Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четимост на Garmin Oregon на слънце

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

    Отговора на въпроса с четимостта на диплея на ярко слънце при Орегоните май е в новата 6хх серия. Гармин се хвалят,че новите капацитивни дисплеи са 2 пъти по-ярки на слънчева светлина. Твърдят още,че все пак може да се работи с много типове ръкавици. Ще почакаме да се появят в продажба и ще се разбере,какво точно имат предвид.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #17
      От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

      connann, благодаря ти за снимките!!!
      Калъфа за парапланеризъм е точно този, който си показал на първата снимка - продават ги и са евтини.
      Барограмата е с цел да се следи тенденцията, и не се търсят конкретни данни.
      Гледа се относителната промяна на височината във времето, като е важно бародатчика да е добър (за да има плавна, а не подскачаща (за височината) диаграма).
      На снимките ти, се вижда много добре оригиналното калъфче и четимоста на екрана на слънце (ужасни са за парапланеризъм)
      За съжаление точно четимостта е фактора, който ме спира да не съм купил Oregon 450.

      Валери, гледах моделите Oregon 6хх на английския сайт на Garmin, и тъй като ги нямаше в българския сайт реших, че са модели само за там
      Много ти благодаря за информацията - определено няма да бързам с покупката на Oregon 450, а ще ги изчакам да ги видя на каква цена ще ги предложат.
      Само да не доближат Montana, че тогава покупката ще остане за догодина или когато предложат Montana на по-поносима цена - хареса ми (без да съм я виждал) като четимост на екрана и заради големината му.
      По принцип приборите се поглеждат за много кратко време и колкото е по-откроимо това, което искаш да видиш толкова по-добре

      Стефане, приборите за летене в парапланеризма имат много добри барограми.
      Идеята за втора барограма е: тази която е на GPSa да е настроена за по-кратък период от време (около 20-30секунди), за разлика от тази която е на прибора за летене (4 минути).
      Така при въртене в слаби термики може да се види на GPSa имаме ли качване, оставане на същата височина или се губи височина при завъртането в термиката.
      Това при диаграма от 4 минути няма как да стане - за това пък тя е идеална за установяване на относителната сила на дадената термика и при прелети между термиките.

      Благодаря Ви за помощта

      Коментар


      • #18
        От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

        Орегоните от серия 6хх още не се произвеждат масово и не се продават никъде,защото Гармин имат проблеми с оторизацията от страна на Американската федерална комуникационна комисия (Federal Communications Commission) FCC. За положението с европейските регулаторни органи нищо не е ясно. Очаква се всеки момент FCC да даде разрешение за производство.
        Ето какво пише на официалния сайт на Гармин под цената на новите уреди:

        This device has not been authorized as required by the Federal Communications Commission. This device is not, and may not be, offered for sale or lease, or sold or leased, until authorization is obtained.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #19
          От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

          Първоначално публикуван от Petyof Преглед на мнение
          ... четимоста на екрана на слънце (ужасни са за парапланеризъм)
          За съжаление точно четимостта е фактора, който ме спира да не съм купил Oregon 450.
          Снимката, която съм сложил е малко подвеждаща. Трябваше да бъде снимка в хубав слънчев ден при изключена подсветка и под подходящ ъгъл на гледане. За съжаление нямаше слънце, а само облаци. Подсветката не е включена, а и батериите не ги бях зареждал от миналата година и всеки момент щеше да се самоизключи. И беше много студено, така че само това стана на бързо.
          Някой ден, ако изгрее слънце, ще направя вече хубави снимки.

          Иначе да бях на твое място щях да изчакам да пуснат Oregon 600. Ако това, което твърдят е вярно, значи това е твоят модел:
          Display Brightness

          Reflective display technology uses external light, such as sunlight, in combination with the device’s LED backlight to increase brightness and viewing. Plus, you conserve power by not having to turn the backlight up.

          Коментар


          • #20
            От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

            Ето едно видео в което сравняват екраните на старите и новите орегони:
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

              Garmin Oregon 600 вече се предлага в България - 750.00лева
              За сравнение Garmin Oregon 450 е на цена - 555.00лева
              А цената на Garmin Montana 600 съответно е - 927.20лев
              Разликата между Oregon 450 и Oregon 600 е твърде много за мен 200.00лева.
              Единственното нещо, което ме притеснява при Oregon 450 е по-ниската яркост на екрана, всичко друго ме устройва.
              За сега ще се въздържа от покупката на Oregon 600 или Montana 600, докато цената им не стане по-поносима или не спечеля от тотото!

              Благодаря Ви, че ми помогнахте да избера точния GPS от който имам нужда
              Сега вече знам какво да си купя - за съжаление се очертава да е другия сезон
              Последно редактирано от Pacific; 27-03-13, 11:16. Причина: Линковете към търговски сайтове не са разрешени!

