Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KIA Sportage

    С голям риск, да бъда охулен че питам за паркетник все пак няма да се въздържа.
    Та случая е следния - май съм си харесал KIA Sportage за семейно возило със следното предназначение - 80% каране по асфалт и 20% на ски и по разни хижи ама с път до тях е може и сняг да има разбира се. Сериозни оффроуд терени няма да се преодоляват по принцип, е ако някъде няма на къде ще се пробваме ....

    Модела е KIA Sportage 96 2200 Дизел (атмосферен)

    Та имам конкретни въпроси:

    1. Това чудо на рама ли е или не?
    2. Дизела тяхна разработка ли си е или е нещо друго, и става ли за нещо.
    3. Каква е схемата на провода - фулл тиме или парт тиме, случайно да има някакъв блокаж на заден диф?
    4. Като цяло как е за поддръжка?
    5. Какво да се гледа при покупка?

    Ако някой има пряка информация, ще съм благодарен да сподели мисли и чивства
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    сблъсквал съм се с 2 такива. мойто мнение - спри се на нещо друго. да на шаси е, да има си дифове и РК. дизела е лиценз на мазда, но е произведен в корея и според мен е пълен боклук. единия който поддържах, беше точно такъв - 2.2 тд, дълга база - гранд спортидж. това нещо не искаше да вдигне повече от 100, прегряваше, издуха гарнитура, изпокриви колекторите от жега, изобщо мъка. вярно е че и собственика взе дейно участие в съсипването. бил възпитаник на руско военно училище и оттам усвоил следния челен опит: като му прегреше киата заливаше мотора със студена вода!!!
    другата която правих беше 2.0 бензин, къса, вървеше много добре, докато не счупи задния диф и тогава си мамата е**.беше го направил на салата. поръчка, 1 месец чакане +$1000. а, и бензина го немаше за нищо.
    та, помисли си
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #3
      а, сега се сетих. безобразна сглобка, евтини пластмасови имитации на дърво, тропащ и скърцащ салон, в сравнение с който салона на уаза е направо слънце, постоянни ел - проблеми. частите по мотора - някои ставаха от мазда, по окачване - само киа.абе.....мани
      IMHO(според моето скромно мнение), за да не скочи някой
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • #4
        С голям риск, да бъда охулен че питам за паркетник все пак няма да се въздържа.
        Не виждам причина някой да ви хули за нещо съвсем разумно. Естествено е за вашия тип експлоатация да си купите съответния автомобил. Иначе какво? Всички ще ходат до Банско да карат ски с УРАЛ?



        Не съм имал КИА, но от това, което съм чувал за нея не съм възхитен. Не си спомням къде бях чел доста сериозен тест по въпроса. Крайния извод беше че КИА-а е евтина като първоначална покупка но максимум след три години собственика задължително следва да се отърве. Качеството на материалите е ниско и колата бързо върви към безнадеждна амортизация - естествено всичко може да се поддържа, но въпросът е на каква цена. И все пак аз лични впечатления нямам, но и не съм срещал някой, който да похвали КИА-та...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Ради какво стана с Диско-то

          А сега на въпроса - по-удачно е да си вземеш Витара или Тойота Рав4.
          Поне са се доказали.
          Между другото виждал съм такава Киа на състезание. Подготвена, направена... ама се счупи

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от izo4x4
            Ради какво стана с Диско-то

            А сега на въпроса - по-удачно е да си вземеш Витара или Тойота Рав4.
            Поне са се доказали.
            Между другото виждал съм такава Киа на състезание. Подготвена, направена... ама се счупи

            Ицо мисля че говорим за една и съща една червена!До колкото знам е гръцка и идва на доста от състезанията.
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #7
              Тука трябва да подкрепя мнението за трите години след които става труп, и аз налетях вчера на същото, в много и различни форуми. Явно е проектирана с такъв ресурс. За съжаление не се отваря никой смислен сайт със схеми, можеше да се разгледа и по-аргументирано тая работа, ама на. Сигурно са заключили информацията тъкмо заради проблемите.
              Като потребителски свойства я сравняват с Шеви Нивата, и нея даже я оценяват по-високо.
              Работата май не е че е паркетник, ами че тия които са я правили ядат ким-чи ...

