба, след което ми го изпрати.
                      Благодаря Бат Пепо!
                      Междувременно покрай Коледа половинката ми упорито настояваше да си избера подарък...Е, не устоях и си избрах една четка с косми от язовец, с която смених използваната до момента. Изчетох още 3-4 пъти темата и изгледах десетки клипчета по въпроса...От миналата година вече се бръсна с бръснач. Честно казано правя по някоя лека резчица, но нищо фатално. За успокоение си купих от магазин дм някакво гелче за кръвоспиране и по-бързо зарастване...Все още всички израстъци по лицето ми са си на място, така че няма нищо страшно - това за колебаещите се.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бръсначи, точене и въобще използване

                        Доколкото зависи от мен, самобръсначки еднодневки НИКОГА ВЕЧЕ! Като допълнение към колегите по-горе отбелязвам, че бръсненето с бръснач е освен удоволствие и атестат за още доста неща... Мъжете знаят защо... ;-)

                        Освен това една лична моя теория... Може на пръв поглед да изглежда странно, но не е никак лесна за опровергаване... Мисля си аз, че повишаването на нивото на заболявания от рода на болестта на Паркинсон и Алцхаймер, в последните десетилетия, освен на застаряващато население и редица други неблагоприятни екологични фактори се дължи и на ярката липса и рязко намаляване през същото това време на движения с т.н. микромоторика... Иде реч за много фини, сложни движения, които може да Ви се стори странно но всъщност ангажират повече мозъка, отколкото изучаването на ядрена физика да речем... като се замислите, ще видите, че май-напоследък най-точните движения които правят повечето хора са да уцелят клавишите... Даже не пишем на ръка, колкото преди... И да, има професии, които изискват много такива движения и постоянната им употреба... Ха сега познайте, кои страдат най-малко от гореспоменатите болести...

                        В тази връзка, преди време е било нормално един мъж да може да се обръсне с бръснач, да си го наточи сам и т.н. Както за жените да шият на ръка и да везят... И двете дейности са ярки примери за много добра микромоторика, мозъчен контрол и т.н. С други думи, бръснете се се бръснач, няма да Ви навреди, възможно е, точно обратното да се случи... Освен това, ще сте сигурни, че сте малка част от човечеството, която все още може да го прави, при това няма да се тези, на гърба на които едни корпорации с усмивка чакат да дойде всяка сутрин... ;-)
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бръсначи, точене и въобще използване

                          Добра теория, Венци.

                          Може би, клоняща към носталгизъм - навремето, ехей, какви .... ( тук може да се сложи абсолютно всичко )

                          Зя съжаление, не мога да я опровергая - поради разни болести ми е трудно дори да започвам изреченията с главна буква - ама се старая де... полиневропатия някаква...
                          Та за това ползвам електрошейвъри, щото иначе в банята щеше да е като в птицекланица от началото на миналия век..
                          или ... още по-зле..

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бръсначи, точене и въобще използване

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Доколкото зависи от мен, самобръсначки еднодневки НИКОГА ВЕЧЕ! Като допълнение към колегите по-горе отбелязвам, че бръсненето с бръснач е освен удоволствие и атестат за още доста неща... Мъжете знаят защо... ;-)

                            Освен това една лична моя теория... Може на пръв поглед да изглежда странно, но не е никак лесна за опровергаване... Мисля си аз, че повишаването на нивото на заболявания от рода на болестта на Паркинсон и Алцхаймер, в последните десетилетия, освен на застаряващато население и редица други неблагоприятни екологични фактори се дължи и на ярката липса и рязко намаляване през същото това време на движения с т.н. микромоторика... Иде реч за много фини, сложни движения, които може да Ви се стори странно но всъщност ангажират повече мозъка, отколкото изучаването на ядрена физика да речем... като се замислите, ще видите, че май-напоследък най-точните движения които правят повечето хора са да уцелят клавишите... Даже не пишем на ръка, колкото преди... И да, има професии, които изискват много такива движения и постоянната им употреба... Ха сега познайте, кои страдат най-малко от гореспоменатите болести...