              Коментар


              • #22
                От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

                Орегон 600,650 серията още не се продава никъде. Не е оторизирана от FCC. Тази цена е опит да се лови риба в мътна вода. Нека изчакаме да започнат продажбите в Щатите и след това да видим как Гармин.бг ще интерпретират цената от 399.99 USD за Орегон 600.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #23
                  От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

                  Първоначално публикуван от Petyof Преглед на мнение
                  Garmin Oregon 600 вече се предлага в България - 750.00лева
                  За сравнение Garmin Oregon 450 е на цена - 555.00лева
                  А цената на Garmin Montana 600 съответно е - 927.20лева

                  Разликата между Oregon 450 и Oregon 600 е твърде много за мен 200.00лева.
                  Единственното нещо, което ме притеснява при Oregon 450 е по-ниската яркост на екрана, всичко друго ме устройва.
                  За сега ще се въздържа от покупката на Oregon 600 или Montana 600, докато цената им не стане по-поносима или не спечеля от тотото!

                  Благодаря Ви, че ми помогнахте да избера точния GPS от който имам нужда
                  Сега вече знам какво да си купя - за съжаление се очертава да е другия сезон
                  Колега замислял ли си се за Garmin fenex часовника. Изглежда би ти свършил добра работа в твоя случай, ама гледам и на него солена цената в България.
                  Мислих си и за етрекс 10 който е с монохромен дисплей и щеше да бъде идеалния ГПС за теб, но за жалост няма алтиметер и електронен компас.
                  Между другото някой може ли да сподели откъде може да се закупи такова калъфче като в по-горните снимки за ГПС за парапланер, че имам Монтана 600 и е кютюк малко и за него няма оригинални калъфи а тоя за парапланера ми се струва идеален за целта защото гледам е разтеглив и може да се закача например на колан и няма опасност да го изгубя някъде.
                  Освен това мога да кажа че на слънце е зле дисплея на Монтаната особено ако не е много ярка светлината, ако не се пусне подстветката е доста тъмно изображението и трудно четимо.
                  Или си вземаш от старите етрекси цветните или 60Csx, те са с най-добре виждащите се дисплеи въобще поради факти че са само с 4096 цвята, тези новите многоцветни дисплеи винаги са били по зле в това отношение и затова се чудят да измислят нови технологии както в новите Орегон 600 с допълнителен слой в дисплея който по добре да фокусира слънчевата светлина и да играе ролята на електронната подсветка.
                  Мога да постна и сравнение между Монтана 600 и Етрекс VistaHcx как се виждат дисплеите на ярко слънце, ама така както гледам прогнозата за времето в близките дни няма да имам такава възомжност
                  Последно редактирано от Pacific; 27-03-13, 11:17.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

                    Валери благодаря ти, за информацията
                    Дано не се изхвърлят много с цената.

                    Icpart, Garmin fenex часовника не е за парапланеризъм - основното е да виждаш отчетливо колкото се може по-голяма част от картата.
                    Ако има и барограма едновременно с картата за мен е най-добрия вариант - трябва голям дисплей с повечко пиксели.
                    Аз имам прибор за летене, който дава всичко останало което ми е нужно.
                    При Oregon 450 единственния проблем е яркостта на изображението на слънце.
                    Благодаря ти за изразеното ти мнение на Монтана 600 относно четимостта му на слънце
                    Явно ми остана, като единствен фаворит Oregon 600

                    За калъфче за парапланеризъм за Монтана 600 можеш да попиташ на този сайт:
                    ...........
                    Също така в тези два форума:
                    ......
                    .............
                    Силно се съмнявам да се намери някъде в наличност.
                    Доколкото знам калъфчетата се шият (доста качественно) от родни шивачи в парапланеристката гилдия, и някой от тях може да се навие да ти ушие
                    Последно редактирано от Pacific; 27-03-13, 11:18. Причина: Без линкове към други форуми и търг. сайове, моля.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

                      По принцип мисля монтаната има такава възможност да разделя екрана на две и го тествах. Може да ти покаже едновременно картата и алтиметъра отгоре. За орегоните май също го има ако се съди по това клипче тука:
                      http://www.youtube.com/watch?v=7ab9-4fQq30
                      Ако утре пекне слънце ще снимам Орегона нарамо със стария ми етрекс да се види визуално за какво става дума.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

