Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

    ... и ще останеш "очарован" аи кажи как е минала срещата че ми е интересно
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #62
      От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

      Такааа... Ходих то този миамото човека не ме разбра явно, че искам ремонт на глава, а не да си турбинирам хондата..таа ми каза една 4-ри цифрена сума. Ходих и до Хед сервиз на Боровец, но там не слагали метало-керамични легла (това било тЮнинг според тях) ремонтирали както са си били. И така сега ще търся къде другате да ходя.

      Коментар


      • #63
        От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

        както и предположих, що ли не се учудвам, ама викам аи да не ти убивам мерака, иди сам да се убедиш. Имам чувство че му е писнало от всички фенове, вечно бил сърдит, сопнат, изнервен, препрян и прочие, сигурно иска вече да сменя само масла и филтри
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #64
          От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

          Мен ме предупредиха за него, че всичко е по 2, но хората с питане до Цариград стигали. Все още търся във Варна... на по приемливи цени къде може да се извърши услугата. Ако имате предложения моля да споделите.

          Коментар


          • #65
            От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

            Преди около десетина дена и аз звъннах на миамото във Варна. Цената която ми каза за ремонт на глава и смяна на маслени сегменти беше 800-900лв. това е със металокерамични легла на клапаните. Мен също ме бяха предупредили ,че е особен характер но след разговора по телефона не останах с такова впечатление. Каза също ,че избягва да прави такива ремонти защото в повечето случаи след ремонта колите започват да гълтат масло. Засега моят ремонт се отлага. Клапаните успяха да се регулират. Ще видим след 10000км.

            Коментар


            • #66
              От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

              Сметнах си разходите аз, и мисля направо да направя една в-тек конверсия.

              Коментар


              • #67
                От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                Преди години ми се наложи да правя ремонт на глава заради попадане на чуждо тяло в цилиндъра. По спимен ремонта на главата излезе 230 лв, като са сменени два водача две легла и 4 клапана, гумички на клапаните, шлайф + пасване и шлайф на самата глава. Това в Плевен. Препоръчително е смяната на сегменти и ако се прави това почти задължително смяна на биелни лагери. Всичко това + гарнитура и труд около 600 лв.
                Honda CR-V I 2000 г.
                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                Коментар


                • #68
                  От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                  Ремонта на главата излезе 280 лв. със смяна на 6 клапана, нови легла и нови гумички. Това във Ту - Варна при доц. Киров. С един приятел я сглобихме и сега хондича хвърчи. Дразни ме само 1 като я припалвам сутрин проскърцва някой ремък за 1 сек. Ремъка на динамото ?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                    Ако е ремък, би трябвало да "скърца" не само при първото палене сутрин.
                    При тази кола, когато е студено, обикновено скърца стартера, по-скоро издава звук на триещи се зъбни колела, но е леко писклив. Бендикса клеясва и не може да се върне бързо, в следствие на което маховика продължава да го върти и се чува скърцане. Лекува се с разглобяване, почистване и смазване.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                      Стартера го знам, той рядко го прави това. Ремък е, първо свиреше на хидравликата като го натоварех, но го опънах и сега е добре. Та сега си мисля, че само на динамото може да е.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                        Първоначално публикуван от jikata666 Преглед на мнение
                        Ремонта на главата излезе 280 лв. със смяна на 6 клапана, нови легла и нови гумички. Това във Ту - Варна при доц. Киров. С един приятел я сглобихме и сега хондича хвърчи. Дразни ме само 1 като я припалвам сутрин проскърцва някой ремък за 1 сек. Ремъка на динамото ?
                        Колега, металокерамични легла ли сложихте? Колко километра бяха минати на газ преди да се наложи тази интервенция?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                          Не са метало-керамични, нямам си идея колко километра (италианка с газово) Предишния собственик не беше чувал за реглаж на клапани, което допълнително е скъсило живота им.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                            Здравейте, преди няколко дни ходих на реглаж на клапани и ми казаха,че един е вкопан и това е последен реглаж. Дадоха ми приблизително още 10 Хил км и трябва да се прави ремонт. Прочетох тук-там и разбрах, че вариантите са 3- купуване на глава втора употреба(дали ще уцеля читава просто не знам). Вторият вариант е рециклиране на моята, но доколкото виждам си е до късмет да попаднеш на кадърни майстори иначе харчи масло( може ли фа ми препоръте някой, който да свърши тази работа добре). И третия вариант е смяна на двигателя, което никак не ми се прави. Посъветвайте ме какво да правя

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                              Има ли някой, който да си е рециклирал главата и да е доволен от ремонта?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                                Да аз, Направих я в Ту-Варна. Бързо стана готова и съм доволен. Хед сервиз не ги препоръчвам лично аз.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X