Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

    Първоначално публикуван от Георги Стоилов Преглед на мнение
    Слагам друга свещ на кабела на 1-ви цилиндър, но ми се струва че искрата е слаба!
    Така не може да разбереш добре колко е силна искрата, по добре с нещо метално на мотора трябва са прехвърля на 10-ина мм
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #17
      От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

      Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
      А да не би случайно акомулатора,да е опрял в онова реле над левия фар?
      При мен това реле е зад десния фар!
      0877 83 30 90 - Жоро

      Коментар


      • #18
        От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

        Сутринта запали, работи 2 минути на място и загасна. И сега няма палене на бензин, пробвах я и аварийно на газ и пак не иска, има ток на свещите, замирисва на гориво като я мъча, започва да се дави и не пали и това е!

        Мисля че забравих да спомена, че като си поседи няколко часа и след това пали......работи известно време и след това си гасне внезапно, и се започва ходенето по мъките.
        Последно редактирано от Георги Стоилов; 19-02-13, 11:17.
        0877 83 30 90 - Жоро

        Коментар


        • #19
          От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

          При опит за принудително палене на газ, не пали и замирисва на газ. Веднага след това се опитвам да запаля на бензин с натиснат педал до дупка, колата се опитва да припали и умира. Явно възпламенява газта, която е влязла в мотора... но дотам. Вече не знам от какво може да е.
          0877 83 30 90 - Жоро

          Коментар


          • #20
            От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

            Подобна слаба искра, съм имал на едно уно, от датчика на коляновия вал. Пак така палеше като поседи малко.
            Ти чисто нов датчик ли сложи или втора употреба? Сигурен ли си, че бобината не ти прави номер със слабата искра.

            Коментар


            • #21
              От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

              Според мен трябва да видиш схемата на запалването и да откриеш на кой кабели на входа на бобината да премериш, какво се случва. Доколкото знам тя е двойна, т.е. трябва да провериш дали има импулси към нея на две жички, но кои точно... да каже някой по-светнат. Ако преди мотора е работил добре на бензин забрави за сега за газта докато не си оправиш проблема. Провери дали имаш бензин в рейката над дюзите мисля, че имаше пробка отгоре. Ако има бензин там е добре да провериш дали работят дюзите. Това ми идва на акъла сега...
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #22
                От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                Подобна слаба искра, съм имал на едно уно, от датчика на коляновия вал. Пак така палеше като поседи малко.
                Ти чисто нов датчик ли сложи иливтора употреба? Сигурен ли си, че бобината не ти
                прави номер със слабата искра.
                Пробвах с нов но безуспешно! След това върнах стария и малко след това кошата си запали.
                0877 83 30 90 - Жоро

                Коментар


                • #23
                  От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                  Аз го имах същия проблем сц20не само че.Пали, работи на място и след малко губи обороти и гасне и до там-чак след няколко часа я търси. Сменях всичко, мерих всичко-д-к колянов вал, дебитомер, сложих нови свещи, кабели, датчици за температури и нищо, всичкоо си работи. Смених накрая капачка и палец и от тогава нема ядове. Смени си бубините с някой за проба, но преди това смени и свещите, че при няколко давенета избиват и може да те подведат. Изадължително с хъбав и силен акумулатор пробвай.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                    Първоначално публикуван от Георги Стоилов Преглед на мнение
                    Сутринта запали, работи 2 минути на място и загасна. И сега няма палене на бензин, пробвах я и аварийно на газ и пак не иска, има ток на свещите, замирисва на гориво като я мъча, започва да се дави и не пали и това е!

                    Мисля че забравих да спомена, че като си поседи няколко часа и след това пали......работи известно време и след това си гасне внезапно, и се започва ходенето по мъките.
                    Тъй както го пишеш - ще се хване много трудно. Проблемът е от пукнатина по платка, по някой куплунг, по корпус на тая комбинираната бобина .... която (пукнатина) при студено състояние е затворена и "дава връзка", електрическа имам предвид. Като позагрее, от топлиннто разширение пукнатината се отваря, токовата връзка се прекъсва и ........

