Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотофреза...каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотофреза...каква?

    Имам двор един декар..каква марка и модел мотофреза бихте препоръчали??Двора е чернозем не е твърда почвата.Колко да е мощна за плитка оран и фрезоване?
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting


  • #2
    От: Мотофреза...каква?

    Понеже и аз се оглеждам за някаква фреза за същата площ, да добавя към въпроса: каква работа може да ми върши някаква електрическа фреза. И каква е разликата в сравнение с моторна. Какво ще мога и няма да мога с едната и с другата.

    Коментар


    • #3
      От: Мотофреза...каква?

      Електричката май за нищо не става, на скоро имаше такава тема.
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...F4%F0%E5%E7%E0
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...F4%F0%E5%E7%E0
      Тези теми може да са полезни. Иначе аз опит имам съвсем малък с една хускварна и да си призная добра работа свърши. (може би с хонда двигател беше)
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Мотофреза...каква?

        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
        Имам двор един декар..каква марка и модел мотофреза бихте препоръчали??Двора е чернозем не е твърда почвата.Колко да е мощна за плитка оран и фрезоване?
        Китайска за 600лв. 6.5 к.с четиритактова предна и задна скорост , шест фрезови колела, чифт гумени колела и браздир са включени в цената!
        До тук два сезона обработвам двора който е около декар и не бе оран никога преди да вкарам фрезата, супер съм доволен. Харчи малко бензин и оре на малка газ!
        Мотора работи като дизел-на малки обороти. Единственият недостатък е че китайците са сложили едни пластмасови дръжки от колела за задействане на жилата които много бързо ги потроших. Сега съм ги сменил със метални от мотоциклет и трактора е огън!!!
        Купувах я през Интернет магазин от Хасково-рая на китайските малогабаритни техники!
        Поздрави!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #5
          От: Мотофреза...каква?

          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          Китайска ........
          Благодаря!Ако не ти представлява проблем прати ми на лично линк да я погледна!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Мотофреза...каква?

            Ето това е машината ,но за съжаление пише че я няма в наличност. Може да питаш дали ще получават ако ти хареса.
            http://gradinka.bg/offer/1248.html

            Ето тази също не е лоша, гледал съм я на живо . По кораво шаси от китайката ,но по малко екстри!
            Ако не бях вземал китайката щях да купя тази със сигурност!!!
            http://www.agro-teh.bg/product/26/mo...rteco-f90.html
            Последно редактирано от EXALIBUR; 24-02-13, 08:58.
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              От: Мотофреза...каква?

              Баща ми има една произведена в Пловдив с двигател "Роджерини"...+ съответния инвентар. Много добра машина...И ремаркенце и направи..Това май е мотокултиватор ..или ....
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Мотофреза...каква?

                Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                Ето това е машината ,но за съжаление пише че я няма в наличност. Може да питаш дали ще получават ако ти хареса.
                http://gradinka.bg/offer/1248.html
                Това чудо гледам има колелца,дали може да му се сложи малко ремаркенце,та да се придвижи на 1км,примерно,та да не се напъва човек да го качва в колата,или е лека и няма смисъл???

                Коментар


                • #9
                  От: Мотофреза...каква?

                  Дърпа ремърке без проблеми,а и е голям купон да го караш такова нещо!!!
                  За качването-качва се и от сам човек ако се налага!
                  Поздрави!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мотофреза...каква?

                    Ние обработваме 1 дка оранжерии и още 4 дка на открито с някакъв китаец мисля че на фрезата пишеше Фортеко, а на двигателя Кама. Беше на някаква промоция от панаира в Пловдив преди 3 години. Взехме я за около 600 лв. само с мотиките, без никакъв друг инвентар. Той и друг инвентар не и трябва де, като гледам че комшията си е сложил само веднъж браздилника, какво остава за оран, пък с тая една задна и една предна скорост какво ремарке ще дърпа и как... Единствената работа за която става си е фрезоването. Доста е добра там, но за 2-3 дка на година. Ние фрезоваме (с повтаряне и 2-3 реколти) по 15 дка може и да се събират. Забравих да кажа, че двигателя е бензин 6.5 к.с.
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мотофреза...каква?

                      Най-добрата фреза за мен е тази http://gradinka.bg/offer/1030.html , но е на други пари x2. Фрезова и на "асвалт", редуктора и мотиките в сравнение с другите са доста по здрави и масивни.
                      FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мотофреза...каква?

                        фрезата която ползвам от 1993г. е руско изобретение с дървен двигател ,но изкара до 2005-7г. не помня точно.През периода до 2005-7г. обработвахме 10-тина декара.ниви и 2 двора 700кв.м и 1.3 дка. към машинката има палцова косачка,ремарке бандажни или надуваеми колела(нашия е с бандажни ,а на вуйчото е с надуваеми),фрези,плуг и железни колела.плуга не го удобрихме и е в почивка от първото ползване заедно с железните колела до днес,фрезата е работила на споменатите площи всяка година,отгоре на всичко до ден днешен си докарвам допълнителни доходи с фезоване и косене,ремаркето има много километри с него прекарвахме сено,слама и разни такива за 30 овце и 1 крава до 2003г.
                        утре ще проверя за цена и оборудване при фирмата от която го купихме и ще пиша.
                        ето клип как се справя с неорана почва,в него се казва "Каскад",и само резервоара е на друго място.

                        а това е въпросния уред:
                        Последно редактирано от keymaker; 28-03-13, 18:27.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мотофреза...каква?

                          В една друга тема , по молба на съфорумник, му предложих ето тези :
                          Първоначално публикуван от maystor
                          Всъщност ти намерих таман три:

                          BG-RT 1340 M Електрическа фреза
                          ● Мощност:1300 W
                          ● Работна ширина: 40 см
                          ● Работна дълбочина: макс. 20 см
                          ●Ножове:6бр./Ø23cм

                          254 лв.

                          [ATTACH=CONFIG]562798[/ATTACH]
                          BG-MT 3336 Мотофреза
                          ● Мощност: 3,3 KW / 4,5 HP/163 ccm
                          ● Работна ширина: 36 см
                          ● Работна дълбочина: макс. 23 см
                          ● Ножове: 4 бр. / Ø 26 cм

                          449 лв.
                          [ATTACH=CONFIG]562799[/ATTACH]
                          BG-MT 3360 LD Мотофреза
                          ● Мощност: 4,4 KW / 6 HP/163 ccm
                          ● Работна ширина: 60 см
                          ● Работна дълбочина: макс. 23 см
                          ● Ножове: 6 бр. / Ø 26 cм

                          579 лв.
                          [ATTACH=CONFIG]562800[/ATTACH]

                          Всички са с безплатна доставка.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мотофреза...каква?

                            Да използвам темата и аз,някой да каже тия Лидълските където сега са в промоция-стават ли за нещо,то ясно за тия пари какво може да се очаква,но все пак за 200-300 кв.м дали си струва????

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мотофреза...каква?

                              Аз ползвам вече 5 години Castel Garden мотофреза-6,5 к.с. , 205куб. четиритактов двигател на Brigs i stration, закупена от магазин на Husgvarna за 1000 лева
                              - невероятна машина
                              - гори по 800грама бензин на час

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X