Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp) 2003г.- техническо обслужване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp) 2003г.- техническо обслужване.

    Здравейте колеги. Купих гореописания джип и искам да му направя техническо обслужване.Туарега е на реални 140000 - поне така пише на сервизната книжка.
    Въпросът ми е този бензинов мотор с верига ли е или с ангренажен ремък? Ако е с верига дали трябва да се смени? Също така имали начин да се провери пистовия ремък дали все още е добър?
    И още нещо - днес се опитах да си наглася часовника че е с един час назад и не успях да разбера как става.Ако има някой да сподели тази инаформация ще му бъда много благодарен.

  • #2
    От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp) 2003г.- техническо обслужване.

    Разбрах как става настройката на часовника така че този проблем е решен.

    Коментар


    • #3
      От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp) 2003г.- техническо обслужване.

      Смених маслото на двигателя , филтрите и маслото на кутията заедно с филтъра и гарнитурата на капака.Също така от сервиза ми казаха че този двигател е с верига и нямало нужда от смяна.Смених само динамичния обтегач с ролката на пистовия ремък.
      Моля някой да сподели имали нужда да се сменя още някакво масло по трансмисията като например маслото на диференциала??
      Ето и цените на консумативите досега:
      Castrol Magnetic 5W-40 full sintetic 7литра + маслен филтър + филтър купе + въздушен филтър -280лв
      Динамичен обтегач за пистов ремък - 95лв
      Масло за авт.ск.кутия 6 литра(толкова източиха и толкова доляха)+гарнитура +маслен филтър за кутията-256лв
      Общо без труд : 631лв.

      Коментар


      • #4
        От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp) 2003г.- техническо обслужване.

        Не си споменал каква е кутията ?
        АТФ струва 20лв литъра, а филтъра за кутията с гарнитурата трябва да е 55лв.

        Коментар


        • #5
          От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp) 2003г.- техническо обслужване.

          Кутията е автоматична 6 степенна.Маслото е FUCHS / TITAN , ATF 4400 - 27лв литъра.По принцип ми казаха че събирала около 9.5литра но това е при свалена кутия и напълно източено масло.При мен успяха да източат около 6.5 литра и толкова доляха.Първо доливаха на изгасен мотор ,после запалиха двигателя и доляха още около 2 литра.
          Маслото за диференциалите е REPSOL / CARTAGO 75W-90
          Маслото за раздатката е FUCHS / TITAN , ATF 4000, DEXRON |||(H).

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X