Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горски гъби?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горски гъби?

    От 2 седмици обикалям по магазините.. то не беше Кауфланд,то не беше Карфур и т.н. ... болежката ми е такава...
    Пристрастил съм се към едно ризото с горски гъбии... много обичам гъби,ама немога да различа печурка от манатарка,както и да е. Та ризотото е уникално,пробвах да го направя със всички видове,които предлагат по магазините,ама изобщо немога да докарам вкуса на гъбите.Какви гъби ползват по заведенията? Определено не са от буркан или нещо подобно,защото вкусът на такива гъби изобщо не есъщия.Гъби от буркан винаги се познават. Пробвах и с тия изсушените китайските... пак не са същите.. Помагате,че ще се разболея

  • #2
    От: Горски гъби?

    Най-добрия аромат, го дава сушената манатарка. И аз имам затруднения да намирам в тукашната търговска мрежа. Че са скъпи добре, ама поне да ги има.
    Иначе, за тези от бурканчетата и консервите си прав.

    ПП: То не случайно се казва " Risotto ai funghi porcini", т.е. ризотто с манатарки.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Горски гъби?

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Най-добрия аромат, го дава сушената манатарка. ...
      Така е. Но през последните години рядко намирам много манатарки за сушене и за по-сигурно суша и сърнели. Ароматът им е приятен, но сухите стават много кожести и е добре да се смелят. Стават за подправка на дивеч, на гювеч и други манджи.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Горски гъби?

        За женския пазар чувал ли си!?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Горски гъби?

          Аз не разбирамм какъв е проблема да ги има поне в големите вериги магазини. И не само с тях е така. Отщява ми се да готвя италианско, като поне 70% от продуктите не се намират. В италия си има сушени манатарки в пликчета, дори и в кварталните бакалии.
          Иначе и аз суша сърнели. Не са толкова ароматни , но за разни супи стават. Пък и ги има най-много.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Горски гъби?

            В плод-зеленчука под апартамента, в който живея, има. Някой да иска ?
            В големите вериги има БЪРЗО оборотни стоки. САМО.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Горски гъби?

              Аз искам. Вероятно и колегата.
              Тук преди една-две седмици обиколих всички магазини да тързя розмарин. Накрая сестра ми намерила някъде в София, та ми купи.
              Сега съм си завъдил храстче на вилата. Тази година ще го засадя навън.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Горски гъби?

                Сега ме мързи да слизам, утре ще питам и за розмарин, мисля , че има. Просто е най-якият плод-зеленчук, който съм виждал някога, скъп е обаче, с около 10-15% над тези в централна градска част.
                Ще ви пусна ЛС за адреса, че ш' му дигнете още цените, ако го пусна свободно.

                ПП. Все пак слязох, манатарки се очакват утре, розмарин сушен има и сега.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Горски гъби?

                  Най-доброто място е Женския пазар, долната част към Сливница. Има и в Кауфланд и Била.
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • #10
                    От: Горски гъби?

                    Е нали съм го написал вече за женския. Ама тази вечер явно никой не чете, даже Пенчо.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Горски гъби?

                      Ми тея, талианските манатарки, основно ги берат мургавелите из Родопа планина. И аз имам около 2кг. от лани.
                      Супер са!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Горски гъби?

                        При нас на фантастикото има сушени горски, в метро също. Друг е въпросът че цената е космическа но пък като ти се гризка нещо вкусно ще се ръсиш. Иначе ризотото се прави с манатарка, въпреки че аз лично, за себеси съм издигнал в култ една друга гъба която природата е сътворила за комбинацията ориз-гъба и това е коралката. Не е от особено значение но с жълтата е няколко идеи по-добре. За съжаление се съмнявам че има откъде да се закупи. Така че драги чревоугодници не е зле да се понаучите да си вземате от природата тези уникални вкуснотии.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Горски гъби?

                          Коралка даже не знам да има около София, това разбира се не значи , че няма, ти си много добър гъбар, събери за следващото ходена на агне на моравата на Тони, нищо , че е есенна.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Горски гъби?

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Коралка даже не знам да има около София, това разбира се не значи , че няма, ти си много добър гъбар, събери за следващото ходена на агне на моравата на Тони, нищо , че е есенна.
                            Коралка съм брал в Пирин и Рила на северен склон и над 1500м.н.в. Август, Септември.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Горски гъби?

                              Е те щото и двете са около София, в смисъл и Пирин , и Рила, аз пък съм брал в преславския балкан, на около 400м. а с'я де. Септември.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X