Обява

Свий
Няма добавени обяви.

премигва лампа приличаща на реотан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • премигва лампа приличаща на реотан

    здравейте колеги, имам хюндай теракан и от известно време ми премигва лампата, която прилича на реотан. при диагностика в инд ми казаха, че е подгревателя на въздуха и аз реших, че ще го сменя. проблема си остана и лампата пак премигва.ако някой се е сблъсквал с подобен случай моля за помощ.казаха, ми че мога да карам спокойно, без проблем, ама ме дразни това мигане. Благодаря за помощта!

  • #2
    От: премигва лампа приличаща на реотан

    Може ли малко сведения? Теракан коя година, с кой двигател?

    Коментар


    • #3
      От: премигва лампа приличаща на реотан

      2.9crdi 2003g. 150коня

      Коментар


      • #4
        От: премигва лампа приличаща на реотан

        Това вече е приказка. Сега ще видим дали някой знае, ама така както разказваш - пак трябва да ходиш на диагностика, да кажат какво друго го сърби.

        Коментар


        • #5
          От: премигва лампа приличаща на реотан

          Изгоряла свещ....поне на мойта беше така но беше само рено....много сложно стана с тези диагностики на компове...на дъщерята Мерцедеса го закарахме на диагностика уж само маслото на скоростната кутия беше ...сменихме го...и тя закъса със счупена помпа на автоматика на 130км. от София, чудя се като не разбират защо взимат пари за диагностика.
          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

          Коментар


          • #6
            От: премигва лампа приличаща на реотан

            А аз не разбрах,както си караш ли ти присветка или само когато дадеш на контакт първоначално-защото второто е нормално.Ако е индикация за изгоряла свещ тя е само една на всмукателните колектори.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #7
              От: премигва лампа приличаща на реотан

              На нашите подгряването е с 2 спирали , които доколкото знам са "вечни" - едната работи при първоначалното подгряване,после се включва втората след няколко секунди , като има подгряване известно време дори когато работи двигателя/малко объркано , но дано си ме разбрал/ . Та - мигането на лампата определено говори за неизправност - единственото,което се сещам е да си провериш релетата , които отговарят за подгряването/при казанчето за чистачките/. Казвали са ми , че реле може да изглежда изправно и пак да не работи - затова най-добре с приятел , който разбира.

              Коментар


              • #8
                От: премигва лампа приличаща на реотан

                Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                На нашите подгряването е с 2 спирали , които доколкото знам са "вечни" - едната работи при първоначалното подгряване,после се включва втората след няколко секунди , като има подгряване известно време дори когато работи двигателя/малко объркано , но дано си ме разбрал/ . Та - мигането на лампата определено говори за неизправност - единственото,което се сещам е да си провериш релетата , които отговарят за подгряването/при казанчето за чистачките/. Казвали са ми , че реле може да изглежда изправно и пак да не работи - затова най-добре с приятел , който разбира.
                това, което служи за подгряването, го смених в инд. специалистите мислеха , че е от него, но сега си карам и пак си ми премигва лампата. закачвах я на диагностика и записва грешка р0380-подгряване верига нагревател.това казва, че я боли колата.може би трябва да се замерват някакви вериги или някое реле дава грешен сигнал и лъже компютъра и аз незнам, какво може да е.

                Коментар


                • #9
                  От: премигва лампа приличаща на реотан

                  Или лоша връзка...
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #10
                    От: премигва лампа приличаща на реотан

                    Доколкото зная са 2 релета - ако си проверил и 2те и нямаш лоша връзка

                    Коментар


                    • #11
                      От: премигва лампа приличаща на реотан

                      Те релетата може да са си съвсем у ред и пак да имаш лоша връзка.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: премигва лампа приличаща на реотан

                        На скоро имах същия проблем, при мен излезе 0380 реле 2. Беше изгоряло сложихме от някакъв Форд и заспа. Релетата са до казанчето за течноста за чистачки
                        Едното е в кутията с предпазители е другото под нея в гумен калъф. На външен вид изглеждаха добре но трябва да ги отвориш за да видиш дали не са изгорели.
                        Тия от фирмения сервиз се излагат много, да не могат един подгрев да оправят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: премигва лампа приличаща на реотан

                          На скоро имах същия проблем, при мен излезе 0380 реле 2. Беше изгоряло сложихме от някакъв Форд и заспа. Релетата са до казанчето за течноста за чистачки
                          Едното е в кутията с предпазители е другото под нея в гумен калъф. На външен вид изглеждаха добре но трябва да ги отвориш за да видиш дали не са изгорели.
                          Тия от фирмения сервиз се излагат много, да не могат един подгрев да оправят.

                          При мен също се записва грешка Р0380. С един приятел замерихме двете релета, но всичко с тях е наред.Може би е някаква връзка или и аз незнам. Сигурно е нещо дребно, което ни убягва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: премигва лампа приличаща на реотан

                            Човека го е казал по горе,релетата може да изглеждат че са добре,да сработват и пак да има проблем в ел. веригата.Проблема може да в ерозия на ел. контактите им, т.е износени или с язви,нагорели пъпки,които при оглед изглеждат че са добре, но при сработване не дават добър контакт, от там не протича нужния ток за нагревателите и ето ти проблем във веригата за подгрев. Почистването им е бижутерска работа и не всеки път се получава.Използва се фина шкурка и не се прекалява с шлайфането че може да се получи обратен ефект.Също проблем може да се получи и от не добър контакт на самите предпазители но това е по рядко срещано явление.За всеки случай може да ги извадиш и сложиш обратно в гнездата им няколко пъти.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X