Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зациклих с избора на амове за Гранда ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

    Причината да си сменя мойте беше точно тропане. Бях сигурен, че идва от тях, понеже всичко друго беше ок. Смених само тях и всичко замлъкна! Какво чука и се случва в тях не ми е ясно, но си спомням колко се чуваше тропането щом се навих да ги сменя.
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

    Коментар


    • #32
      От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

      Днес демонтирах Билщайна, оказаха се с 2,5 см. по-дълги от оригиналните, а горните втулки са 45мм. срещу 46мм. на оригинала, разбира се при здраво стягане ламаринените захвати в купето компенсират този 1 мм. и няма никакво мърдане, но при сгъване са тропали от липса на достатъчен ход, съвсем ясно личи как външния предпазен маншон е надраскал своя ход почти додолу, и всичко това въпреки точния номер в каталога на Билщайн.

      Ограничителните бъмп стопове в пружината въобще не са достигнати, стоят си с мръсотията от доста време, пък и не съм влизал в толкова голями дупки, имат си много място до точката на допир с тампона, сложих старите амове и всички тропания изчезнаха, А-рамото също е съвсем здраво, явно качването на бордюра което направих ме е заблудило че сгъването е ОК, задния мост се извива и гумата потъва леко в калника, да ама в движение този ход е недостатъчен, утре с чиста съвест ще връщам великия Билщайни на търговеца, оказа се че много приятели имат проблеми с тропане на Билщайн на най-различни коли.

      Офертата за доставка на Мопарските амове е 145 $ за двата, или 214 лева, гаранцията е две години или 100 000 мили, ще ги викам да идват че ще полудея с тези ментета в БГ, аман, егати държавата всички части ли са второ качество.
      Последно редактирано от TOYO; 11-02-13, 17:44.
      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

      Коментар


      • #33
        От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

        тия дни на zj ще слагам rancho-си 5000 и ще дам фийдбек по въпроса с амовете.

        Коментар


        • #34
          От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

          Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
          На джипката съм с Билщайн и нямам оплакване. Редовно съм за риба с нея, та доста от карането е по черни пътища с доста неравности. Няма коловози и позволява скорост от 40-50 км/ч стига да има нещо да гаси дребните неравности(камъни, "вълнички"...). Това от моя опит

          БенцБоса май ги таркаля на Мерцедесите и също е доволен.

          Успех в решаването на проблема
          Имаме 5 коли с тази марка амортисьори и никакви проблеми.
          Чукането е ясно вече от къде идва.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #35
            От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

            Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
            Днес демонтирах Билщайна, оказаха се с 2,5 см. по-дълги от оригиналните ...
            Дали Билщайн В4 не са смятани по окачването на дизеловите Грандове?

            Явно при всяка смяна на амортисьорите с неоригинални трябва да се мери дали няма изненади. Дори и да става въпрос за такива, които се водят като "резервна част".
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-02-13, 23:10.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Дали Билщайн В4 не са смятани по окачването на дизеловите Грандове?
              ... или пък някой им е скрил първия инч на ролетката

              Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
              ... оказа се че много приятели имат проблеми с тропане на Билщайн на най-различни коли.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #37
                От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

                Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                Днес демонтирах Билщайна, оказаха се с 2,5 см. по-дълги от оригиналните...
                Предполагам става дума за напълно сгънат амортесьор? Ако е така то имаш шанса да превърнеш дефекта в ефект, защото в разтегнато положение амортесьорът ще е 50 мм по-дълъг и сега е моментът за 1" лифт и един размер гуми нагоре
                Последно редактирано от elbgt; 11-02-13, 23:36.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #38
                  От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Дали Билщайн В4 не са смятани по окачването на дизеловите Грандове?

                  Явно при всяка смяна на амортисьорите с неоригинални трябва да се мери дали няма изненади. Дори и да става въпрос за такива, които се водят като "резервна част".
                  Подозирам, че избрания модел не е правилният. От нямане какво да правя се пробвах да намеря модела през щатският и канадският сайт на Билщайн.

                  Part Number: 24-029643
                  Old Part Number: F4-BE5-2964-H0

                  Ето моделите Jeep които покриват за 2003 година (изрязах останалите)

                  2003 Jeep Grand Cherokee Laredo V8 4.7L Rear
                  2003 Jeep Grand Cherokee Laredo L6 4.0L Rear
                  2003 Jeep Grand Cherokee Limited V8 4.7L Rear
                  2003 Jeep Grand Cherokee Limited L6 4.0L Rear
                  2003 Jeep Grand Cherokee Overland V8 4.7L Rear




                  А ето какво излиза през немския каталог
                  Part Number 19-128146
                  Parts Description BILSTEIN - B4 Gas (Ersatzteil)
                  Packing unit 1
                  Quantity 1
                  Parts state Normal
                  EAN 4025258651770
                  Има ли разлика между окачването за Европа и Америка на Гранд Чероки?
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • #39
                    От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

                    Мисля че никаква съществена разлика между окачването за Европа и Америка, иначе моята е австрийска сглобка, колкото до лифта, да сега е момента за един лифт за да се напасна колата към тези амове, само че джипката я кара жена ми и вози детето, искам да е възможно най-ниска и стабилна, не се кара извън пътя.

