Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на 4х4 возило

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на 4х4 возило

    Здравейте, четох много из форума, изгубих се няколко пъти, намерих се и четох още. Отговор не намерих и за това питам.

    Търся да си взема джип 4х4 и за сега съм се спрял на няколко варианта.

    Витара, Рав4 и Чероки

    за Витара се спрях на конкретен екземпляр който много ми хареса на пръв поглед.
    (мод: без линкове към сайтове с обяви)

    за Чероки също
    (мод: без линкове към сайтове с обяви)

    За рава все още блуждая.

    Проблемите ми са най вече в разхода и ремонтните цени. И Чероките е наистина огромно, и създава проблем с паркирането в София.
    Витарата са сега накланя кантара. Преди твърдо се дърпах надалече от газова уредба, обаче вече я обмислям и нея като вариант.

    Да кажем ако сравним тази Витара и Черокито , можете ли да дадете съвет какво да гледам като отида да ги видя? Не съм експерт и честно нямам идея. Колко трябва да е разхода
    на газ на всяка от двете, има ли специални части които да гледам в какво състояние са? И прочие. Няма да ми е първа кола, предполагам не и последна. Но инвестицията ми е за
    минимум 5-6 години и не искам да съжалявам след време в избора ми.

    Благодаря предварително.

    Коста
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-02-13, 13:42.
    Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI

  • #2
    От: Съвет за покупка на 4х4 возило

    Черокито не е чак толкова голямо, колкото ти се струва. Вярно - ръбато и грубовато, ама опъни рулетката и ще се убедиш. А и резервната гума му е в багажника, което ти намаля дължината с 30-тина см.

    Модератора е изтрил линковете към обявите, щото не са позволени. Тойотата е доста по-паркетна от останалите две. А ти не си писал за какво точно ще се ползва джипката..

    Съветвам те първо да попрочетеш темите в този раздел, после пусни една търсачка на конкретните модели които си си харесал. Писано е много. Прочети за различните системи 4х4 - Part time, Full Time, On Demand, какво е LSD. Поне най-общо да си имаш на представа. Да знаеш конкретната джипка с каква система е

    Недей да бързаш с избора, защото скрапове има много. Гледай отдолу, ама много добре ОТДОЛУ, за дълбоки ръжди по шасито или носещите греди. Гледай как работи двигателя, как включват скоростите и раздатката. Покарай джипката 1-2-5 километра. Следи зашумове - виене, тракане при различни скорости. Включи на 4х4, бързи, бавни - и там за шумове. Но не върти много наляво надясно върху сухия асвалт.Но задължително седни и покарай.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на 4х4 возило

      няма да я ползвам за брутален оффроуд.

      Сега карам А класа и при няколко пикника миналото лято я направих на наденица от долу. Та искам да взема нещо доста по проходимо, понякога се изисква малко по черни пътища да минем особено около язовирите.

      Иначе от седмица чета теми обаче мненията са много различни едни казват "бягай от тоя боклук" други викат " боклук е .... , колата си е супер"

      Другото е , че с а класата като отида в сервиз ме гледат като "дарителска сметка" което не е особено приятно, а не ми се иска и с Черокито така да ме гледат, че то ми изглежда доста гъзарско. Особено модела който бях
      показал "Limithed"
      Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на 4х4 возило

        Два реда за газта: наскоро сложих газова на моята кола с OBD и мога да ти кажа, че това нещо работи наистина добре. Ако разхода на гориво е с голяма тежест при избора бих те посъветвал първо да определиш някаква примерна цена на 100км, която би била приемлива, след това добре разучи дали колите и моторите, към които си се насочил се газифицират без особени драми и какъв би бил реалния разход на гориво. Не вярвай на приказки от втора ръка, обикновено всеки казва доста по-нисък разход от релния или в някакви специфични условия. Разхода на газ (в литри) ако всичко е наред би трябвало да е 10-15% повече от това на бензин. Всичко друго е проста сметка.
        Понеже линковете са изтрити немога да преценя какъв ти е таргета, може да дадеш малко повечко информация! При всички положения, каквото и да е черокито, е по-различно от останалите две особено ако е бензин!

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на 4х4 возило

          Ами Витарата е 1997ма дългата база 136 магарета. 220 000км за което един колега каза, че за кола карана толкова със сигурност ще има доста за ремонт.
          А Черокито пише Юни 1999 , бензин автоматик, но то си е с газова вече сложена. Лимитед вариант е по обява. изглежда доста лъскаво и пазено, както и Витарата де, но по снимки не мога да преценя напълно.

