Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 46

Тема: Mercedes A 170 CDI

Място
    Враца
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Mercedes A 170 CDI

Здравейте Колеги,

жената се е засилила да си купува нова кола. Спряла се е на Мерцедес А класа 170 дизел. Като чета обявите 170-ката има 90 и 95 коня. Кои са по-добри?
    А ако не намерим подходяща дизелова А класа, какво смятате за бензиновите?
    Впрочем, ако някой има такава на разумна цена, да се обажда
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

Място
    Пловдив
    Публикации
    7,738
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    29

По подразбиране От: Mercedes A 170 CDI

Сменяйте концепцията - А-класс е нещо, което е генератор на много, скъпи и непрестанни проблеми.
    Независимо от двигателя - не си купувайте А-класс.
    LZ1VEN Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.
    Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
    Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car
    Driving experience - since 1976

Публикации
    2,348
    Точки (при гласуване)
    12

++++11111
    Човече, направи всичко възможно да разубедиш жена ти да не си купува това недоразумение, което има дори претенциите да носи марката на Мерцедес!!!
    Ако имаш нерви и пари в излишък, по-добре ги инвестирай в някоя благотворителна акция.
    Впрочем това се отнася и за доста други модели на "великата" марка, а не само за А-класа. Казвам ти го, като (не)горд собственик на 2 Мерцедеса.

jpetrov е офлайн Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Стамболийски
    Публикации
    557
    Точки (при гласуване)
    8

Що бре.
    Моята жена си е доволна от въшката ( А 170 CDI )
    Верно, не е удобно да бърникаш по двигатела ама за това си има сервизи, пък и не съм останал с впечатление, че частите й са по-скъпи от на саксото ( предишната й кола)
    Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
    0879076007 Жельо

Публикации
    6,759
    Точки (при гласуване)
    15

Това е просто варел на колела.Мани ги ти тия сравнения със саксо.То в изпълнение с 5 врати и 1.5 дизел мотор е кола, добра за наще условия.А-класата има едно единствено предимство - седиш малко по-високо.
    Соберите девять женщин, но за месяц они одного малыша не родят. Должен пройти определенный природой срок.

Българина страда от някои страхове - да не настине и да не се мине

Място
    Добрич
    Публикации
    162
    Точки (при гласуване)
    10

Колицата не е чак толкова лоша, просто не е за нашите условия.

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

Жената има Рено Модус, доста по-здраво и евтино е от мерцедеса, но не е мерцедес . Уви вече не се кара и ще се продава. Малко по-малко коне е, но си е бая вървежно и без проблемно...

Вико е офлайн Старши участник | ТО || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Sofia
    Публикации
    2,154
    Точки (при гласуване)
    15

Абе, честно ще си кажа. Майка ми кара А-класа. Бях чул много негативи за тая кола.... но. 1 година се кара и няма проблеми. 1.4 82к.с., много еластично моторче. Има сила и вдижението в София е песен с него. Няма проблеми при задминаване извънградско. 4 човека бяхме до гърция - 1000 км с разход 6.8л. Градско - 7-8/100.
    Много удобен за каране. Докарах го от Германия на собствен ход. В момента е на 260 000км /рееаални / Карам го в седмицата по 50км., отделно майка ми всеки ден до работа. Нямаме проблем.

Място
    София
    Публикации
    7,378
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на Иво Василев Преглед на публикациите
    Колицата не е чак толкова лоша, просто не е за нашите условия.
    Брат ми кара А-клас бензин в Мюнхен като градска кола... Купена от местното представителство на 2г/40 000км с гаранция... Някои части вече са му ги сменяли по 2 пъти за 3 години и 30 хиляди пробег - неща от сорта на полуоски, крушките за габарити "на промоция 2бр със смяната за 150 евро" и т.н... Имаше избила ръжда, която му ремонтираха и т.н.
    Няма "наши" и "техни" условия - една кола или е добра или не!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

Напълно възможно е тук просто да се чупи в пъти повече

Място
    София
    Публикации
    7,378
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

Не знам имал ли си кола нова на 40 000км, аз съм имал 3 и една на 60 000 - общо не съм направил толкова ремонти, колкото на тоя А-клас... Ако се разваля повече от това, то няма смисъл да излиза от сервиза...
    На всичкото отгоре бръмчи и друса повече от нормалното...
    Разбира се, у нас полуоска се сменя чак като спре колата, а не само защото тропа... Изгоряла крушка на габарит абсурд да смени някой тука (доста се разглобява за нея)...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

Чак на 40 не, но реното е в семейството от 0 и аз го карам от около 110 000. Почти нищо не са му правили, като изключим френската система да се сменят водните помпи на 30-40 000 или нещо такова, та му е сменяна вече 2 пъти, в гаранция и след това пак, скоро трябва пак... а може и още 1 път да е сменяна . Но така е то с франсетата. Инак смяната на фар е 30 минути борба с пластмасите , а за 1-ви път ми отне 2-3 часа доде разбера ко къде е хванато и защо . Но и частите не са на цените на мерцедес. Така де, и да направиш някой ремонт през годините, предимно наливаш нафта и караш... Едно ново рено знам, дето така го разбъзикаха от ново, че на 40 000 вървеше като на 200 000.

Място
    Пловдив
    Публикации
    7,738
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    29

Това превозно средство, въпреки, че е под емблемата на Мерседес, няма нищо, ама нищо общо с асоциациите, които предизвиква марката.
    Изтъкано е от конструктивни недомислици, които просто предполагат тази кола да НЕ върви, и да не може да се разчита да те закара дотам, за където си тръгнал.
    Редица електронни блокове са поставени на места, където просто те трябва да изгорят, поливани от водата и солта по пътя. Други важни блокове са направени по безумен начин, и макар, че идеята да бъдат защитени от вибрации, например, те не са защитени.