                    На предишната ми Тойота 4рънър и правих лифт защото имаше много свлечена задница и му стоеше грозно, не бих повторил лифтването ако става дума за евридейка, освен това на Гранда леко по-ниската задница не му стой грозно, ако ще правя лифт ще си купя една неделна джипка по която да си режа на воля и да си я карам само в гората, живея почти на Бонсови поляни и има къде да карам на воля една такава хоби машина.
                    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                    Коментар


                    • #40
                      От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

                      Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                      живея почти на Бонсови поляни и има къде да карам на воля една такава хоби машина.
                      Ха, още един комшия
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

                        Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                        Подозирам, че избрания модел не е правилният. От нямане какво да правя се пробвах да намеря модела през щатският и канадският сайт на Билщайн.

                        Part Number: 24-029643
                        Old Part Number: F4-BE5-2964-H0

                        Този номер е за модел В6. На американския сайт явно по някаква причина не излиза модел В4, за който става дума тук.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

                          Върнах ги днес Билщайните без абсолютно никакъв проблем, познавам си човека, сега чакам доставката на Мопарските от САЩ.
                          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                          Коментар


                          • #43
                            От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

                            Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                            Върнах ги днес Билщайните без абсолютно никакъв проблем, познавам си човека, сега чакам доставката на Мопарските от САЩ.
                            Поръча ли вече мопарските? Ако не и имаш интерес - аз вчера свалих от моя джип билщайните при Дядо Владо, защото ми вози по-твърдо с тях. Возеше супер стегнато, никакво тропане, но на мен са ми твърди.
                            Jeep WJ 4.7
                            Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

                            Коментар


                            • #44
                              От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

                              Основното перо в една добра возия са амортисьорите, при това правилните! Като казвам правилни нямам предвид разни сигнатури и определения като, В4,В6,А123..., твърди, меки, или пък направо увиснали! Правилният амортисьор е този който можеш да си го нагласиш според изискванията, а това включва стил на каране, колко килограма си качил, или свалил от предница/задница, сменяни ли са пружините...............и ред други!
                              Та, правилният амортисьор е този който може да се разглабя, и да му се променят настройките. Първо, за да може да ви пасне и второ, защото утре може да ви се доиска да сложите лебедка, броня, газова, МЕТАНОВА ... И какво се получава, тъкмо сте намерили някакви амортисьори(най-вероятно компромисни) след доста опити и всичко започва от начало!
                              Забелязах, че колегата Чавдар (V93) участва в дискусията(а той е с едни от "правилните" амртисьори). Преди време четох една тема тук във форума, където го базикаха, че всяка седмица ги разглабял, да ги донастройва! И аз преди време бях с такива като неговите, но ми писна от разглабяне и настройки...!
                              Това че някой си е написал марката(фирмата) с големи букви и сте го чували и преди, не означава, че той мисли за вашият комфорт, по скоро мисли за собственият си оборот!

                              Тук в темата се говори за двутръбни амортисьори, а те много лесно могат да се прецакат, преди да сте го монтирали, още по-лесно се прецакват ако сте ги натъкмили неправилно, или липсват тампони, или сте повдигали джипката(еле в комбинация с по-твърди пружини).
                              Много имам да говоря по тази тема, но мразя да пиша!
                              Eвгени Филчев
                              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Зациклих с избора на амове за Гранда ?

                                Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                                ... Забелязах, че колегата Чавдар (V93) участва в дискусията(а той е с едни от "правилните" амртисьори). Преди време четох една тема тук във форума, където го базикаха, че всяка седмица ги разглабял, да ги донастройва! И аз преди време бях с такива като неговите, но ми писна от разглабяне и настройки...!!
                                Нямам спомен някой да ме е бъзикал точно за такова нещо по простата причина, че въпросните амортисьори (Procomp MX6) не подлежат на разглобяване, а настройката им е елементарна и се извършва без да е необходим демонтаж, с помощта на една малка врътка.
                                Такава настройка съм правил точно 1 път. При монтажа ги бяхме сложили на максимална твърдост и отпред си стоят още на такава, а отзад ги сложих на по-мека, след като един път жената се вози отзад и констатира, че доста друсало на задната седалка.

                                За съжаление обаче, този, който ги монтира, не беше премерил правилно и при по-бързичко преминаване на неравности се случи някой и друг път да се издрусам на амортисьори, вместо на бъмп-стопове, та единият протече. Поради което ги замених набързо точно с Bilstein B4, от които до момента нямам някакви оплаквания.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X