Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване на DPF филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Премахване на DPF филтър

    Здравейте колеги, имам нужда от съвет.
    Въпреки че става дума за киа - ще помоля модераторите да оставят темата тук, за да я видят повече хора.
    Търси се фирма която да направи Софтуерно премахване на въпросния филтър.
    Колата е Sportage 2008г двигател 2.0crdi 140к.с.
    Предполагам, че фирмите занимаващи се с чип тунинг биха свършили работа. Търся такава от която доверени хора да са доволни.
    Благодаря предварително.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Премахване на DPF филтър

    Здравей! Би ли споделил каква е целта на премахването,моля.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Премахване на DPF филтър

      Ами целта е отпушване на генерацията. Въпросния филтър се е задръстил от хубавата нафта която се продава в БГ. Въпросният филтър заедно с катализатора са в едно гърне дълго около метър. преди и след гърнето има датчици които следят съдържанието на изгорелите газове, освен това има и датчик за задръстването на филтъра. И след като филтъра е задръстен колата влиза в някакъв авариен режим, опитва се да пусне система за самопочистване (регенерация) на въпросният ДПФ но явно не успява съвсем да го изчисти и започва да натрупва грешки в компютъра, отделно че заради тази регенерация ми вдига разхода.
      А нов такъв филтър струва колкото половината кола.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Премахване на DPF филтър

        Колега, имаш лично.

        Коментар


        • #5
          От: Премахване на DPF филтър

          Във веригата на (Рекалама - изтрито) предлагат добавка за почистване на dpf филтри за около 14лв.Може да не помогне,но няма да навреди в случая.Успех
          Последно редактирано от CarTest™; 18-02-13, 10:17. Причина: Реклама
          897237999

          Коментар


          • #6
            От: Премахване на DPF филтър

            Та,защо попитах,колега.Ми риторичен въпрос беше.Нещо сайта се бави тука,иначе да бях прочел отговора овреме.Първо никой няма да пише софт за без този вид филтър(по ред причини).По същество-има продукт на Лики-Моли от две части и се следват инструкциите.И се чистят.Режимът "самопочистване" ,ако продължително време не свърши работа може и да увреди мотора.След като го прочистиш ще ползваш продукти за поддръжката на филтъра.Темата ти е прекрасна.Но не са горивата виновни за задръстване на филтъра за частици,а режима на каране.В градски условия,ниски обороти-лошо изгаряне...и воала.Да не мисли някой,че в Брюксел продавт менте нафта и се не задръстват теа филтърчета,ауспухови.Та така,баче.Успех!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Премахване на DPF филтър

              Здравейте! Аз карам нова астра с такъв филтър и при мен се задръства често,когато я карам градско и на къси разстояния,т.е. като не загрява,а като се задръсти излизам извън града и я държа 10 мин на 4000 оборота и се изчиства пак.А иначе са ми казвали,за да се махне трябва да сменят компа с такъв който не е програмиран този филтър или програмирване на стария ти комп.

              Коментар


              • #8
                От: Премахване на DPF филтър

                Такааа, да споделя и решението.
                След диагностика в така недолюбвания от мен оторизиран сервиз на марката се оказа, че за пореден (втори) път има прекъсване на кабелите на датчика. След възстановяване на инсталацията компютъра вече си получава коректно данни и си пуска регенерация. И понеже е бил позадръстен филтъра са му пуснали принудителна регенерация. След тази процедура филтъра показва около 0% задръстване. Ще живее значи.
                Благодаря на всички отзовали се
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  От: Премахване на DPF филтър

                  Не се задръства от "нашата" нафта - задръства се от каране на къси разстояния с ниска скорост. Веднъж седмично, ако се кара нормално /поне 10мин над 100кмч/, няма да има проблем.
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Премахване на DPF филтър

                    Здравейте колеги.И аз имам проблем с въпросния филтър (ДИСКО 3),от Мото ПФУ ми казаха да изкарам колата на магистралата и да я държа на 3-та предавка с над 3500 оборота за около 30 минути. Вече пробвах няколко пъти и освен покачване на нивото на маслото с около 1 см. над максимума други резултати не постигнах.Днес пак ходих до Мото Пфое и ми казаха да съм по упорит в опитите ,а проблема с по високото ниво на маслото щял сам да се реши след като се изчисти филтъра.Притеснен съм за това какво може да се случи с ДВГ-то ,докато се изчисти или не тапата. Дайте съвет ,че съм се видял в чудо.Последния път карах с 3800 оборота около 50 минути и пак ядец.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Премахване на DPF филтър

                      Това с повишеното ниво на маслото ми е странно. Намаляла ли е някоя от другите течности? По принцип в сервиза (поне на киата) могат софтуерно да активират почистването. Говори с тях за такъв вариант.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Премахване на DPF филтър

                        Казаха , че е нормално нивото да се покачва защото когато регенерираш се подавало повече гориво.Мисля че идеята е това гориво да догаря в генерацията и по този начин да прочиства саждите , но част от него отивала и в маслото.Според приемчика било нормално при неуспешна регенерация.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Премахване на DPF филтър

                          Първоначално публикуван от pikasso Преглед на мнение
                          ... проблема с по високото ниво на маслото щял сам да се реши след като се изчисти филтъра. ...
                          Първоначално публикуван от pikasso Преглед на мнение
                          Казаха , че е нормално нивото да се покачва защото когато регенерираш се подавало повече гориво.Мисля че идеята е това гориво да догаря в генерацията и по този начин да прочиства саждите , но част от него отивала и в маслото. Според приемчика било нормално при неуспешна регенерация.
                          1 см над максимума ми звучи като доста гориво ...
                          Не знам кое било нормалното на това според приемчика, но, поне според мен, много гориво в маслото не е никак добре, защото такава "добавка" влошава качествата на маслото с всички произтичащи последствия. Не се и сещам как точно ще се реши от само себе си този проблем, ако не се смени маслото.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Премахване на DPF филтър

                            От Мото ПФУ се надяват, че като изтропат лагерите вече няма да е в гаранция.
                            Нафта 1 път влезнала през сегментите в картера разрежда маслото и не се изпарява, оправя се само със смяна на маслото.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Премахване на DPF филтър

                              Първоначално публикуван от pikasso Преглед на мнение
                              Казаха , че е нормално нивото да се покачва защото когато регенерираш се подавало повече гориво.Мисля че идеята е това гориво да догаря в генерацията и по този начин да прочиства саждите , но част от него отивала и в маслото.Според приемчика било нормално при неуспешна регенерация.
                              Опасен порочен кръг - ти надуваш за някаква "регенерация", компът обаче не знае това и отваря ЕГР-а, като вкарва още повече сажди в цилиндрите, няма кислород за горивото и то отива в генерацията и в картера още преди да се е превърнало в сажди. Един интересен способ да си скапеш двигателя и да си хвърлиш колата в името на някаква "екология". Резултатът е още повече мръсотия от един добре работещ двигател без катализатор, ЕГР и ДПФ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X