Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

    Направи ми впечатление, че при определен мащаб , малките улички изчезват и очертанията на сградите също, ако увелича или намаля обхвата, се показват. Получава се един мащаб в който остават само големите улици, и трябва всеки път, като включа навигацията трябва да зумвам - или + за да видя улицата на която съм. Уреда е нюви 1390 вер.6.20 , сити версията на картата. На нюви 205W нещата са много по добре, има си улиците в доста по-големи вариации на зума.
    Уточнявам междинния мащаб е положение при което няма малки улици и независимо дали ще го увелича или намаля се показват. Така че няма логика да съм в някакъв краен мащаб при който да изчезват детайлите, тъй като мога да варирам още и пак да ги има детайлите. Дали не е от модела или от новата карта.
    http://vbox7.com/play:fa2d1a5987

    Коментар


    • #17
      От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

      Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
      Направи ми впечатление, че при определен мащаб , малките улички изчезват и очертанията на сградите също, ако увелича или намаля обхвата, се показват. Получава се един мащаб в който остават само големите улици, и трябва всеки път, като включа навигацията трябва да зумвам - или + за да видя улицата на която съм. Уреда е нюви 1390 вер.6.20 , сити версията на картата. На нюви 205W нещата са много по добре, има си улиците в доста по-големи вариации на зума.
      Уточнявам междинния мащаб е положение при което няма малки улици и независимо дали ще го увелича или намаля се показват. Така че няма логика да съм в някакъв краен мащаб при който да изчезват детайлите, тъй като мога да варирам още и пак да ги има детайлите. Дали не е от модела или от новата карта.
      http://vbox7.com/play:fa2d1a5987
      Не съм сигурен дали ще се оправи, но пробвай да смениш фърмуера с версия 5.10, тя е най стабилна и няма бъгове. Всички следващи версии са едно мазало, до колкото съм чел по форумите повечето хора си стоят на версия 5.10 на уредите от серията 1ХХХ.

      Коментар


      • #18
        От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

        Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
        Направи ми впечатление, че при определен мащаб , малките улички изчезват и очертанията на сградите също, ако увелича или намаля обхвата, се показват. Получава се един мащаб в който остават само големите улици, и трябва всеки път, като включа навигацията трябва да зумвам - или + за да видя улицата на която съм. Уреда е нюви 1390 вер.6.20 , сити версията на картата. На нюви 205W нещата са много по добре, има си улиците в доста по-големи вариации на зума.
        Уточнявам междинния мащаб е положение при което няма малки улици и независимо дали ще го увелича или намаля се показват. Така че няма логика да съм в някакъв краен мащаб при който да изчезват детайлите, тъй като мога да варирам още и пак да ги има детайлите. Дали не е от модела или от новата карта.
        http://vbox7.com/play:fa2d1a5987
        Гармин ако си бяха стояли на 2хх серията ехееее. Това е най доброто съотношение което някога се е продавало цена/производителност/качество.

        По твоя проблем: В настройки на картата има настройка да се показва повече или по-малко детайл. С тази настройка се сменя кога какво да ти показва.

        Коментар


        • #19
          От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

          Първоначално публикуван от rockobarocko Преглед на мнение
          Няма ли възможност и за [COLOR=#444444][FONT=Arial]любителите на офроуда и туризма да давате по-подробна информация, като в кои планини, райони и т.н. има добавяни нови неща, защото текста

          не носи никаква информация.
          Благодаря Ви предварително, ако вземете под внимание мнението ми.
          Отразените в картата "оффроуди" са доста и се допълват все повече и повече, когато се събират тракове в някоя планина те в повечето случаи вече са нанесени в картата и поради това се добавят отсечки, връзки и отделни пътища, ако мога така да се изразя "на парче". Във версия 2013Q1, до колкото си спомням са нанесени нови тракове и категоризирани стари такива в: Стара планина, Верила, Рила, Родопите, Голо бърдо. Изпускам нещо със сигурност, но моля да ме извините , надявам се все пак да съм бил от полза.
          motobattalion

          Коментар


          • #20
            От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

            Извинявам се за ламерския въпрос, но никъде не намерих инфо как мога да видя синята и зелена зона?
            Или ако търся адрес (съответно място за паркиране) как се визуализират зоните на устройството?

