Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондаж за вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Сондаж за вода

    Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
    Куха е защото въпросът "Има ли вода в моето място" е тъп или най-малкото не му е тук мястото. Сондьорите не се занимават с намирането на това къде има вода, каква е дълбочината, дебита и т.н. С това се занимават хидрогеолозите но се съмнявам да тръгнат по дворовете и вилите, те работят с карти а те са съставени по предварително прокарани сондажи и опробването им. Това което е между тях са основно предположения така че гаранция няма. Също няма гаранция и при багетистите защото това пък е нещо съвсем неясно за науката.

    Да не говоря, че да ти кажат хей така, от дистанция само врачка би се заела дори багетист ще откаже. Така че темата наистина е куха.
    Е момчета,признавам ви,щом не щом не знаете къде,как и колко да дупчите за да излезе вода,и въпреки това намирате обекти,значи вие сте богове! Аз лично не бих отишъл при лекар,който ми казва че ще ме разпори целия,а пък дали ще ми намери болното място не е ясно,но явно за всеки влак си има пътници!!Още веднъж поклон и извинете че спамя в темата Ви!!!

    Коментар


    • #47
      От: Сондаж за вода

      Описал си modus operandi в хирургията, близо е.
      Как практикуваме?
      КЪДЕ ще сондираме - казваш ти.
      КАК ще сондираме - казвам аз.
      КОЛКО ще струва - договаряме се.
      ДЪЛБОЧИНА - ти решаваш или се съгласяваш с мое предложение.
      ГАРАНЦИЯ - мога да ти дам след предварително хидрогеоложко проучване, но трудно ще понесеш цената му (около 1/2 от тази на водоснабдителния сондаж)
      РИСКОВЕ - има. Аз отговарям за зависещите от мен - кофти технология, аварии, махмурлия сондьор и т.н.
      ДРУГО - тинтири-минтири (на латински tintiri-mintiri)
      Бирата ми свърши, за разлика от пъстървата, така че лека нощ!

      Коментар


      • #48
        От: Сондаж за вода

        Човека си представя нещата така: щом дупча значи знам какво има там. И не иска да разбере, че това са две различни неща - да правиш дупката и да се прави прогноза за това което ще има долу. Две различни специалности. Дори геолозите, хидрогеолозите или геофизиците /различни начини за прогноза/ не могат да дадат 100% гаранция колко и какво има. Примери за неудачни прогнози колкото искаш - желязото в Кремиковци, нефта в Долни Дъбник и още много други. И то след прокарване на сондажи не приказки наизуст.

        Ако имаше 100% гаранция от геолозите нямаше да има сондьори поне за твърдите полезни изкопаеми - идват миньорите и почват да копаят. Нямаше да има всичките етапи за проучването, например при Крумовград сондираха с мрежа 12.5х25 м за да определят прогнозните запаси. И чак след като се определят тези запаси и дали е икономически изгоден добива се почва с мината. И когато почне добива се обикновено се оказва, че запасите са доста по-малко. Това са рисковете на този бизнес. И сравненията с хирургията са неудачни. При хирурзите доста добре се знае какво се очаква а тук е напълно непознато. Представете си хирург да оперира марсиански крокодил и ще ви стане ясно.

        Така че за водата от сондьора може да се иска да направи дупката. Всичко останало го правят други. С опита си сондьора може да даде някои съвети но гаранция няма. Дори при сондирането стават аварии, лост се скъса или нещо друго но да се оправя с тях си е негова работа, този риск е предвиден в цената. Особено дали има вода никой не може да даде гаранция дори багетиста. Ако не вярвате опитайте се да го накарате да заложи парите за сондажа за верността на това което казва.

        PS А учудването как сондьорите намирали обекти. Просто няма друг начин да се стигне до водата. Дори да се намереше 100% сигурен начин да се разбере има ли вода или няма трябва да се прокара сондажа до нея. А с това се занимават сондьорите. Така че собственика си търси начина да намери водата и след това вика сондьора. Или сам си прави сондажа има филмчета за това. Но не винаги може сам и не навсякъде. Работа за сондьорите има а в чужбина е направо глад за тях. Защото не са само сондажчетата за вода вижте в другите теми какво още се прави.
        Последно редактирано от Фред; 26-02-13, 00:59.

        Коментар


        • #49
          От: Сондаж за вода

          Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
          Е момчета,признавам ви,щом не щом не знаете къде,как и колко да дупчите за да излезе вода,и въпреки това намирате обекти,значи вие сте богове! Аз лично не бих отишъл при лекар,който ми казва че ще ме разпори целия,а пък дали ще ми намери болното място не е ясно,но явно за всеки влак си има пътници!!Още веднъж поклон и извинете че спамя в темата Ви!!!
          КАК да дупчим знаем и то много добре защото именно това е сондиранете. Останалото го казват други.