          За съжаление не пише нищо повече като важна информация.
          Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на 4х4 возило

            Първоначално публикуван от voododoll Преглед на мнение
            .... Отговор не намерих и за това питам.....
            ...дали пък да не ми звъннеш и да дойдеш да лочим кафе клюкайки си за "жипки"......
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на 4х4 возило

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              ...дали пък да не ми звъннеш и да дойдеш да лочим кафе клюкайки си за "жипки"......
              Ей това направи - няма да сбъркаш.
              Деди е първия, на който се обадих, след като си взех Роки-то и първия имал "честта" да го покара из "полигона си".

              Поогледа....покара и ..рече : " супер е, ако искаш шпрегвай ресорите с/у Бриколажа, питай Крум за амортисьорите и карай".
              Така и направих и ....не съжалявам.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на 4х4 возило

                Първоначално публикуван от voododoll Преглед на мнение
                Ами Витарата е 1997ма дългата база 136 магарета. 220 000км за което един колега каза, че за кола карана толкова със сигурност ще има доста за ремонт.
                А Черокито пише Юни 1999 , бензин автоматик, но то си е с газова вече сложена. Лимитед вариант е по обява. изглежда доста лъскаво и пазено, както и Витарата де, но по снимки не мога да преценя напълно.

                За съжаление не пише нищо повече като важна информация.
                Ако Витарата е наистина на 220 000, със сигурност ще минеш три пъти по толкова, без ремонти. Поне по двигател. 100 хил. км. е междуремонтния пробег на руски двигател от 60-те год. на миналия век.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на 4х4 возило

                  Първоначално публикуван от voododoll Преглед на мнение
                  Ами Витарата е 1997ма дългата база 136 магарета. 220 000км за което един колега каза, че за кола карана толкова със сигурност ще има доста за ремонт.
                  А Черокито пише Юни 1999 , бензин автоматик, но то си е с газова вече сложена. Лимитед вариант е по обява. изглежда доста лъскаво и пазено, както и Витарата де, но по снимки не мога да преценя напълно.

                  За съжаление не пише нищо повече като важна информация.
                  ... имах такава Витара със 136` магарета/аватара/ , смяната на ангренажните вериги ми струваше около 1600 левчета , само.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на 4х4 возило

                    А...от къде си?
                    Явно не си чел достатъчно из Форума. Щеше да го напишеш. Така човек не знае къде да те прати на кафе. При Дедо Владо ли, при Таргата ли, или при мене....
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за покупка на 4х4 возило

                      След като мине при тебе, ще има тема "Търся Гега".
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за покупка на 4х4 возило

                        Първоначално публикуван от voododoll Преглед на мнение
                        Ами Витарата е 1997ма дългата база 136 магарета. 220 000км за което един колега каза, че за кола карана толкова със сигурност ще има доста за ремонт.
                        А Черокито пише Юни 1999 , бензин автоматик, но то си е с газова вече сложена. Лимитед вариант е по обява. изглежда доста лъскаво и пазено, както и Витарата де, но по снимки не мога да преценя напълно.

                        За съжаление не пише нищо повече като важна информация.
                        Ама верно ли има още хора, които си мислят, че заветните 123000 км на Новия внос са реални километри? Ако тия 220 000 км са вярни, колата тъкмо се е разработила.

                        За Витарата очаквай разход 10-11/100 извънградско и 15-17/100 градско на газ. Гумите се сменят заедно и 4-те. А хубав комплект нови гуми подминава 1000 лв

                        Черокито, щом е автомат, значи е 4,0 литра. Там разходът извънградскоти е 15-17/100, а градското 22-25/100. Иначе пък е супер машинка, стига да можеш да си я позволиш.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за покупка на 4х4 возило

                          Ех, не се сетих тва да пиша. Ми от Столицата на шопите съм , тая с метрото. Въпроса е че въпросната витара която вече сънувам дори , е в Силистра. А човека дет я продава мисли и бартер, стига под бартер да разбира А класа 170 ЦДи дек 2000. Тогава и абгр... какъвто там беше ремък ще и сменя с усмивка че и за гуми ще останат пари, и то от ония дето ядат кал и слама.
                          Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за покупка на 4х4 возило

                            Първо кафето при Дедо. После пак пиши.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за покупка на 4х4 возило

                              Ами аз да взема да се дигна и да отида на гости на дядо, стига да не ме окоси здраво за съветите и да се върна с наличните ми органи по местата им

                              Моля модераторите/админите да ми махнат тоя нообски статус на второкласник. Един профил не мога да си погледна като хората.
                              Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X