Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    То "вилицата"е хубаво нещо ако сменяш после въпросния шарнир.При избиването се къса маншончето.Скобата също е хубаво нещо ама на запекъл шарнир или се къса скобата или изкривява резбата на шарнира.Сервизните ръководства са за гаранционни автомобили а не за 20++ годишни.
    ПП. Такива возила се ремонтират на четириколонен подемник без последици за прагове и стъпенки.
    Маншончета се продават, тъй че поне това не е проблем.

    За другото - аз затова казах скоба + почукване. Почукването може и през бронзов или месингов детайл.

    Шарнира за да е спекъл ужасно трябва да е ужасно дърт, тоест и без друго за смяна. Ся ако собственика се цигани и иска с трици маймуни да ловим си е за негова сметка. Аз и горе казах - една работа или е свършена като хората, или не. Да икономисваш от шарнири е възможно най-голямата гламавост въобще.

    ...отделно дето има скоби и скоби.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

      Да бе, скоби, ти луд ли си? Една торба пари - нищо , че всеки шарнир пада за по-малко от 5 минути, по-добре е да се маа с варията поне 10-20 минути, а и клиента вижда, че се мОриш яко.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #48
        От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

        2 минути на шарнир и около 4 минутки на задните тампони на носачите ма там играе пневматичния та не е много зор.20 минути ще ми стане жал и за майстора и за колата.
        Това на коли над 10 години.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Маншончета се продават, тъй че поне това не е проблем.

          За другото - аз затова казах скоба + почукване. Почукването може и през бронзов или месингов детайл.

          Шарнира за да е спекъл ужасно трябва да е ужасно дърт, тоест и без друго за смяна. Ся ако собственика се цигани и иска с трици маймуни да ловим си е за негова сметка. Аз и горе казах - една работа или е свършена като хората, или не. Да икономисваш от шарнири е възможно най-голямата гламавост въобще.

          ...отделно дето има скоби и скоби.
          Когато двата конуса паснат идеално точно няма избиване . Нито с вилица нито със скоба само чука помага . Същото е при шарнирите и при фрезовия инструмент на конусни държатели имам един който съм го натискал на 150 тонна преса грял съм го накрая го пробих и пак не пуска .
          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Моите апарати си висят,не се сещам да съм ползвал свински опашки примерно,но пък се сещам,че на една кола нямам спирачни маркучи по-стари от 10 години.

          Да видя пред сервиза един 600SEL черен?Да съм сигурен чий е сервиза.
          Тоя мерцедес дойде от Германия с гръмнал автоматик и човека си го направи .
          Последно редактирано от sek.1; 27-02-13, 07:44.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Когато двата конуса паснат идеално точно няма избиване . Нито с вилица нито със скоба само чука помага . Същото е при шарнирите и при фрезовия инструмент на конусни държатели имам един който съм го натискал на 150 тонна преса грял съм го накрая го пробих и пак не пуска .Тоя мерцедес дойде от Германия с гръмнал автоматик и човека си го направи .
            Не че съм сменял безброй шарнири, но до сега не съм попадал на такъв, който да не излезе със скоба + съвсем леко почукване. При машинните захвати конусите са много по-големи, Самия конус често е с по-малък наклон, а детайлите доста по-масивни, много пъти се слага и вади един и същ конус на едно и също място и се донаместват с времето. На автомобилен шарнир ако много се опъва като му натегнеш скобата и почукнеш по външния детайл, най-много на второто чукване (не млатене) излиза. На обикновена лека кола леко странично чукване по резбата или гайката, навита върху нея, през месингов детайл, в 99% от случаите ми е вършило работа, без въобще да има нужда от скоба дори.

            Единствения дерт, дето съм имал е бил с рамото на кормилната кутия на дърт Форд Транзит. Там е сравнително голям конус с шлици. Никакво млатене не го изкара. Изкара го хубава яка скоба (главата на болта на скобата беше нещо от порядъка на 27мм.). Това след 2 дена млатене и какви ли не проби + 2-3 скапани скоби от всякакъв вид.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

              За да излезе шарнир/накраиник със скоба,тя трябва да става ТОЧНО за този модел .В сервиза имам 4 различни скоби и въпреки това ми се е налагало да ги вадя с чук и щанга. Пораженията от неточна скоба почти винаги водят до смяна на елемента. А ваденето с чук и щанга води до...бели косми по главата на клиента
              За проблема да имам амнаисе скоби за шарнири/накраиници чети тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=161305
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #52
                От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Тоя мерцедес дойде от Германия с гръмнал автоматик и човека си го направи .
                За МЕН всеки който скочи на 600 СЕЛ от пьрвите години си е майстор та дрьнка,а отделно,че с тоя човек сьм израстнал заедно и много добре знам какво може и как го прави.

                За идея само - скобата за модела е около 400 долара тук,а самия модел можеш да си го млатиш юнашката без никакви нерви.Е боли ме под льжичката като гледам как става,но проблема е нулев та поне по тая тема за мен 2 мнения няма,става и нежно,но спокойно става и с млатене.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  За МЕН всеки който скочи на 600 СЕЛ от пьрвите години си е майстор та дрьнка,а отделно,че с тоя човек сьм израстнал заедно и много добре знам какво може и как го прави.

                  За идея само - скобата за модела е около 400 долара тук,а самия модел можеш да си го млатиш юнашката без никакви нерви.Е боли ме под льжичката като гледам как става,но проблема е нулев та поне по тая тема за мен 2 мнения няма,става и нежно,но спокойно става и с млатене.
                  Я да те преслушам аз къде си израснал с него ? Може и на лични .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                    Имаш лично ма не казвай на никой.

                    Жокер - 212
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                      Значи последно да обобщя тук, че малко се разводни темата.

                      Какво се прави при такива случаи. Каското изобщо не бяха сигурни че ще го признаят за щета това. Казаха че не могат да ми откажат да го заведат но най вероятно няма да го признаят.

                      С КЗП какво може да стане не знам, не беше изпробвано.

                      Репатрирането на джип в рамките на София от платформите на СБА е 80 пари крайна цена. Сигурно има и по-евтини, казвам го да могат други изпаднали в тая ситуация да се ориентират.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X