За да не задълбавам с негативите - консултирайте се в произволен сервиз относно модела..
    LZ1VEN Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.
    Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
    Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car
    Driving experience - since 1976

Място
    Враца
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    9

Така ме стреснахте с тази А класа, че ще взема да продам и моят Мерцедес )))
    Жената също се стресна. Май ще минава на вариант В - Хюндай Атос, по-новичко.
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

Не друго, просто А класата за Мерцедес е като Фрилендър за Ленд Ровър...

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    33

От толкова модели как се засили жена ти баш на А класа.

Частите му нормална цена,ми те и на моите са така,ремък ми е 23 кинта,накладки са ми по 35-50,филтър е 11 примерно ма не ми пляка на късо във всяка локва и за просто нещо да разглобиш половината кокошарник.

Пробвай с кормилна уредба,електриката,кое колко и как примерно.И не е като да е екзотика.

Бягай от това,купи и една Цедка с прежалена брони по-добре от А класа

Да допълня,че да се посмее някой - смяната на ремъка на Алтернатора се преви след.
    А-псуване на поразия
    Б- сваляне на двигателя
    В- вечен или поне така е наврян,че трябва да е
    Г - всичко по-горе

Моя пада с дърпане,на малкия се слага с дърпане,на големите ми трябва лост,може дръжка от мотика примерно.Без псуване и с какъв да е кол става.Мерцедес било А класата,по цени на части,стартера му е над 500 евро баси,а как се сваля ползвайте анкетата горе.
    Последно редактиран от BENZBOSS ; 11-02-13 в 05:04
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94
    Приста НЕ,продават МЕНТЕ,справка Рокито замрьзна.

Публикации
    1,328
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на BENZBOSS Преглед на публикациите
    ....

Да допълня,че да се посмее някой - смяната на ремъка на Алтернатора се преви след.
    А-псуване на поразия
    Б- сваляне на двигателя
    Г - всичко по-горе

Моя пада с дърпане,на малкия се слага с дърпане,на големите ми трябва лост,може дръжка от мотика примерно.Без псуване и с какъв да е кол става.Мерцедес било А класата,по цени на части,стартера му е над 500 евро баси,а как се сваля ползвайте анкетата горе.
    Изпускането на фреона от климатика и източването на охладителната течност за да свалиш двигателя, и всичко това за да смениш четките на алтернатора(примерно) е една от най-сбърканите концепции в съвременото автомобилостроене. Няма друг начин един ремонт, който трябва да е 5-10 лв в края на краищата да излезе 400-500лв.
    За съжаление Мерцедес не е единствено изключение, но поне другите автомобили не струват два чувала с пари.

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

Това обаче не е само при А класата. Всичките модерни градски сапунерки са така. На модуса за да му смениш фарчето вече писах, какво е. Сметни на пътя да ти се наложи, кошмар. И това не е ремонт, това трябва да може да го прави всеки собственик. А е реално за сервиз. Акомулатора се сменя за 30 минути с махане на пластмасите под чистачките, преди капака. И още всевъзможни такива, та двигателя е 1/2та под таблото вкаран... И колата мак не е по-малка от старото мини, рено 5 или прочее дребосъци.

Публикации
    6,759
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    Това превозно средство, въпреки, че е под емблемата на Мерседес, няма нищо, ама нищо общо с асоциациите, които предизвиква марката.
    Изтъкано е от конструктивни недомислици, които просто предполагат тази кола да НЕ върви, и да не може да се разчита да те закара дотам, за където си тръгнал.
    Редица електронни блокове са поставени на места, където просто те трябва да изгорят, поливани от водата и солта по пътя. Други важни блокове са направени по безумен начин, и макар, че идеята да бъдат защитени от вибрации, например, те не са защитени.

За да не задълбавам с негативите - консултирайте се в произволен сервиз относно модела..
    Не го пращай да пита в сервиз, че монтьорите като чуят а-класа и ще избягат с писъци.
    Соберите девять женщин, но за месяц они одного малыша не родят. Должен пройти определенный природой срок.

Публикации
    6,759
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на BENZBOSS Преглед на публикациите
    От толкова модели как се засили жена ти баш на А класа.

Частите му нормална цена,ми те и на моите са така,ремък ми е 23 кинта,накладки са ми по 35-50,филтър е 11 примерно ма не ми пляка на късо във всяка локва и за просто нещо да разглобиш половината кокошарник.

Пробвай с кормилна уредба,електриката,кое колко и как примерно.И не е като да е екзотика.

Бягай от това,купи и една Цедка с прежалена брони по-добре от А класа

А-псуване на поразия
    Б- сваляне на двигателя
    Г - всичко по-горе

Спомням си на един клиент а170цди, като му правихме съединителя и му викам - сега е момента да рециклираме стартера и алтернатора, той вика - мошеници, как се опитвате да ме натоварите.Показах му неква разпечатка на немски и го излъгах, че така казва производителя.Е това се казва благородна лъжа - наложи се да лъжа клиента за негово добро.Е това представлява а-класата

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Mercedes G-Professional 300 CDI
    От VARIO във форум MERCEDES
    Отговори: 6
    Последно мнение: 26-02-12, 21:50
  2. Въпрос за Mercedes 220 cdi
    От Еmil във форум Двигатели
    Отговори: 11
    Последно мнение: 05-11-09, 17:09
  3. Mercedes C 220 T CDi за продан