Обява

Свий
Няма добавени обяви.

опел омега на самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • опел омега на самурай

    някаде има ли тема как се монтира омегов двигател на самурай плусове минуси дали издяржьт мостовете и разбирасе да има малко снимки и дали си струва цялата операция

  • #2
    От: опел омега на самурай

    Определено си струва. Има много такива самураи, даже тук в Шумен има един такъв. Обаче е с УАЗови мостове, ресьорите са си отгоре, както на всички УАЗки. Кара с тракторки 81 см и върви отвсякъде. На шуменското състезание ги бях взел назаем и счупих заден диференциал, но момчето си ги кара със заварен заден и няма никакви проблеми. Самурая е малко зверче, няма препятствие да му се опре.
    Опелския мотор е с неговата си кутия, раздатката е самурайската. Засега всичко държи, а не е като да не се юрка по гори и калища.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: опел омега на самурай

      Аз съм с такъв двигател лятото го сложих и до момента мостовете ми държат раздатката също ,и разликата е направо огромна .Преди това бях с 1000cc двигател направих му основен ремонт но и така не ми хареса как върви и се реших да го сменя имам доста снимки ще кача няколко ако има интерес мога да кача още пак и да снимам .

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 054.jpg
Прегледи:1
Размер:207.8 КБ
ID:5451830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 067.jpg
Прегледи:1
Размер:181.3 КБ
ID:5451837Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 062.jpg
Прегледи:1
Размер:171.6 КБ
ID:5451836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 060.jpg
Прегледи:2
Размер:164.2 КБ
ID:5451835Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 058.jpg
Прегледи:1
Размер:198.8 КБ
ID:5451834Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 057.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5451833Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 056.jpg
Прегледи:1
Размер:155.3 КБ
ID:5451832Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 055.jpg
Прегледи:2
Размер:189.6 КБ
ID:5451831Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 053.jpg
Прегледи:1
Размер:196.5 КБ
ID:5451825Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 026.jpg
Прегледи:2
Размер:183.6 КБ
ID:5451813Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture.jpg
Прегледи:3
Размер:86.7 КБ
ID:5451838
      Suzuki Samurai 420i

      Коментар


      • #4
        От: опел омега на самурай

        За какво режете толкова не ми е ясно.На един самурай при нас слагахме същия и само трябваше да се подбие тунела малко със чука за да влезе и това е назад си влезе като у дома си
        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

        Коментар


        • #5
          От: опел омега на самурай

          Да знам че щеше да влезе и без да режа но канала ми беше зает и така ми беше по лесно да си направа кардана между кутията и раздатката.А имаше и нужда от преди това да се пазакърпи около лоста .
          Двигателя е доста лесен за поставяне в самурай особено ако ресьорите са над моста ,инсталацията му е от 4-5 кабела които трябва да се вържат .Може да се кара на газ и самият двигател е много така да се каже идиото устойчив.
          Suzuki Samurai 420i

          Коментар


          • #6
            От: опел омега на самурай

            аз не искам да качвал ресьорите над моста ако имаш още снимки маже да пуснеш

            Коментар


            • #7
              От: опел омега на самурай

              Според мен самурайските мостове няма да удържат на опелския мотор. Това с истински гуми де.
              Лично мнение, може пък да държат, японска сглобка!
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: опел омега на самурай

                При монтаж на опелов мотор, радиатора събира ли се в коша или се измества отзад?
                С мостове от УАЗ издържат ли ресьорите и трябва ли да се прави А-раво на задният мост?
                ТЛК-120 Николай Колев
                0898521295

                Коментар


                • #9
                  От: опел омега на самурай

                  За сега мостовете са добре но колко още не се знае може и в даден момент да се предадат но тогава ще му мисля .За сега само карета на карданите сменям и един заден кардан съм сменил че се скъса ,но тогава си бях виновен аз прекалено много газ му дадох на 1 и като е на асфалт така се получи .Предстои ми да направя носач на задния мост за да не се осуква много като му подавам газ рязко и да чупи каре
                  Още снимки ще направя утре
                  Suzuki Samurai 420i

                  Коментар


                  • #10
                    От: опел омега на самурай

                    Моят познат прави някакви хибридни ресьори. От москвич, УАЗ и самурай. На Стара загора най-вероятно ще сме с него, та ако дойдеш може да си поговорите наживо за неговата машина.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: опел омега на самурай

                      Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
                      При монтаж на опелов мотор, радиатора събира ли се в коша или се измества отзад?
                      С мостове от УАЗ издържат ли ресьорите и трябва ли да се прави А-раво на задният мост?
                      За радиатора в момента съм с ладов и с ладова ел.перка събира се ако се махне виско перката на опеловия двигател
                      Suzuki Samurai 420i

                      Коментар


                      • #12
                        От: опел омега на самурай

                        Какъв разод дава с Опеловият мотор и за кой мотор на опел говорим 2.0 ? Чувам че се газифицират лесно с обикновенна газ вярно ли е ?
                        Газ 69 2.4i
                        Густо майна, пътят свърши !!!
                        GSM: О895 7О6О59

                        Коментар


                        • #13
                          От: опел омега на самурай

                          Разхода е според крака и терена. Не може да не си наясно, че при офроуд не може да се даде точен отговор на въпроса "Колко гори".
                          Говорим именно за този двигател, газифицира се много лесно, с обикновен електрически изпарител.
                          Аз на витарата съм с такъв двигател, та говоря от първо лице.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: опел омега на самурай

                            С опел 2.0, 115кс вървят много добре и моторите са по 200-300лв.
                            0888 50 13 35

                            Коментар


                            • #15
                              От: опел омега на самурай

                              Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
                              При монтаж на опелов мотор, радиатора събира ли се в коша или се измества отзад?
                              С мостове от УАЗ издържат ли ресьорите и трябва ли да се прави А-раво на задният мост?
                              Радиатора от опела определено не влиза отпред. Ладовия двигател идва малък и двигателя загрява. Намерил съм един от друг опел, но не знам точно какъв модел, който е максимума, който се събира отпред. Имам хидравлика и кормилната кутия намаля още разстоянието за по-широк радиатор.

                              С мостове от УАЗ съм, ресьорите са ми газ69+трабант. Возия и ходове - прекрасни. А-рамо - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
                              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                              Mercedes w212 E350 4matic
                              Ducati Monster 600
                              O888795575

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X