Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

    Накратко историята е следната:

    Оставям си джипа в сервиз за сериозен ремонт по окачването. Минавам да проверя как върви и покрай другото виждам че подемника на който е вдигнат джжипа е огънал стъпенките под праговете поради несъобразена височна на подпорите под рамата. Питам какво правим, що така - казвт ми пробвахме много неща ама нямаше друг начин да го вдигнем. Несериозно, но реших че майсторите като хора имащи повече опит с вдигане на такива коли на тоя подемник са преценили че няма да останат трайни проблеми. Минавам пак след работа, виждам си джипа паркиран пред сервиза, оглеждам го - и двете стъпенки са огънати през средата ама яко нагоре от подемника.

    Значи изобщо не ми се оставя машината повече там. От досегашен опит съдя че хора които не им пука до там че да направят такова нещо ще направят и много други поразии просто от мързел и непукизъм. Та въпросите в момента са два:
    - Къде да я закарам за довършване на ремонта? Тук виждам че членове на форума държат Работилница Военна Рампа, Автосервиз 4х4х2 на Андро и Експрес-2 Дружба. Освен да пробвам някое от тия места. Има ли място което пропускам?
    - Как да я закарам? Ще ми трябва платформа, в текущото състояние не мога да се движа на собствен ход. Виждам че много фирми предлагат такива ус;уги но аз лично не съм ползвал нищо до сега. Някой ще препоръча ли нещо? (действието се развива в София)

    П.С. Сервиза се ползва редовно и от други членове на форума, така научих аз за него. Видях и други мърлящини в работата там, но първо искам да говоря с хората там за последно и тогава ще дам цялата информация включително кой е сервиза. Да не би да стане някаква грешка все пак.

  • #2
    От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

    Кофти

    Ти сложи 2-3 снимки пьк да видим каква грешка може да стане.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

      Марин форуния репатрак(О889 Ч76О81), каква е колата?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

        Кукурузър дълга база е колата. Ще пробвам да се свържа с Марин.

        Коментар


        • #5
          От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

          Тя пък се вдига на всякакъв подемник супер лесно. Пусни някоя снимка да ти кажа какво са оакали, преди да ходиш да говориш, че поне малко да си подготвен. Ако си частно лице една жалба в КЗП преди да си вземеш колата от там и си нямаш на идея какво ще се случи със сервиза. Е после вероятно ще ти запалят колата, но това са подробности ако имаш каско в читава компания.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

            Направи снимки и ги пусни тук, за да може и други хора ако имат проблем да знаят къде да не ходят. Снимките ги дай на застрахователите още преди да си излязъл от сервиза и една жалба в КЗП както казва Джамбазов и си идеален. После лесно ще те репатрират. Тук никой не обича мърлявите работи и идеята на форума е точно това, да се изчистим от такива майстори.

            Коментар


            • #7
              От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

              Аман от мърлячи - въобще не са погледнали... Във всеки нормален сервиз ще откажат да ти вдигнат колата на крик, ако има риск от щети... Мисля, че може да заведеш щета при застрахователя (ако има каско) - те ще си потърсят парите от сервиза... Ако са оригинални степенки, доволни ще останат от цената на новите...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Тя пък се вдига на всякакъв подемник супер лесно. Пусни някоя снимка да ти кажа какво са оакали, преди да ходиш да говориш, че поне малко да си подготвен. Ако си частно лице една жалба в КЗП преди да си вземеш колата от там и си нямаш на идея какво ще се случи със сервиза. Е после вероятно ще ти запалят колата, но това са подробности ако имаш каско в читава компания.
                Аз знам какво са направили, виждал съм на други места как започват да го правят и се отказват като видят какво става. Стъпенките са много по ниско от рамата и трябва голяма височина на подложките на подемника за да опрат те в рамата преди да опрат рамената на подемника в стъпенките. Съответно тия не са се отказали и рамената на подемника са смачкали стъпенките преди подложките му да стигнат до рамата и да вдигнат колата.

                Коментар


                • #9
                  От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                  Каско имам при Армеец, не знам дали каското покрива щети от сервизна дейност обаче. Нищо не пречи да се пробва така или иначе. Това с КЗП не знам как ще стане, щото сега като ида просто ще искам да си разкарам колата от там максимално бързо, не да я оставям и да чакам КЗП да дойдат да видят какво се случва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                    Снимки ще има задължително.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                      Преди да си я вземеш, обади се на застрахователя. Каското покрива щети от вандализъм...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                        Ти си знаеш. КЗП и застрахователя на място ПРЕДИ да си взел колата ако не можеш да се разбереш със сервиза. Ако е само първото ще го отнесе механика, ако е второто и механика и сервиза.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                          За КЗП няма значение дали колата Ви е там или не. Трябва Ви документ за извършената услуга-ордер или касов бон, трябва да изискате и Книга за рекламациите и да си впишете там рекламацията. Ако сервиза не Ви даде такава книга, то описвате това в жалбата свободен текст към КЗП и те ще се погрижат. По закон имате прави на три неща- възстановяване на парите за услугата, отстраняване на щетата има и подмяна на артикула, но това е по скоро когато си купите нещо от магазина. Най-важното КЗП може да се сезира само ако сте частно лице. Ако колата е на фирма и фактурата е на фирма, нищо не могат да направят.
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                            Мога да се хвана на бас, че сервиза няма подобна книга, едва ли има проведен инструктаж и почти нищо няма да му е редовно. Ако беше читав сервиз колегата щеше да получи безплатен ремонт и извинения и компенсация за загубеното време. Като си вземе колата и се върне със застрахователя, ще се окаже че никой в сервиза никога не я е виждал тая кола и това не е възможно да стане точно в тоя сервиз.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кофти сервиз, колата не е в движение, сега накъде?

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Ти си знаеш. КЗП и застрахователя на място ПРЕДИ да си взел колата ако не можеш да се разбереш със сервиза. ...
                              КЗП е доста безсмислено занимание. Те евентуално могат да санкционират сервиза за установени нарушения на нормативните документи (примерно липса на книга за рекламации и т.п.). Нямат обаче никакъв механизъм да принудят недобросъвестен търговец да възстанови щети на клиента си.

                              Щом има каско в Армеец, направо да звъни на застрахователя да изпратят мобилен екип да установи щетите на място, преди колата да е излязла от сервиза.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X