Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термоустойчиво лепило (за печка)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Термоустойчиво лепило (за печка)

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    А какво е линейното термично разширение на това лепило спрямо това на стоманата на котела?
    Тъпото е, че не пише даже в сайта на Перматекс, обаче пише друго, НЕ СТАВА за течности, ставало само за изпускателни колектори, фурни и др. където няма течност, защото е керамика на водна основа.
    Така че за водна риза не става.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      От: Термоустойчиво лепило (за печка)

      Жалко,
      Оказа се, че JB auto (това до 315градуса) - и на него са спряли вноса?!?!? В Профикс имат само от по-слабото до 120градуса. Някакви идеи къде може да се намери (в София), в Ташев също го нямат?

      2. От Вюрт, това ми писаха по въпроса:
      Течен метал FLM50, 50 ml – 37,62/1 бр. -50 - +120градуса
      Използва се със специален пистолет:
      A0891 893 486 - Пистолет за двойни картуши, мини – 77,00/1 бр.
      Цените са без ДДС.


      3. Бизон - и тази марка е кът вече - вчера мернах една течна стомана, но пишеше че е до 120градуса...

      4. Сега попадам на този вариант, до 150градуса (дано стигнат), засега на него съм се спрял.
      http://dobavkizamasla.com/?show=view_details&id=112 8.40лв
      http://dobavkizamasla.com/?show=products&category=7

      Мисля да залепя пукнатината, след това да го захлупя с ламаринка и отново лепило, отгоре да го изолирам от резките/високите температурни амплитуди с някаква изолираща "паста" (тук очаквам идеи)?! И над него една ламарина (за механична защита и директен пламък).
      Относно почистването, имам АМБ разтворител, ацетон не ми се намира. Ще се разровя за едни телени приставки към бормашина, ще мога с нея да вляза и да го излъскам.

      Пада се на 2-3мм от ръба:



      Последно редактирано от hakama; 12-02-13, 13:21.

      Коментар


      • #18
        От: Термоустойчиво лепило (за печка)

        Щом ще можеш да навреш телена четка, огънат тънък електрод не може ли? Не съм запознат- просто идея.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: Термоустойчиво лепило (за печка)

          Аз така като го гледам за заварка не е толкова трудно, но ми се струва че на колегата не му се разкача камината и да я занесе на място където да заваряват добре. Другото което е че трябва да се изчисти катрана добре, за да хвабе лепилото. Преди 2 години бяхме и ние на този хал. Само че при нас бече котел ламаринен. пробитото беше на най кофти място. За да се завари се наложи да се обърне на обратно и да се изреже дъното, което не е водна риза. Опита за заварка вършеше работа 10-тина дни. След това почна пак да сълзи и после шурна. Пак заварка последва. Ламарината беше толкова изтъняла и подкожушена че пропускаше от всякъде при надуване на котела с компресор.
          Препоръзвам ти да изчистиш добре до метал и после да видиш дали е пукнатина или е от курозията пробито.

          Коментар


          • #20
            От: Термоустойчиво лепило (за печка)

            днес бях в един магазин на тека в люлин и видях нещо като силикон (поне беше в туба за силикон) та на лепилото пишеше температура от -40 до +300 и кусур
            утре мога да погледна за какво става и за какво не.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #21
              От: Термоустойчиво лепило (за печка)

              Взех лепило, сега остава да измисля с какво да топлоизолирам до някаква степен, за да не достига бързо екстремни температури?
              Шамота май няма такива качества? Сещам се за перлит, но на такава малка площ?!

              http://dobavkizamasla.com/?show=view_details&id=112

              Коментар


              • #22
                От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                Взех лепило, сега остава да измисля с какво да топлоизолирам, до някаква степен?
                Шамота май няма такива качества? Имам огнеопорна тухла - засега това е варианта.
                http://dobavkizamasla.com/?show=view_details&id=112

                Пуснахме днес пак водата, оказа се, че пробива е в ъгъла (2-3 см по вертикала) , между двете ламарини и със шкурка няма как да се влезе, варианта е с четка...
                Дали се продава такава глава - на бройка (комплекта не можах да си го намеря, то когато ти трябва е така)?


                В нас намерих само тази (60мм) но не става, трябва да е 40-50мм. Искам да пробвам с бормашината, мисля че ще се провре, зад тръбата.


                За чистене АМВ ще свърши ли работа (с ацетон е май по-добре, но не ми се намира).



                Някой ако има излишна - да драсне едно ЛС

                Коментар


                • #23
                  От: Термоустойчиво лепило (за печка)

                  В практикер и бриколаж има комплекти телени четчици.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X