Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондаж за вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Биене на сонда

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Разчитай на багетисти, пък чакай резултат...
    Със същия успех може да отидеш на врачка, знахар, ходжа, или какъвто да е шарлатанин.
    Сондирането е това което открива водата. Понеже е евтино в сравнение с копането за същинския кладенец може да се прави много пъти в дадения район(имот) докато се открие къде трябва да се копае за да се получи истински кладенец.
    Сондьорите за такъв вид сондажи(ако са такива),обикновено показват на тия с багетите(поне в дълбочина).
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Биене на сонда

      Първоначално публикуван от t.n.t. Преглед на мнение
      Благодаря, ако им имаш някакви координати и ако ги пуснеш ще е много добре, не само за мен ами и за хора които за в бъдеще ще имат нужда от сонда. Целта да пусна тема беше да могат хора които професионалносе занимават със сондиране и търсене на подпочвени източници на вода да пишат в нея защото имам нужда от сонда в много близко бъдеще (след около месец сигурно ще съм напуснал БГ), а пък по този начин ще могат да се възползват и други хора които имат същото като моето намерение. Така например баща ми е намерил още един негов познат който също иска да има сонда и мястото му е на не повече от 3-4 километра от нашето, но човека си няма и идея от форуми и интернет и аз предложих на баща ми да говори днес-утре с този човек да се кооперираме, по този начин ще спечелим всички-бъдещият сондьор ще има двама клиенти много близко един до друг и това ще му намали разходите и на нас ще ни излезе по-евтино. Тъй че моля хора които се занимават с тази дейност да се свържат с мен или да ми дадат координати или нека да пишат и хора които могат да дадат препоръки или компетентно мнение. За сега на лични имам само една реална оферта.
      Благодаря предварително, дано тази тема да е от полза не само на мен ами и на други хора
      0899 104 161-Динко Казаков,dinko_kazakov@abv.bg

      Коментар


      • #18
        От: Биене на сонда

        Хора защо така ме нападате не мога да разбера?????????? Казах Ви ЧЕ НЕ РАЗБИРАМ ОТ СОНДИ, СОНДАЖИ И Т.Н. и за това съм си отворил тема!!!! Целта ми беше да получа информация за цени, технологии, предложения и т.н. и след време тази информация аз лично ще се радвам ако послужи и на други хора които искат да се сдобият със сонда (или сондаж ако е по-правилно) това е защо ме карате да се чувствам виновен че тепърва събирам информация аз ако я имах нямаше да пускам тема. Моля да пишат хора с реални предложения и практическа информация която може да ми помофне на мен и/или бъдещи собтсвеници на сонди. За багетисти питам защото ми казаха че е хубаво да мине такъв човек за да не се копае напразно и за това питам. Ако на някой не му е приятно да пише в темата нека да не го прави, а за всички останали благодаря предварително

        Коментар


        • #19
          От: Биене на сонда

          Първоначално публикуван от t.n.t. Преглед на мнение
          Благодаря за мнениетто ти!
          На мен не ми се рискува да повторя твоят подвиг защото ми трябва с комерсиални цели, т.е. ще ми трябва за поливане(капково поливане) и няма да мога да си позволя ДА НЯМА НЕОБХОДИМИЯТ МИ ДЕБИТ през най-горещите дни например, а на мен ще ми трябва около 2 тона на ден вода. Затова пуснах темата за да проуча пазара на сондажите, защото аз се занимавам с едни други пазари и ми трябва информация, защото никога не съм се занимавал със сонди и сондажи и нито знам как вървят цените в момента, нито знам кои са добри в бранша и ще ми свършат работа(но зависи и на каква цена де) Като казах капково напояване моля всеки който иска и има възможност нека сподели тук някаква информация. На този етап търся багетист (или там както се казва, човек който търси мястото на което да се сондира), човек със сонда или фирма и информация за капково напояване, потопяеми помпи и т.н. Идеята ми е да направим с баща ми бетонна цистерна около 2 тона която да се пълни от сондата в която ще има потопяема (дано пак да не греша защото източниците ми на информация са баща ми и интернет, а пък ние с него даже живеем в различни градове) помпа която ще се захранва от акумулатор+една машинка която съм си купил да зареждам лаптопа от кола/камион. Как Ви се струва? Може ли да стане това колко часа ще издържи един акумулатор да захранва (чрез това устройство) да кажем 500 ватова потопяема помпа? И колко литра ще мога да изпомпам преди да падне напълно мощтостта на акумулатора
          ...това твое допълнение променя тактиката,колега,значи си трябва професионална намесаУспех ти желая в начинанието и ако не те бърка дръж ни в течение на нещата,малко натрупан опит никога не е излишен.
          HUSGVARNA 630 SMR
          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

          Коментар


          • #20
            От: Биене на сонда

            То това е целта на темата да си помогна с информация (а трябва да действам бързо защото ще заминавам зад граница) и понеже тази информация ще е достъпна до всички може да помогне и на други хора.
            Лек ден

            Коментар


            • #21
              От: Биене на сонда

              http://vbox7.com/play:58af5aa4f2


              Приятелю аз ще бъда кратък по ред причини.Вземаш малко тръби по твой вкус ;малко комшйи и действаш.Дано да ти излезе възможно най-евтино.Дядо Коледа е далеко.

