Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави центровката на редова помпа Bosch

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се прави центровката на редова помпа Bosch

    Ако някой може да помогне ! Става въпрос за един трактор Fendt 610 ls ,който се реставрира от 1976год .Шест цилиндров е около 6200 куб.см .Помпата е Bosch 0400 466 080 . Как се прави центровката на редови помпи , с часовник като роторните ли става ? Иначе двигателя пали и работи , но държи високи обороти а и помпата е сваляна и трябва според мен да се направи по фина центровка . Благодаря предварително !

  • #2
    От: Как се прави центровката на редова помпа Bosch

    Регулира се порцията на всеки цилиндър поотделно, проверява се в няколко режима дали е достатъчно еднаква между цилиндрите, регулират се минимални и максимални обороти - това на стенда. Не знам как се задвижва тази помпа и не ми се рови, но в масовия случай се прави статична центровка на зацепването към двигателя по началото на подаване на горивото. С мерителна капилярна тръбичка на единия щуцер се следи за този момент и съответно се сравнява с препоръчаното положение на КВ.
    В кой град е за да препратим към човек със стенд? Оборотите не могат ли да се намалят от лостчето? Да не би да има втори лост за студен двигател и да е бутнат?

    Коментар


    • #3
      От: Как се прави центровката на редова помпа Bosch

      Тракторът се намира близо до Нова Загора , задвижването на помпата е със зъбни колела и за момента мисля само да оправим началото на подаване на горивото , наистина и аз само такъв метод виждам навсякъде . Само не знам още на какви градуси преди ГМТ се прави .А накрая може и да отиде за една проверка на стенд , ако не сме доволни от работата му или харча на гориво . Оглеждах го за разни обогатители и други лостчета , мисля че няма , но ще гледам пак . Благодаря за отзивите !

      Коментар


      • #4
        От: Как се прави центровката на редова помпа Bosch

        Питам за лостовете заради повишениет обороти. Това няма как да стане от центровката. Има ли масло при регулаторите - някои помпи са с изолиран обем там и трябва да се налива масло.
        Разходът трудно ще схванете дали е добър, но при грешна центровка и ако започнете да работите с него ще се итрази на бутала-сегменти-цилиндър или ще трябва да се кара внимателно за да се спази някакъв приемлив режим. Нееднаква порция гориво също може да доведе до неприятности и задължително преразход.
        С модела на трактора или данни от табелката на помпата попитайте в чужд форум и поровете в нета - ще намерите данните.

        Коментар


        • #5
          От: Как се прави центровката на редова помпа Bosch

          Търсих , ама за сега нищо ...ще продължавам . Ако намеря едно по подробно ръководство ще потръгнат нещата , че сега нито белези намирам нито градуси , днес направих някоя снимка . Маслото е отделно в помпата и има нещо като обогатител все пак .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0696.jpg
Прегледи:1
Размер:179.5 КБ
ID:5453881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0693.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5453880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0695.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5453882

          Коментар


          • #6
            От: Как се прави центровката на редова помпа Bosch

            Това на табелките са данните за регулиране, но за да се подредят в нещо разбираемо трябва и процедурата за монтаж. В документацията на одобрен за тази помпа стенд трябва да има описан начина за регулиране, а някой с поне малко опит ще се сети и без това. Аз отдавна не съм правил помпи и не мога да кажа повече.
            Как работи устройството за по-високи обороти, обогатител или каквото е там - повръткайте го за да разберете и ако може да се съобрази дали няма как да се намалят оборотите при празен ход.
            Ако помпата е монтирана сега, и е оригинално, може да измерите ъгъла на монтаж преди да пипате. Разчертавате на шайбата на КВ градуси, примерно първия цилиндър да е в ГМТ, слагате капилярна тръбичка на изх щуцер на ГНП и въртите двигателя бавно докато не мръдне горивото. Тогава спирате и гледате градусите преди ГМТ. За точност повторете и с друг цилиндър, няма нужда да местите разчертаните градуси. Може да ги разпечатате на лист, на ламарина или както е удобно за монтаж на шайбата или на блока.
            Последно редактирано от lodkar; 14-02-13, 16:12.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X