          Коментар


          • #50
            От: Сондаж за вода

            Общо взето се знае предполагаемата дълбочина,но която би излязло вода!Информация за това дават околните кладенци около мястото,характерните ландшафтни и географски особености и т.н!Всеки сондьор,занимаваш се с водарски сондажи има доверен хидрогеолог с когото работи!При пазарлъка се оставя някакъв допуск/+-/,според който в процеса на работата дълбочината може да варира в известни граници!От страна на клиента винаги има съмнения в добросъвестността на сондиращия,което е неизбежно..
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #51
              От: Сондаж за вода

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Общо взето се знае предполагаемата дълбочина,но която би излязло вода!Информация за това дават околните кладенци около мястото,характерните ландшафтни и географски особености и т.н!Всеки сондьор,занимаваш се с водарски сондажи има доверен хидрогеолог с когото работи!При пазарлъка се оставя някакъв допуск/+-/,според който в процеса на работата дълбочината може да варира в известни граници!От страна на клиента винаги има съмнения в добросъвестността на сондиращия,което е неизбежно..
              Благодаря колега,е това е вече напълно смислен отговор,който се отличава от останалата плява!!!Горе долу тези неща интересуват обикновеният потребител на този форум, Защото повечето от другите отговори изглеждат все едно ще сондираме за нефт, и нямат значение ни парите ни дълбочината,нито крайният резултат,може би опита в Либия подвежда някой от пишещите тук,но нас ни интересува само ВОДА,и то на минамална дълбочина!!!!!Така че още веднъж,БЛАГОДАРЯ за човешкият,отговор!!!!!

              Коментар


              • #52
                От: Сондаж за вода

                Остава само сондьорите да гарантират излизането на водата на тази предполагаема дълбочина. Като примерно вземат парите за сондажа чак след като тя излезе. Не ми е известна такава практика но нека колегите кажат. Защото всичките въпроси все около това се въртят "Ама сигурно ли е, ами ако няма вода?". Колегите съвсем честно отговарят, че не е гарантирано което пък предизвиква недоволство и безкрайни разсъждения как могат да се искат пари за нещо което не се знае как ще завърши.

                Коментар


                • #53
                  От: Сондаж за вода

                  Интересно.

                  Има десетки области от живота, където пари се дават без никакви гаранции за резултата. Като се почне от данъците, мине се през инсталирането на газова уредба на автомобил, през инвестирането в рискови начинания и се стигне до лечението на редки болести.

                  А pepihm точно за сондьорите се хвана.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сондаж за вода

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Интересно.....


                    А pepihm точно за сондьорите се хвана.
                    Проучвам,въпроса по молба на приятел,и по тази причина чета темата и споделям лични впечатления,а по моите убеждения да набият едни 1-2к в една дупка,без известен краен резултат си е жива шарлатания!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Сондаж за вода

                      Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                      по моите убеждения да набият едни 1-2к в една дупка,без известен краен резултат си е жива шарлатания!
                      Ако откриеш начин да е сигурен крайния резултат от сондирането, ще си толкова богат, че няма да те бъркат 1-2к или 100-200к.
                      Аз също проучвам въпроса за себе си и знам, че има много на брой сухи сондажи, сондажи с недостатъчен дебит и сондажи с ниски качества на водата. И не само дворни сондажи.

                      Вероятно някой хазартно настроен хидрогеолог би ти гарантирал цената на сондажа срещу известна сума, но това е хазарт, а не друго.

                      Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                      Аз лично не бих отишъл при лекар,който ми казва че ще ме разпори целия,а пък дали ще ми намери болното място не е ясно
                      Ако ти се наложи, повярвай, ще отидеш. Просто така работи и медицината. Дано не ти се налага. Ако не знаеш как се лекува рак, например - ми ето така се лекува, както си описал.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Сондаж за вода

                        За последното си прав,дано не се налага на никой да го установява опитно!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Сондаж за вода

                          всъщност има и сигурен вариант - хоризонтален сондаж до шахта на местното ВиК

                          Коментар


                          • #58
                            От: Сондаж за вода

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            всъщност има и сигурен вариант - хоризонтален сондаж до шахта на местното ВиК
                            Мани, мани ще вземеш хляба на много колеги... Там едни доста скъпи вносни сонди че и електроника да следи и управлява траекторията, никак не върви за самоделки. Щях да предложа тема за любопитните но видях че vlageo вече го е направил, "Безизкопни технологии" се нарича.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Сондаж за вода

                              Проблема е там че на мястото няма ВиК,то ако имаше нямаше да се търси друго.Не е нито ферма,нито има някаква стопанска дейност,обикновена вила-да има за миене,къпане и за 20 корена домати.То и затова ни се разминава мисленето със сондьорите,те май имат в предвид промишлени сондажи с дебит кубици в секунда,а аз имам в предвид обикновен водоизточник! Писал съм го някъде по темата но ще го повторя---Преди години там имаше старци който гледаха с багети и копаеха на ръка и сделката обикновено беше -копаме,ако излезе вода даваш еди-колко си кинти,иго иззиждаме с камъни,или ти отливаме пръстени!!!Дори с един такъв бях в близки отношения,и като дойдеше на вилата все ми казваше-Пепи там в тоя ъгъл на мястото има вода,и не е дълбоко,дай да изкопаме един бунар,но аз имам водопровод и не ми се занимаваше,и сега ме е яд щото станахме много маймуни на водопровода и лятото чат-пат спира водата! Но тези хора вече ги няма за съжаление!!!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Сондаж за вода

                                Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                                Пепи там в тоя ъгъл на мястото има вода,и не е дълбоко,дай да изкопаме един бунар
                                Човекът ти го е казал без пари, какво го мислиш? Водата не си е отишла с него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X