Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термоустойчиво лепило (за печка)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Термоустойчиво лепило (за печка)

    Водната риза на печката се спука, неудобно е за заваряване.
    Засега това намерих: JB Weld до 315градуса. 15лв
    http://www.jbweld.com/product/j-b-weld/ 290гр. според официалния сайт.

    Ще сложа 1-2 ламарини пред пробива, за да не е директно нагряването.
    Дайде идея как да го залепя по-здраво. Трябва да се предвиди и топлинното разширение. Ризата е от стомана (6мм, но вече сигурно е по-тънка).

    Според вас ще издържи ли? Системата е отворена, така че няма налягане.
    Последно редактирано от hakama; 08-02-13, 20:40.

  • #2
    От: Термоустойчиво лепило (за печка)

    Вюрт предлагат кит за пещи издържа на 1000 градуса аз го ползвах да уплътня капака на котела .Като изсъхна стана много твърд.Дано не се сметне за реклама.

    Коментар


    • #3
      От: Термоустойчиво лепило (за печка)

      Колко е голяма пукнатината? Дали няма да продължи да се разширява? Това лепило не е еластично, а епоксидната смола трудно би издържала на пряк огън. Температурите май са по-високи. Ако все пак решиш да лепиш, опитай се в краищата на пукнатината да направиш по една дупка с бормашината, за да се спре разширението на пукнатината. Все пак по-добре е да се пробва заваряване.

      Коментар


      • #4
        От: Термоустойчиво лепило (за печка)

        Има и на Бизон кит.Ползвам го на колектора на Витарата вместо гарнитура и си държи нямам проблеми!
        Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
        Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
        "Mud Angels" Stara Zagora

        Коментар


        • #5
          От: Термоустойчиво лепило (за печка)

          Във фирма Дявач или нещо подобно беше съм виждал силикон - дават му 1500 гр.Преди Сточна гара от дясно срещу Исул.Цена около 10 лв.

          Коментар


          • #6
            От: Термоустойчиво лепило (за печка)

            Този същият силикон най-вероятно се използва и при събирането на чугунени ребра на котли.И да ще издържа на температурата,но според мен няма да издържи на налягането което ще приложи водата върху него.Според мен лично най-добре да се завари от човек който ги може заварките и е правил котли.
            Още има такива хора,но трябва малко да се потърси.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Термоустойчиво лепило (за печка)

              Дойде, специалист препоръчан от форума, но каза, че трябва да се разколачи (не може да се работи вътре в камерката, а е почти в ъгъла, зад тръба.
              Май няма да може да се пробият дупки.

              Системата е отворена, едва ли прави повече от 1.5-2 атмосфери, пукнатината е 2см дълга, фина е .

              Следващия вариант е да я разкостим и да се завари, но мисля да опитам с по-лесния, дано се получи. Поне до края на сезона да изкара, за другия ще мислим газов или нещо друго...
              Колко струва този на Вурт (количество)

              Бизон кит - какъв е точно и къде може да се закупи? Обаждах се на вносителя (Профикс) и жената ми каза за гороспоменатия, но е 300гр и ме съмнява.

              Коментар


              • #8
                От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                Системата е отворена, едва ли прави повече от 1.5-2 атмосфери, пукнатината е 2см дълга, фина е .

                2 атмосфери ще направи отворена система на 6- 7 етажна сграда. Под 1 е със сигурност.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                  310мл. около 30лв.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                    Добре, кое лепило/кит/силикон ще е най-удачно?
                    Трябва да поема и топлинното разширение, ламарианта е 3мм. Ще има предпазна ламарина, отделно и нагар е се образува. За 1-2 месеца ми трябва.

                    ПП: Къде в София могат да се намерят? За силикона ми казаха че нямало да стане...
                    Последно редактирано от hakama; 09-02-13, 09:35.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                      Колега пощата ти е пълна.Като изсъхне е много твърд като керамика .Незнам как ще се справи с температурните разширения.На тубата пише че и вюрт не са изследвали напълно възможностите му и препоръчват да се експериментира
                      .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                        Ако се изреже парче от външната част на котела,примерно 10х10см или ъгъла, достъпа до пукнатината ще се улесни и без да се разколачва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                          Аз имам високотемпературно лепило за метал, керамично , издържа 1100 градуса. 20 г. - 10 лв.
                          Точно за пукнатини е.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                            А какво е линейното термично разширение на това лепило спрямо това на стоманата на котела?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              Във фирма Дявач или нещо подобно беше съм виждал силикон - дават му 1500 гр.Преди Сточна гара от дясно срещу Исул.Цена около 10 лв.
                              Наборе , тоя силикон след нанасяне дали остава гъвкав ? Мислех си за уплътнение на капака на ракиения казан дали ще стане.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X