Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

    Колата е Цр-в 2000г., б20з1 мотор, 147к.с.италианка. Карам я от началото на 11.09г. т. е. над 60к. сумарно.
    След ок.1000 на бенз. сложих ГИ BSM. Много съм доволен от монтаж, разход, подръжка и т. н. Перфектен е Наско!
    След 10к – първи реглаж на клапани. Нов реглаж след още 20. Трети реглаж след още 20 – оказа се, че един изпускателен клапан е вкопан – резбата свърши и клапана остана с хлабина по-малка от 0,2. Преди реглажа, оборотите на празен ход варираха, но се стабилизираха след него. След ок.5к оборотите на празен ход отново станаха неустойчиви и с ок. литър повиши разхода на газ. Не гори масло. Това наложи нов, четвърти реглаж 10к. след последния. Два изпускателни и ЕДИН СМУКАТЕЛЕН вкопани! Валовете са ОК. Присъствал съм само на последните два реглажа!
    Във форума, така както имаше оборудвани глави за 200-250лв., в момента, в който потърсих - няма! Намерих една във Варна за 450 и една около Варна за 700!!! Много се търсели Policеman обеща да намери и намери човека за 300. Благодаря! Но междувременно, по ред причини реших да ремонтирам моята. Честито
    16х30лв. за металокерамични легла;
    х20лв за нов клапан;
    85 за шлайф и труд по главата;
    16х6 за гумички;
    110 за нова гарнитура м/у главата и блока.
    5лв. „кученце”, че изпуснахме едно някъде в мотора /надявам се да е в картера и там да си остане/
    Сваляне и слагане на главата – един Приятел, в гаража на друг Приятел – живи и здрави!
    Безценни съвети от Слави/Zero, Andreshko и Мони – живи и здрави!
    Изводи:
    Според мен:
    Вероятно ‘талЯнеца никога не е правил реглаж. Карането на газ ускорява процеса но първопричината е в материала на главата на б, к, и ф серия. Това според англоговорящи/четящи се признава в САЩ, дори от дилъри на Хонда. При смяна на главата с нова/втора/ употреба проблема се отлага за след „Х”км, според поддръжката на „новата” от стария чорбаджия. Към момента, това обаче е наполовина по-еФтино. С металокерамика, при качествен ремонт ресурса на главата, би трябвало да е по-голям от този на колата, НАДЯВАМ СЕ Моята кола заслужава тази ивестиция!
    ПРОБЛЕМ:
    Паля на студено. Оборотите са малко под 2000. Загрява почти до работна температура с постепенно спадане на оборотите. НО на празен ход започват да варират равномерно от ок.800 до ок. 2000! Не губи антифриз. В началото се чува свистене от към гарнитурата на входящите колектори, не сме я сменяли. Карам така, засега ок. 40км по маршрута дружба-бояна, по околовръсното - чек-а не свети. Предположения?
    Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

  • #2
    От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

    След тая тема определено определено постовете от типа: "Нов собственик на ЦРВ и въпрос за газ", ще намалеят. Иначе аз виждам част от разковничето ето в тези изречения от темата на колегата: "След ок.1000 на бенз. сложих ГИ BSM.След 10к – първи реглаж на клапани." Тоест излиза, че преди поставяне на газта не са проверени клапаните и така е карано 10000км. което може да е било пагобно. Дано съм прав де.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

      Има писано и по двата въпроса. За свистенето най-вероятно е клапанчето на маслените пари отгоре на капака на клапаните (чисти се), а за оборотите ако не сте изчистили моторчето за празен ход- направете го.
      Написал си кое колко струва, но все пак би ли казал точната цена на рециклирането на главата. Така като гледам излиза доста солено.

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

        И аз в един мой пост по рано като ви казах, че всички рано или късно ще стигнете до извода, че главата си е консуматив ВИЕ не моята си е "железна". Аз реглаж си правя с всяка смяна на масло и Flashlub си имам и след 70000 ще си сменя главата. Но смятам, че си заслужава и за това ще си карам тази кола.
        По интересен е сега въпроса кое е по оправдано, да се слага друга глава от мотор който не е каран на газ или да се рециклира наличната глава ?
        Аз вече съм си купил доста прилична глава за 300 лв., но все пак е интересно да се разисква по въпроса.
        Последно редактирано от lamercheto; 06-02-13, 09:15.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

          Доста прилича на термодатчик.Може да сте прецакали буксичката при ремонта.Виж някой познат да закчи диагностика.
          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
          Disco 1 бекъп
          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

            Сменихме гарнитурата. Поръчка с доставка от...БурГАЗЗ... за 16,69 Оборотите заспаа
            Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

              За бои сте че не сте я сменили още при монтажа
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                  Колега, къде намери керамични легла за клапаните? Къде ти ги монтираха?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                    Предполагам става въпрос за гарнитурата на пълн,колектор?
                    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                    Disco 1 бекъп
                    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                      Да Бранко, гарнитура на смукателния колектор.
                      Секо45, отговор на лични, да не стане мяу...
                      Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                        Колега, дай инфо и на мене - на "лични" щом предпочиташ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                          Лесно ли се махат старите легла на клапаните и как поставихте новото. Предполагам със спрей за охлеждане на металното легло. На мен ми предстои такава смяна, че колата ми засмука някакво желязо с р-р 4х4х20 мм. и сега имам подбито легло на смукателен клапан. Имаше нагар по горивните камери и клапаните откъм буталата, но други поражения няма а карам на газ от около 80 000 км с обикновена газова. Цилиндрите са като огледало и без ръб за 230 000 км което само може да ме радва.
                          Honda CR-V I 2000 г.
                          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                            Нямам представа как се махат - стана в сервиз. На лични съм отговорил подробно.
                            Не е зле да се замерят цилинрите /В руския "МануЕл" е описано как/ и да се види състоянието /не знам как?!/ на маслените сегменти.
                            Супер е, че си случил на запазена кола! Хаерлия да е и успех!
                            Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                              То няма стари легла маи, сигурно се фрезоват и се набиват новите, както се набиват водачи на клапани, гореща глава студен водач.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X