Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко въпроси за сузуки витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко въпроси за сузуки витара

    здравейте колеги. замислям се да сменя фронтерата със витара, най-вече от гледна точка на по-ниския разход. интересувам се най-вече от витара къса база, задължително с твърд таван или витара с 4 врати. интересно ми е, ако взема с мек таван, лесно ли става монтирането на твърд такъв, и на каква цена е втора употреба такъв таван. има ли слаби места(дефекти да речем) за които да гледам при покупката. някой би ли обяснил как точно действа двойното при витарата-както при фронтерата ли е или друг вид. има ли блокаж на нормалните скорости в режим 4по4 или само на бавните, ако се монтират ръчни хъбове и са заключени, може ли да се пуска и спира двойното в движение, както при фронтерата. при нормално движение само на задно, предния диф и полуоските въртят ли се, или се въртят само гумите? какъв разход да очаквам при нормално каране извън градско на задно и градско. по къра и зимата е ясно, че е неопределим разхода. цена на лек лифт-малко понадигане от заводското, за да може да гази в по-дълбок сняг. нещо наше, за каране по нормален кърски път, не за офф.
    за сега това е което се сещам.
    Мерси предварително за отговорите.

  • #2
    От: Малко въпроси за сузуки витара

    На Витара и дават 8л извънградско и 10л градско по каталог. В заводски вид наистина е горе-долу толкова. Фронтерата, мисля че е пак там някъде, така че не виждам смисъл от цялата хамалогия по покупко-продажбата, ако е само заради икономията. На всичкото отгоре е по джиповидна и с много по добра возия, а и не гние като Витарата.
    4х4 им е еднакво откъм управление, но проходимостта на Витарата е в пъти по добра.
    Твърд таван е от 500лв нагоре.

    Коментар


    • #3
      От: Малко въпроси за сузуки витара

      на книга е така, ама 23-4 газ градско и 12 извънграда, и то до 80 км не изгледжа добре. иначе за ръждите спор няма, по моята такива почти няма, по добре изглежда, върви доста, ама и данъка и е голям , гумите и те скъпи, а на витара ако не се лъжа влизат и гуми от кола. а аз джипа го ползвам само да си ходя до кучкарника зимно време, и то от пътя до там е 1 км черно, та за тва си мисля, че витара ще ми върши същата работа, но с по-малки разходи по нея.

      Коментар


      • #4
        От: Малко въпроси за сузуки витара

        Карам Витара, къса база, с мек таван. Двигателят е 1.6 16 клапана - 97 коня. На газ джипчето дава разход градско - 12, извънградско - между 8.3 и 10 (според карането, винаги с доста багаж). Явно на късмет моята няма никаква ръжда (внесена от италия преди година). Според мен мощността ѝ е достатъчна и обичам да я понастъпвам . Мога да направя сравнение на проходимостта между Витара и Фронтера от плажа - аз от където си минавам, фронтерата закъсва (всички с оригинален размер гуми, без да са отдувани), което предполагам се дължи на теглото. Въпросната Фронтера съм я и дърпал. Но огромният недостатък на Витарата къса база е малкият багажник (при мен няма почти такъв, защото имам 44 литра газова бутилка), но и това е решимо. Притеснявах се от мекия таван - дали ще е студено, шумно и мокро, но парното си работи достатъчно добре, за да стопли, не тече от никъде, само не ограничава шума и при движение с по-висока скорост се говори на висок глас. С две думи Витарката не е грешка !

        Коментар


        • #5
          От: Малко въпроси за сузуки витара

          Говориш за леко повдигане, което носи след себе си и по-големи гуми, следователно и по-голям разход на гориво. В момента съм с 235/75/15 и под 14л газ немога да я смъкна. В града е много зле, може и над 18л, но карам на много къси участъци, а и оборотите са ми нещо високи.
          Абе щом пишеш в подфорума на Сузуки, значи си се решил, трябва да се експериментира.

          Коментар


          • #6
            От: Малко въпроси за сузуки витара

            Имах Фронтера.................. За проходимост мн. ясно Витарата е в пъти по добре, по лека, по къса от там обаче е и по лошия комфорт от към возия. Много по евтина подръжка /подържаш лек автомобил на същите години/ гуми можеш и с по евтини , разход по нисък , мн. по голяма взаимозаменяемост на части , и не маловажния данък е мн. по малък повече кво да ти хортувам нискобюджетен жип.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #7
              От: Малко въпроси за сузуки витара

              Моята зимата е с кайман 195/Р15 приравнява се на 215/80/15 приблизително, и разхода ми е следния градско 15/16л с доста студени стартове и 12л извън .Лятото слагам 215/75/15 АТ и разхода пада с около 2л ,мотора е 1.6 8в карбуратор ,данък 12лв като кажеш вълшебната думичка ,,катализатор,,
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #8
                От: Малко въпроси за сузуки витара

                в заводски вид дали ще гаази без проблем в 30-40 см сняг, или има опасност да остане по корем. щото ако няма ядове, няма да ми се налага да я надигам. преимуществата са на страната на витарката, то е ясни. остава да продам фронтака и да яхвам японеца.

                Коментар


                • #9
                  От: Малко въпроси за сузуки витара

                  Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                  в заводски вид дали ще гаази без проблем в 30-40 см сняг, или има опасност да остане по корем.
                  Нема начин... При снега проблема не е, че ляга по корем, а че като е ниска го събира отпред и спира да се движи.

                  П.П. 40 см. сняг си е сериозно нещо. Като цяло от доста неща зависи дали ще можеш да се движиш в такъв сняг - най-вече какъв е снега (сух, мокър...), с какви гуми си и т.н.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко въпроси за сузуки витара

                    Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                    в заводски вид дали ще гаази без проблем в 30-40 см сняг, или има опасност да остане по корем. щото ако няма ядове, няма да ми се налага да я надигам. преимуществата са на страната на витарката, то е ясни. остава да продам фронтака и да яхвам японеца.
                    Зависи от снега... Ако е пресен сняг тип захарен памук, с добри гуми и в 80 см. ще върви. Ако е пресен, леееко пресован от снегомобил, ще затънеш и в 25 см., защото е на 20 см. от земята. Онзи ден теглих УАЗ с кални гуми от 30 см. пресен сняг, много е относително. Фронтерата каква е?
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко въпроси за сузуки витара

                      къса база спорт.-http://www.cars.bg/u959732
                      значи ако взема, ще трябва да понадигна малко. щото с фронтака със зимни гуми шосейни не съм имал ядове до сега в такъв сняг, ама той много ппо-висок от витарата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко въпроси за сузуки витара

                        Е айде сега, на три сантима, няма да викаш много. С гуми може да се компенсира.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко въпроси за сузуки витара

                          в какъв смисъл на 3 см? доста по-висока ми се вижда фронтерата от витара.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко въпроси за сузуки витара

                            Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                            в какъв смисъл на 3 см? доста по-висока ми се вижда фронтерата от витара.
                            Само ти се вижда
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко въпроси за сузуки витара

                              е на мойта от земята до прага са към 40 см, а заводска витара не мисля, че е по-висока от 20-25 до прага.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X