Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Simson S51!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно Simson S51!

    Здравейте!
    Имам няколко въпроса!
    От левия капак(Този за скоростите) тече масло, затягах, свалях капака, уплЪтнения, абе.... Та въпросът ми е дали да си давам парите за Алуминиев капак или това си и просто дефект, тъй като на другата моторетка има същия проблем!
    Имам съмнения, че когато е студена и припалвам от време на време, за да по работи малко смесва масло с бензин!Има ли някакъв начин да проверя ?
    Благодаря предварително за отделеното време
    Последно редактирано от viki terzieva; 10-02-13, 08:16. Причина: Правопис

  • #2
    От: Въпрос относно Simson S51!

    За капака,сигурно не ти е гладка повърхността на самия капак или на картера.Аз те съветвам,да си направиш една нова гарнитура от клингерит,или си купи,има ги по мотомагазините,за соц.мотоциклети,мажеш тънък слой червен силикон на капака,слагаш гарнитурата,после пак мажеш със червения силикон върху гарнитурата и завиваш за двигателя,като завиваш на кръст и равномерно.А ако имаш бензин в маслото на скоростите,най вероятно ти е заминала семеринката на коляновиа вал от лявата страна.Успех!
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно Simson S51!

      Вместо червен силикон, може да ползваш лютеница, ама купешка, че по добре е пасирана, ефекта ще е същия!

      Въпросното лайно, НЕ Е бензино и маслоустойчиво!

      Надявам се някой да ме е разбрал.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно Simson S51!

        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
        Вместо червен силикон, може да ползваш лютеница, ама купешка, че по добре е пасирана, ефекта ще е същия!

        Въпросното лайно, НЕ Е бензино и маслоустойчиво!

        Надявам се някой да ме е разбрал.
        Румба, има такива дето са масло и бензоустойчиви, ама стуват едни по-вече пари. (не се заядам, де)
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно Simson S51!

          Гледам колегите, единия е от Монтана ... другия от Троян.
          Я се сети, в кварталната бакалия какво продават, още повече на цена да речем три и петдесет ... на промоция ... и мадете са от уса ... така пише бе гражданино ...

          И после ... що тече ...
          Най-евтиното на пазара, което върши работа е Дирко или Рейнц.
          Само, някой трябва да прочете как се ползва!!!
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно Simson S51!

            Благодаря колега
            През седмицата няма да имам време да я оправя събота и неделя ще оправя проблема.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно Simson S51!

              Където,каквото съм лепнал със този червен силикон,грам масло не е прокапало.На бензин наистина не издържа,но на масло,няма грам да капне.Друго с което може да се намажат гарнитурите е грес,но е по възможно да протече с греста.Според мен със силикона ще стане?Друг вариант е да се заглади капака и да се сложи само гарнитурата,без да се маже.Лично мнение!
              П.П Въпросното "Dirko" хич не е скъпо,на цена от 11.60лв.,ето и линк: http://www.amavto.com/object.php?id=3050
              Последно редактирано от Driftacha; 10-02-13, 20:33. Причина: Добавяне на линк!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно Simson S51!

                Аз бих препоръчал шлайф на капака с пасплоча, след това Локтайт 5910 и забравяш за проблемите с течовете.
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос относно Simson S51!

                  Ако всичко е нормално не би трябвало да тече и без силикон по гарнитурата. Виж за подбитости по прилепящата част на капак или картера.Ако има голяма вдлъбнатина става с внимателно начукване на материала за да се надигне едновременно от двете страни на стената,шлайфане /подравняване/ , ако е малка вдлъбнатина с повече силикон по гарнитурата /червен/и повечко изчакване за да се посгъсти.
                  Друго ме съмнява виж да не тече от резбата на контролната пробка или семеринг - О пръстена уплътняващ оста на скоростния лост.
                  Ако гори трансмисионно масло от скоростите ще изгорелите газове ще миришат странно /на трнсмисионно масло/ , което идва от стар втвърден семеринг на коляновия вал отделящ маслената баня на съединителя от камерата на коляновия вал / смесообразуваша камера/. Сменя се с нов и си Ок. Успех!
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно Simson S51!

                    Благодаря колеги Теча е оправен.
                    Сложих нов Алуминиев капак и всичко е на 6.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X