              Коментар


              • #22
                От: Биене на сонда

                Не го ебавай,не че ще се хване.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: Биене на сонда

                  Аз него е......м.Тръгнали сме и ние от скрапа .Направили сме 4 самоделки за да стигнем до тук.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032009(001).jpg
Прегледи:3
Размер:133.4 КБ
ID:5456612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032009(002).jpg
Прегледи:4
Размер:133.2 КБ
ID:5456613Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032009.jpg
Прегледи:9
Размер:137.0 КБ
ID:5456614

                  Коментар


                  • #24
                    От: Биене на сонда

                    Аз това имах предвид,казах го в предишния си пост.Сака си пръч.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Биене на сонда

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Пък ако няколко сондажа ви се виждат скъпи-опитайте се да търсите вода с реални изкопи по метър и половина-два в диаметър.
                      И друго(в унисон с времената)-щом ви е скъпо-значи приходите ви са малко. Затова в неделя всички на протест в неделя! За да не ни е скъп един прост сондаж.
                      Точно казано!
                      Прост сондаж - това малко на обида мяза, ама нейсе... Сондажа си е произведение на изкуството!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Биене на сонда

                        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                        Точно казано!
                        Прост сондаж - това малко на обида мяза, ама нейсе... Сондажа си е произведение на изкуството!
                        Особено ако се остави вътре я ключ я длето... придобива индивидуален характер

                        Коментар


                        • #27
                          От: Биене на сонда

                          Усещам една ирония в темата от няколко участници и една реторика на говорене,аз ще отговоря в същият стил на хората които говорят за Е.АВАНЕ. Скъпи съфорумци които говорете за Е.БАВАНЕ, понеже аз се занимавам в област която е доста различна от сондирането И ЗАТОВА ПИТАМ, защото Вие скъпи съфорумци ако дойдете и питате в моята област която е свързана с огромен обем от информация и обработката и аз НЯМА ДА СЕ Е.АВАМ с ВАС ИРОНИЧНО. До съфорумеца който говори за доходи, колега-съфорумец аз горе-долу разбрах цените на сондиране в БГ и щом не съм се отказал от намерянията си значе имам някакъв доход с който мога да си позволя сондаж, НО ВЪПРОСА Е НА КАКВА ЦЕНА защото все имам чувството, че ако похарча едни 10000-15000 лв. съм сигурен че ще имам вода, но моята цел е да редуцирам та зи цифра доста И В МОЙ ИНТЕРЕС Е ДА Я РЕДУЦИРАМ. Пак казвам който иска нека да пуска реално предложения, темата е за това, а не за иронични обиди

                          Коментар


                          • #28
                            От: Биене на сонда

                            Или часовник (факт), обаче си го извадих, работещ...
                            Майтапя се, п'целютно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Биене на сонда

                              Първоначално публикуван от t.n.t. Преглед на мнение
                              ...Пак казвам който иска нека да пуска реално предложения, темата е за това, а не за иронични обиди
                              Нищо иронично няма тук, освен че си приготвил толкова много пари и си се подготвил толкова малко. В раздела за сондажи има доста за четене и човек трябва първо това да направи.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сондаж за вода

                                Не съм специалист,но следя раздела за сондиране,и ми се струва че това е раздела с най малко конкретни отговори, всичко е завоалирано в някаква тайнственост която е ясна само на самите сондажий,но не и на обикновеният читател. Рядко конкретен въпрос получава отговор,повечето отговори отиват на скрита реклама от типа -" Ти ме викни да дупча,а пък дали ще излезе вода зависи от това колко пари си приготвил,ако имаш кинти ще дупчим докато излезе вода,или докато свършат парите??? В това няма голяма логика,защото всички по стари бунари са копани на ръка,и едва ли ще копаеш 20м дупка с отрязана дръжка на кирката и лопатата, и отгоре един да ти тегли пръстта с кофата,само за да установиш че на това място вода няма. Просто няма логика???? В повечето други теми във форума,всеки помага с какъвто може съвет,то все пак за това е форум,за да си помагаме, кой с каквото може, ама тук се усеща повече бизнес,отколкото взаимопомощ!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X