              П.С. Явно и мотора е проектиран кофти щом не издържа кофа студена вода като прегрее. И за паркетник това трябва да е щатен режим, малко-малко, ама нали трябва да може поне да влезе в брода без да умре, айде остави излизането ...
              Айде остави равчето, минава за сексуално определено, чисто женска кола, ама явно трябва да гледаш по-на изток. Или на запад

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от izo4x4
                Ради какво стана с Диско-то

                А сега на въпроса - по-удачно е да си вземеш Витара или Тойота Рав4.
                Поне са се доказали.
                Между другото виждал съм такава Киа на състезание. Подготвена, направена... ама се счупи
                ами то хубаво Диско-то ама пари нема като за него. Бях решил да си взема една КИА ама - на вече няма да си взема, след единидушното мнение .

                Витарата и РАВ4 не ми вършат работа за семейна кола - все пак става за 4 пасажера с мно-о-о-о-го багаж (децата са малки).

                Явно ще изчакам 5-10 години да паднат цените на Диското или да стана милионер

                Е все пак влизам по 5-6 пъти в mobile.bg на ден, па белким некое Диско се появи за 4500 лв 94 год. с климатик и дизел
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #9
                  Леле! Недей бе човек, за толкоз пари ще е труп ...
                  Втора ръка климатик струва 1 000 лева, ще ти излезе два пъти по 4 5000, и пак не е ясно дали изобщо ще тръгне ... Като му сипят навсякъде тефлон да го обезшуми без друго ще стигне до КАТ да го прехвърлите, ами после?(((

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Леле! Недей бе човек, за толкоз пари ще е труп ...
                    Втора ръка климатик струва 1 000 лева, ще ти излезе два пъти по 4 5000, и пак не е ясно дали изобщо ще тръгне ... Като му сипят навсякъде тефлон да го обезшуми без друго ще стигне до КАТ да го прехвърлите, ами после?(((
                    Шегувам се разбира се, за 4500 знам че няма никакво Диско да се намери читаво. Цената за такова нещо което ми върши работа ще е от 10-12 000 нагоре (за Диско става въпрос)
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #11
                      А, ...))
                      Тъпото е че има хора които наистина вярват че могат да оправят дявола докато хвърчи Щом си наясно всичко е наред.

                      Коментар


                      • #12
                        Имам познати с такава KIA и срещат много трудности по поддръжката, защото трудно се намират части и не само в България, а от тях съм чула и мисля, че не е само тяхно впечатление, че скоростните им кутии са тяхната ахилесова пета

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Стефан
                          тия които са я правили ядат ким-чи ...
                          Знаеш ли какво е това

                          Коментар


                          • #14
                            Кво - кво ... Гнило зеле с люти чушки. Как после можеш да правиш коли?
                            Сега, наясно съм че ако ядеш умряло прасе и го заливаш с течност от вкиснало грозде после много и не можеш да караш такава с извинение кола, ама това не променя калпавостта и. Да се изцапаш да правиш джип с рама, и да му заложиш тригодишен ресурс е простотия по всякакви мерки. Извинение може да има само ЛуАЗа, обаче той е амфибия за предния край с условен живот от 2 часа до 3 денонощия, и освен това удовлетворява изискването за десантиране по всички способи за всички родове войски. Излиза че пак е две класи отгоре.

                            Коментар


                            • #15
                              за съжаление...

                              Ми като имаме предвид цената на нова с вкючени всички екстри за модела как ще е качествено! Да неговорим,че за 20 000 лева нова кола като си купиш е ясно, че нчма да става след 2 години просто няма как да стане...
                              За двигатела ... се пак е заемка от мазда от там е ясно,че ако аз съм шефа на мазда няма да си дам най-доброто, а напротив ще дам това което е най-лошото, за да си продавам моите по-добри модели! Имам опит с мотори китайски и кореиски със заемки двигатели и знам за кво става въпрос - нищо!!!
                              4ао
                              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X