            Коментар


            • #21
              От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

              Много просто - синята зона е СИНЯ и на картата, зелената съответно ЗЕЛЕНА, те и да искаха не биха могли по-добре от това да го направят.
              Верно - има проблем при далтонизъм.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Много просто - синята зона е СИНЯ и на картата, зелената съответно ЗЕЛЕНА, те и да искаха не биха могли по-добре от това да го направят.
                Верно - има проблем при далтонизъм.

                При мен на 3590 - просто се виждат като син и зелен фон, малко трудно ги забелязвам на Витошка след България, защото зеленият цвят е само между двете платна е платих си 35 лева

                Коментар


                • #23
                  От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

                  Ужас - в тези гладни времена

                  Ще го оправим за следващата версия.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

                    Аз имам един въпрос към новата карта.За пръв път се налага да я обновявам и опитах ръчно като свалих всички файлове според указанията.Питането ми е следното - в двете графи City Cyr и Topo Cyr има файлове с едно и също име (gmapsupp.img) но са различни като обем 49.2 и 138 MB.Кой от двата файла трябва да заместя в устройството за да работи коректно картата ? Устройството е Гармин 1390 Т!
                    YAMAHA RAPTOR 700R

                    Коментар


                    • #25
                      От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

                      За Сабин:
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        Ужас - в тези гладни времена

                        Ще го оправим за следващата версия.
                        Да бе, ти си виновен! Ся на всички да дадеш по 35 лв. , че не гледат знаците.
                        На мен направо 70, че имам два акта.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

                          Първоначално публикуван от Петков(Sidekick) Преглед на мнение
                          Аз имам един въпрос към новата карта.За пръв път се налага да я обновявам и опитах ръчно като свалих всички файлове според указанията.Питането ми е следното - в двете графи City Cyr и Topo Cyr има файлове с едно и също име (gmapsupp.img) но са различни като обем 49.2 и 138 MB.Кой от двата файла трябва да заместя в устройството за да работи коректно картата ? Устройството е Гармин 1390 Т!
                          Препоръчителният вариант за nuvi 1390T е City Cyr, така че използвайте gmapsupp.img файла от вариант City Cyr. Препоръчваме Ви да инсталирате Garmin Communicator Plugin, за да можете да обновявате картата с натискането на един бутон, без да се притеснявате, че ще объркате нещо.
                          OFRM Team
                          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                          Коментар


                          • #28
                            От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Много просто - синята зона е СИНЯ и на картата, зелената съответно ЗЕЛЕНА, те и да искаха не биха могли по-добре от това да го направят.
                            Верно - има проблем при далтонизъм.
                            Да логично ама кой да се сети. Благодаря. Сега разгледах центъра на уреда и наистина са оцветени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

                              Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                              Препоръчителният вариант за nuvi 1390T е City Cyr, така че използвайте gmapsupp.img файла от вариант City Cyr. Препоръчваме Ви да инсталирате Garmin Communicator Plugin, за да можете да обновявате картата с натискането на един бутон, без да се притеснявате, че ще объркате нещо.
                              Благодаря за отговора!
                              YAMAHA RAPTOR 700R

                              Коментар


                              • #30
                                От: Излезе новата версия 2013 Q1 на карта OFRM Geotrade

                                Здр,преди 2-3 дни ползвах новата карта 2013Q1 Добрич-София.След Ловеч ми дава да правя десен завой и да обокалям???След това преизчисли ,но на Сопот пак същата работа- десен завой и някаква обиколка.Сигурен съм ,че настройките ми са ок.Имал ли е някой подобен проблем?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X