Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автоматична скоростна кутия

    Здравейте колеги.Модела на колата е Honda Civic 1.5,1995 година,серия на модела е EK3..Искам да ми помогнете малко с информация относно моя проблем.Значи имал съм 2 коли автоматици,които също са японски,но подобно нещо не бях срещал.Значи скоростната когато включа на D,има едно яко прехъркване,потегля със предърпвания и след като позасили колата над 30км не се усеща този проблем.На задна няма мощност.Там където паркирвам колата е подземен гараж,и излизам на заден ход.Няма почти никаква мощност назад.След повечко подаване на газ,едва захапва.Значи ако спра на място включа на D и махна крака от спирачката,без да натискам газта трябва да потегля плавно.Само че тази потегля извенъж,после отпуска,после пак захапва и така постоянно.Тръгва на тласъци.Според вас колеги които сте със автоматици,каква диагноза можете да ми дадете.Живея в Кипър и тук не се оправят автоматици,а направо сменят кутията с друга читава 2-ра употреба.Кутията струва 250 евро,и още около 300 за сваляне и поставяне + масло и филтър.

  • #2
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

    На мен ми намирисва на съединител,но това е само предположение защото никога не съм имал автоматик
    Honda CR-V B20Z1

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

      Да,няма съединител там.Колега от Кипър.Накратко вътре е вече салата.Може би най-доброто решение е то1но смяна с 2-ра употреба.Върпоса е да намериш читава.
      Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
      Disco 1 бекъп
      Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

        Ами то точно това му е хубавото на автомата,че НЯМА съединител и педал за него.Кутията е заминала,взимай друга.Не можеш ли сам да си я смениш,както масло и филтър,не е толкова сложно?
        ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

          [QUOTE=danaka69;210000Не можеш ли сам да си я смениш....................... филтър,не е толкова сложно?[/QUOTE]

          Задължително филтър.И то сам!!!!
          Последно редактирано от bocho64; 15-02-13, 11:17. Причина: изядох буква

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

            Не съм капацитет в автоматиците, въпреки че последните 5 г. карам вече трета Хонда автоматик.
            Обаче, като гледам:
            http://www.lingshondaparts.com/honda...block_03=10965
            съединители в кутията има, даже повече от един. Към тях прибавяме и съединителя преди кутията - ТоркКонвертора. Имаш и соленоиди за задействане на съединителите. Имаш и масло, което ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е Honda ATF.

            Таа, явно някое, или няколко от тези неща са се побъркалли

            п.п. Щом си в Кипър, значи си десен волан. В Кипър, както и в Англия, на почит са JDM-ките, т.е. внесени от Япония, втора употреба. '95-а Сивик автомат би трябвало да е 5-а генерация.
            Таа, ако твоята е такава, сменявай кутията, и се радвай на добрия автомобил.

            п.п.п. Само за протокола - едната Хонда беше '97-а Ровър 416 SLi, автоматик. Единствено този модел Ровър 400, от тези години е с Хонда двг D16Y3, и Хонда автомат.
            Идеята за закупуването му беше съпругата ми да изкара с него оставащите 2 години от образованието си. Обаче гадта изкара почти 5 години само тормоз, и го скрапирахме на 120000 МИЛИ, с оригиналните ангренажен ремък, водна помпа, и несменявано никога масло в автоматика.
            Последно редактирано от krasi-mir; 15-02-13, 11:58.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с автоматична скоростна кутия

              Имах предвид съединителя с феродо.И досега не бях чувал някой да сменя съединител на автомат.
              Последно редактирано от danaka69; 15-02-13, 11:28. Причина: допълване
              ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                А бе аз съм сменял ,има си комплекти ремонтни за всеки автомат.И други работи има,които се сменят освен дисковете,но тук този ремонт е златен ,пък там е мисия невъзможна.
                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                Disco 1 бекъп
                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                  Не са точно феродови но това се сменява при ремонт на кутията.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCASF2SYT.jpg
Прегледи:1
Размер:10.5 КБ
ID:5453960 Автоматиците биват разни видове.Има и с обикновен съединител!
                  Към колегата с проблема.Слагай втора употреба и се моли да излезе читава.За тази цена и при тези симптоми свестен ремонт няма да стане.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                    Скоро приятел даде към два бона за "стартов съединител" на Хонда джаз 05-та-автоматик-CVT .........

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                      Днес обиколих 2-ма майстори.Първия на негова отговорност каза,че било от некачественото масло вътре в кутията,защото като махна щеката и погледнахме в дупката,ясно се вижда че излизат супер много бели мехурчета,и тоя каза че това не трябвало да го има.Сега не знам,не разбирам,но ако кутията работи и проверяваш масло,според мен може да излизат такива мехурчета,при положение че вътре сигурно е като пералня и няма как маслото да е както го виждам на неработеща кутия.Каза ми че иска да направи промивка на цялата система и да налее ново масло отговарящо на модела,защото тази кутия била особенна,смяната е на негова отговорност,няма да плащам ако има същите симптоми след новото масло.Друг майстор отново провери кутията как работи и спомена същата теория,за смяна на масло,и евентуално след това друга кутия.Ще пиша тия дни какво е станало.Благодаря ви все пак,за бързата реакция колеги.Иначе хондата мърка като коте,мотора мн.добре работи,боята е син хамелеон и много ме кефи.Дано я оправя бързо,да й се порадвам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                        аз не разбрах все пак кога последно е сменяно маслото и какво е сложено??? хондите искат хонда АТФ
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                          Според доста форуми в интернет освен на аденозинтрифосфат (АТФ, шегичка де) автоматиците на хонда без CVT носят на Castrol или Valvoline LongLife ATF, като за последното дори казват, че подобрявало забележимо работата им. Цените са общо взето близки, така че ако човек реши да пробва ще е по-скоро от любопитство и инат да не плаща на Хонда отколкото някакво спестяване.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                            Моята точно е CVT,и не знам какво масло има след като кутията е подменяна.Но утре ще я карам за смяна и ще пиша за евентуални промени

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                              Хм човек,кажи че е CVT...вкарахме се в едни филми тук.Някой да изтрие горните постове..
                              Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                              Disco 1 бекъп
                              Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X