Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes A 170 CDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mercedes A 170 CDI

    Здравейте Колеги,

    жената се е засилила да си купува нова кола. Спряла се е на Мерцедес А класа 170 дизел. Като чета обявите 170-ката има 90 и 95 коня. Кои са по-добри?
    А ако не намерим подходяща дизелова А класа, какво смятате за бензиновите?
    Впрочем, ако някой има такава на разумна цена, да се обажда
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

  • #2
    От: Mercedes A 170 CDI

    Сменяйте концепцията - А-класс е нещо, което е генератор на много, скъпи и непрестанни проблеми.
    Независимо от двигателя - не си купувайте А-класс.

    Коментар


    • #3
      От: Mercedes A 170 CDI

      ++++11111
      Човече, направи всичко възможно да разубедиш жена ти да не си купува това недоразумение, което има дори претенциите да носи марката на Мерцедес!!!
      Ако имаш нерви и пари в излишък, по-добре ги инвестирай в някоя благотворителна акция.
      Впрочем това се отнася и за доста други модели на "великата" марка, а не само за А-класа. Казвам ти го, като (не)горд собственик на 2 Мерцедеса.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #4
        От: Mercedes A 170 CDI

        Що бре.
        Моята жена си е доволна от въшката ( А 170 CDI )
        Верно, не е удобно да бърникаш по двигатела ама за това си има сервизи, пък и не съм останал с впечатление, че частите й са по-скъпи от на саксото ( предишната й кола)
        Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
        0879076007 Жельо

        Коментар


        • #5
          От: Mercedes A 170 CDI

          Това е просто варел на колела.Мани ги ти тия сравнения със саксо.То в изпълнение с 5 врати и 1.5 дизел мотор е кола, добра за наще условия.А-класата има едно единствено предимство - седиш малко по-високо.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #6
            От: Mercedes A 170 CDI

            Колицата не е чак толкова лоша, просто не е за нашите условия.

            Коментар


            • #7
              От: Mercedes A 170 CDI

              Жената има Рено Модус, доста по-здраво и евтино е от мерцедеса, но не е мерцедес . Уви вече не се кара и ще се продава. Малко по-малко коне е, но си е бая вървежно и без проблемно...

              Коментар


              • #8
                От: Mercedes A 170 CDI

                Абе, честно ще си кажа. Майка ми кара А-класа. Бях чул много негативи за тая кола.... но. 1 година се кара и няма проблеми. 1.4 82к.с., много еластично моторче. Има сила и вдижението в София е песен с него. Няма проблеми при задминаване извънградско. 4 човека бяхме до гърция - 1000 км с разход 6.8л. Градско - 7-8/100.
                Много удобен за каране. Докарах го от Германия на собствен ход. В момента е на 260 000км /рееаални / Карам го в седмицата по 50км., отделно майка ми всеки ден до работа. Нямаме проблем.

                Коментар


                • #9
                  От: Mercedes A 170 CDI

                  Първоначално публикуван от Иво Василев Преглед на мнение
                  Колицата не е чак толкова лоша, просто не е за нашите условия.
                  Брат ми кара А-клас бензин в Мюнхен като градска кола... Купена от местното представителство на 2г/40 000км с гаранция... Някои части вече са му ги сменяли по 2 пъти за 3 години и 30 хиляди пробег - неща от сорта на полуоски, крушките за габарити "на промоция 2бр със смяната за 150 евро" и т.н... Имаше избила ръжда, която му ремонтираха и т.н.
                  Няма "наши" и "техни" условия - една кола или е добра или не!
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mercedes A 170 CDI

                    Напълно възможно е тук просто да се чупи в пъти повече

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mercedes A 170 CDI

                      Не знам имал ли си кола нова на 40 000км, аз съм имал 3 и една на 60 000 - общо не съм направил толкова ремонти, колкото на тоя А-клас... Ако се разваля повече от това, то няма смисъл да излиза от сервиза...
                      На всичкото отгоре бръмчи и друса повече от нормалното...
                      Разбира се, у нас полуоска се сменя чак като спре колата, а не само защото тропа... Изгоряла крушка на габарит абсурд да смени някой тука (доста се разглобява за нея)...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mercedes A 170 CDI

                        Чак на 40 не, но реното е в семейството от 0 и аз го карам от около 110 000. Почти нищо не са му правили, като изключим френската система да се сменят водните помпи на 30-40 000 или нещо такова, та му е сменяна вече 2 пъти, в гаранция и след това пак, скоро трябва пак... а може и още 1 път да е сменяна . Но така е то с франсетата. Инак смяната на фар е 30 минути борба с пластмасите , а за 1-ви път ми отне 2-3 часа доде разбера ко къде е хванато и защо . Но и частите не са на цените на мерцедес. Така де, и да направиш някой ремонт през годините, предимно наливаш нафта и караш... Едно ново рено знам, дето така го разбъзикаха от ново, че на 40 000 вървеше като на 200 000.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mercedes A 170 CDI

                          Това превозно средство, въпреки, че е под емблемата на Мерседес, няма нищо, ама нищо общо с асоциациите, които предизвиква марката.
                          Изтъкано е от конструктивни недомислици, които просто предполагат тази кола да НЕ върви, и да не може да се разчита да те закара дотам, за където си тръгнал.
                          Редица електронни блокове са поставени на места, където просто те трябва да изгорят, поливани от водата и солта по пътя. Други важни блокове са направени по безумен начин, и макар, че идеята да бъдат защитени от вибрации, например, те не са защитени.

                          За да не задълбавам с негативите - консултирайте се в произволен сервиз относно модела..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mercedes A 170 CDI

                            Така ме стреснахте с тази А класа, че ще взема да продам и моят Мерцедес )))
                            Жената също се стресна. Май ще минава на вариант В - Хюндай Атос, по-новичко.
                            Търпението калява силния и прогонва слабия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mercedes A 170 CDI

                              Не друго, просто А класата за Мерцедес е като Фрилендър за Ленд Ровър...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X