                        Колега малко съм те подвел с по-горните си мнения за което съжалявам.
                        Днес сутринта си поиграх да тествам рамо до рамо Монтаната и етрекса на пряка слънчева светлина и мога да кажа че Монтаната се вижда даже по-добре и от етрекса и изображението е доста четливо, естествено контраста пада и цветовете се позагубват но важното че се вижда картата. Колкото по-ярко е слънцето толкова по добре се вижда екрана, ако включа подсветката на максимална яркост няма особена разлика даже бих казал никаква и с изключена подстветка. Това става на въпрос когато екрана се гледа перпендикулярно спрямо погледа, при малко по различен ъгъл на приемника или ако екрана се гледа под определен ъгъл то тогава е възможно леко потъмняване на картината и затрудняване на разчитането. Даже бих казал че по-големия проблем е отражението от повърхността на екраните, те повече затрудняват разчитането отколкото околната светлина.
                        Бих казал че подстветката играе по важна роля когато приемника е на тъмно място или например се намираш на сянка, както и при гледане под определен ъгъл пак помага в известна степен.
                        Опитах се да снимам двата приемника ама поради отраженията се оказа непосилна задача, пък и на живо е съвсем друго. Фотоапарата трудо може да възпроизведе реалното възприятие на човешкото око в случая.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

                          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                          Колега малко съм те подвел с по-горните си мнения за което съжалявам.
                          Днес сутринта си поиграх да тествам рамо до рамо Монтаната и етрекса на пряка слънчева светлина и мога да кажа че Монтаната се вижда даже по-добре и от етрекса и изображението е доста четливо, естествено контраста пада и цветовете се позагубват но важното че се вижда картата. Колкото по-ярко е слънцето толкова по добре се вижда екрана, ако включа подсветката на максимална яркост няма особена разлика даже бих казал никаква и с изключена подстветка. Това става на въпрос когато екрана се гледа перпендикулярно спрямо погледа, при малко по различен ъгъл на приемника или ако екрана се гледа под определен ъгъл то тогава е възможно леко потъмняване на картината и затрудняване на разчитането. Даже бих казал че по-големия проблем е отражението от повърхността на екраните, те повече затрудняват разчитането отколкото околната светлина.
                          Бих казал че подстветката играе по важна роля когато приемника е на тъмно място или например се намираш на сянка, както и при гледане под определен ъгъл пак помага в известна степен.
                          Опитах се да снимам двата приемника ама поради отраженията се оказа непосилна задача, пък и на живо е съвсем друго. Фотоапарата трудо може да възпроизведе реалното възприятие на човешкото око в случая.
                          icpart, много ти благодаря за помощта
                          Много добро ревю на Монтана още повече, че имаш база за сравнение.
                          Сега ще изчакам да видя цената на която ще предложат Oregon 600.
                          В зависимост от нея ще избера Oregon 600 или Монтана.
                          Ако парите са много ще оставя покупката за другия сегон
                          Също така ще ми бъде интересно пряко сравнение между екраните на Oregon 600 или Монтана , тъй като това е основен фактор при мен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

                            Първоначално публикуван от Petyof Преглед на мнение
                            icpart, много ти благодаря за помощта
                            Много добро ревю на Монтана още повече, че имаш база за сравнение.
                            Сега ще изчакам да видя цената на която ще предложат Oregon 600.
                            В зависимост от нея ще избера Oregon 600 или Монтана.
                            Ако парите са много ще оставя покупката за другия сегон
                            Също така ще ми бъде интересно пряко сравнение между екраните на Oregon 600 или Монтана , тъй като това е основен фактор при мен.
                            Както е и писал Валери в съседната тема за Орегон 600 той вече е обявен в Европа, по бърза справка в английския Амазон той се предлага на цена от 320 паунда така че очаквай го тука на цена около 800 лв. Интересното е че в Амазон сега е само с предварителна поръчка и пише че ще бъде реализиран за продажба на 1 август. Така че малко вероятно е да се появи при нас по-рано, още повече че централата на Гармин в Европа се намира именно в Обединеното кралство.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

                              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                              Както е и писал Валери в съседната тема за Орегон 600 той вече е обявен в Европа, по бърза справка в английския Амазон той се предлага на цена от 320 паунда така че очаквай го тука на цена около 800 лв. Интересното е че в Амазон сега е само с предварителна поръчка и пише че ще бъде реализиран за продажба на 1 август. Така че малко вероятно е да се появи при нас по-рано, още повече че централата на Гармин в Европа се намира именно в Обединеното кралство.
                              icpart, много жалко ако цената му е 800 лева - твърде голяма разлика от 555 лева за Орегон 450!
                              В такъв случай покупката ще я оставя за следващия сезон, като се надявам Монтана-та или Орегон 600 да имат по-ниска цена, и тогава ще избирам между тях
                              Благодаря Ви на всички, които ми помогнахте да направя най-правилния избор

                              Коментар


                              • #30
                                От: Четимост на Garmin Oregon на слънце

                                От 21 март съм с Орегон-550 с топогравска и навигационна карта на България и първите впечатления са много добри.Здрава конструкция,удобен захват,добра видимост на слънце.За 684 лева отлично съотношение на цена-качество.Геотарираните снимки не са с перфектно качество ,но не това е целта на камерата и бих казал ,че е страшно удобно да навигираш към заснетото място.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X