                    Проблемът е, че като почне меренето с мултицет, обикновенно в студено състояние - всичко излиза нормално. Така преди години една дистрибуторна капачка ми извади душата - след 20-тина минути каране, като подам газ и "забива муцина". Сменях, мерих - всичко наред. Накрая с мултицета в колата на прав участък - като забие муцуна спирам и започвам меренето. След няколко опита (вече се бях прицелил в капачката) хванах прекъснат накрайник на единия кабел за свещите. При студена "капачка" всичко си изглеждаше наред - имаше връзка.
                    Щом още на втората минута умира - значи е нещо близо до двигателя - бързо се загрява и бързо се отваря пукнатината. Бобината е закрепена на главата и сигурно се подгрява бързо металната пластина, на която е хваната. На единия от трите кабела към нея трябва на има постоянно +12 V. а другите два са "управляващи". Ако имаш адванс процесор - газаджиите прекъсват управляващите кабели за да включат процесора. По това може да познаеш кой кабел какъв е.
                    Всъщност и датчикът за коляновия вал или неговите куплунзи могат да свършат същото. Даже е по-вероятно. След като при въртене мирише на неизгоряло гориво и в същото време "има искра" - значи някой лъже ЕКУ-то за положението на вала и съответно ЕКУ-то изпраща искрата не на време.
                    ОФБ ДБ X22SE
                    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                      Само че бобината на тоя мотор е с вграден комутатор и повече кабелчета.
                      Намери друга от колега за проба.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #26
                        От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                        Проблема е решен! Оказа се релето на помпата и ЕКУ-то, като го мерихме изглеждаше здраво, но като го премерихме под напрежение едната верига има някакво съпротивление, но напрежението към помпата е недостатъчно за да я завърти! Смених го с ново и всичко заспа!
                        0877 83 30 90 - Жоро

                        Коментар


                        • #27
                          От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                          Първоначално публикуван от Георги Стоилов Преглед на мнение
                          Проблема е решен! Оказа се релето на помпата и ЕКУ-то, като го мерихме изглеждаше здраво, но като го премерихме под напрежение едната верига има някакво съпротивление, но напрежението към помпата е недостатъчно за да я завърти! Смених го с ново и всичко заспа!
                          Къде се намира, че да си знаем?
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #28
                            От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                            Първоначално публикуван от Георги Стоилов Преглед на мнение
                            Проблема е решен! Оказа се релето на помпата и ЕКУ-то, като го мерихме изглеждаше здраво, но като го премерихме под напрежение едната верига има някакво съпротивление, но напрежението към помпата е недостатъчно за да я завърти! Смених го с ново и всичко заспа!
                            Хм. То ако напрежението е слабо , защо един път пали , един път не ще . Би трябвало изобщо да не ще . Айде да допуснем , че по някакъв начин контакторите все пак сработват чат-пат. Ама защо пък няма да ще и на газ ?
                            Все пак дано това ти е бил проблема и да не ти прави повече мизерии !
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                              Първоначално публикуван от Георги Стоилов Преглед на мнение
                              Проблема е решен! Оказа се релето на помпата и ЕКУ-то, като го мерихме изглеждаше здраво, но като го премерихме под напрежение едната верига има някакво съпротивление, но напрежението към помпата е недостатъчно за да я завърти! Смених го с ново и всичко заспа!
                              Това е добре някой го беше споменал по горе това реле, а конкретно проблемната верига по скоро е била захранващата компа не тази за помпата, предвит на това че беше споделил че гасне и на двете горива. Успех
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #30
                                От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                                Здравейте, казвам се Георги и имам подобен проблем с бензинова Фронтера от 93 г. само че при мен на газ пали без проблем, и един път препалена на газ пали и на бензин след това. Моят проблем е че ПЪРВОТО ПАЛЕНЕ ЗА ДЕНЯ НА БЕНЗИН НЕ СТАВА. ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРЕН НА ВАШИТЕ СЪВЕТИ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X