                            В тази връзка, преди време е било нормално един мъж да може да се обръсне с бръснач, да си го наточи сам и т.н. Както за жените да шият на ръка и да везят... И двете дейности са ярки примери за много добра микромоторика, мозъчен контрол и т.н. С други думи, бръснете се се бръснач, няма да Ви навреди, възможно е, точно обратното да се случи... Освен това, ще сте сигурни, че сте малка част от човечеството, която все още може да го прави, при това няма да се тези, на гърба на които едни корпорации с усмивка чакат да дойде всяка сутрин... ;-)
                            Е - няма как да не се зарадвам на такава новина! И веднага бързам да попитам - с какъв размер започна,с 5 или 6/8? А и да споделя нещо - направо се учудих колко много хора по света се бръснат по класическият начин,когато се поразрових в нета!Направо останах изненадан,приятно,разбира се,защото преди си мислех,че хората като мен са наистина малко.Оказа се,че има огромни форуми,сбирки,клубове,луксозни и скъпи салони,и то във много развити държави. В хотелите Уолдорф,например,изобщо не им пукало за мнението и решенията на ЕС ... Още по-малко пък за тези с досадните реклами

                            ПП Съжалявам,че не събрах двете си мнения в един пост!
                            Просто не зная всеоще как да го правя...
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бръсначи, точене и въобще използване

                              Ей, отлепихте ме от стола с тази тема. По-рано днес попаднах на нея, но чак сега се "престраших" да пиша!

                              Бръсненето при мен от степен на ненавист, премина през омраза и вече съм в стадий на тих, но необходим ужас. До къде щях да стигна нямам представа, щом като напоследък съвсем сериозно обмислях вариант - косъм по косъм с пинсета!
                              Имам си косми толкова колкото трябва, т.е. косата ми не започва от петите, а от ухо до ухо и през гръкляна си е прилично "плътно" и не ме притеснява небрежната три-пет-шест дневна брада. Но като настъпи седмия-осмия-петнайстия ден буквално изпадам в паника от това което ми предстой, всъщност още на втория ден след бръснене съм унил. Пробвал съм какви ли не самобръсначки - с батерии, с n на брой ножчета... и никога не съм получавал задоволителен резултат. Все някъде нещо дере, дърпа, скубе... Почти винаги има и по някое обърнато косъмче. Пъхал съм си сурата над тенджера с кипяща не знам си каква там отвара, с цел омекотяване на косъма и отпускане на кожата. Резултата е червен като домат подскачащ дивак отсвирващ бръсненето с още една седмица. Отделно, отдолу по шията гадовете растат от ляво надясно и няма самобръсначка, която да върши работа с меки и плавни движения, голямо чегъртане пада в неописуеми стойки...

                              Написах горното с цел питане: Наистина ли бръснача (разбира се читав такъв) би могъл да превърне бръсненето в удоволствие, е не чак, но поне да ми спести загрявката преди това упражнение!??

                              Поздрави
                              Последно редактирано от Гриша; 07-01-13, 21:58. Причина: някаква излишна буквичка
                              Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                                Аз както знаят тези дето ме познават, обикновено си ходя леко небръснат... И като дойде времето за бръснене, голяма драма, яка брада, здрави косми..., първо качество..., губя повече време за миене и чистене на самобръсначката, отколкото за бръснене по същина... Няма значение каква е самобръсначката, там Мачове с три, с не знам си колко ножчета, с ракетна технология и прочие търговски тъпотии... С бръснач..., е няма такова облекчение, каквато ще да е брадата, с едно движение всичко пада, измива се за части от секундата и така... Несравнимо е...
                                Последно редактирано от Венцислав Петров; 07-01-13, 21:51.
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X