Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

    -С желание,знания и приспособление -може.Щом на "село" се справяме,какво да говорим за милионен град,където има всичко....--

    Коментар


    • #47
      От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

      Здравейте,
      Някой можели да качи във фирума по една снимка на вкопан и нав клапън и да напише какви са им размерите, че ми е интересно да видя. Благодаря пеедварително
      Honda CR-V B20Z 2001

      Коментар


      • #48
        От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

        Вкопания не е по различен по размер от новия проблема идва от леглата на клапана в главата.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #49
          От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

          Добре..... някой може ли да ми обясни следното :
          При ГИ температурата е по висока и клапаните се вкопават или се сбира повече нагар по клапаните коети ги вкопа..... а межеби изобщо незнам, не предполагам какво се случва! ?!?!?!!?!?
          Какво се случва всъщност?
          Honda CR-V B20Z 2001

          Коментар


          • #50
            От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

            Случва се, че икономията е майка на мизерията. През годините наблюдавам, че много по често изгарят седлата на коли с газови инжекциони отколкото на такива с обикновени газови уредби. Ключа за палатката е в това, че газовия инжекцион позволява да го настройш така, че да работи с бедна смес, която води до по висока температура в горивната камера.

            В стандартния случай човек си купува кочината на "реални" 130к км, които са по две или по три в действителност (погледнете всички Хонди или Тойоти нов внос от определен модел в нашите сайтове). След това сменя агренаж и масло, почти никой не регулира клапани. После веднага при газаджиите и се търси ефтинкото газово което уж било същото. Колата вече е засечена на бензин и от достоверната информация от корифея на пейката пред блока се знае, че "газовият инжекцион дава същия разход като на бензин" и това се изисква и от газаджията, който изпилява (разбирай обеднява) сместа до колкото може да крета колата. То хубаво, ама на горивната камера и се спира тока и се опича. Механизма на вкопаване на леглата е както наклепа при коване на желязото, само, че на микро ниво. Представете си последните няколко слоя молекули метал от седлото на клапана здраво нажежени и клапана ги треска като с чук средно 2000-4000 пъти в минута, като нагряването е постоянно. Това е на бедна смес. Сега си представете как същите тези няколко слоя молекули не са нагрети до стапяне, ами клапана може да си ги треска колкото си иска, дреме им.

            Другия голям смях е, че се слага омаслител за спокойна съвест, чиито ефект е същия все едно си си увил космодиск около всмукателния колектор.

            Правилния ЗА МЕН начин е да се работи в посока намаляване на температурата в горивната камера. Отдавна мисля по този въпрос и понеже обичам да говоря от първо лице, преди повече от две години поставих газов инжекцион на нов на 120/дванадесет/ километра Ярис с 1000 кубиков двигател, сместа е настроена като богата, върви като на бензин, НО гори с 20-30% повече газ отколкото бензин. НЯМА да му регулирам клапани 60к км за да мога да си проведа експеримента. Сега е на 22к км, до момента без никакъв проблем. Кара се на бургия постоянно. Дотогава теорията ми е на база много наблюдения върху много кочини, и малко мислене с моя прегрят мозък.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #51
              От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Случва се, че икономията е майка на мизерията. През годините наблюдавам, че много по често изгарят седлата на коли с газови инжекциони отколкото на такива с обикновени газови уредби. Ключа за палатката е в това, че газовия инжекцион позволява да го настройш така, че да работи с бедна смес, която води до по висока температура в горивната камера.

              В стандартния случай човек си купува кочината на "реални" 130к км, които са по две или по три в действителност (погледнете всички Хонди или Тойоти нов внос от определен модел в нашите сайтове). След това сменя агренаж и масло, почти никой не регулира клапани. После веднага при газаджиите и се търси ефтинкото газово което уж било същото. Колата вече е засечена на бензин и от достоверната информация от корифея на пейката пред блока се знае, че "газовият инжекцион дава същия разход като на бензин" и това се изисква и от газаджията, който изпилява (разбирай обеднява) сместа до колкото може да крета колата. То хубаво, ама на горивната камера и се спира тока и се опича. Механизма на вкопаване на леглата е както наклепа при коване на желязото, само, че на микро ниво. Представете си последните няколко слоя молекули метал от седлото на клапана здраво нажежени и клапана ги треска като с чук средно 2000-4000 пъти в минута, като нагряването е постоянно. Това е на бедна смес. Сега си представете как същите тези няколко слоя молекули не са нагрети до стапяне, ами клапана може да си ги треска колкото си иска, дреме им.

              Другия голям смях е, че се слага омаслител за спокойна съвест, чиито ефект е същия все едно си си увил космодиск около всмукателния колектор.

              Правилния ЗА МЕН начин е да се работи в посока намаляване на температурата в горивната камера. Отдавна мисля по този въпрос и понеже обичам да говоря от първо лице, преди повече от две години поставих газов инжекцион на нов на 120/дванадесет/ километра Ярис с 1000 кубиков двигател, сместа е настроена като богата, върви като на бензин, НО гори с 20-30% повече газ отколкото бензин. НЯМА да му регулирам клапани 60к км за да мога да си проведа експеримента. Сега е на 22к км, до момента без никакъв проблем. Кара се на бургия постоянно. Дотогава теорията ми е на база много наблюдения върху много кочини, и малко мислене с моя прегрят мозък.
              Много полезно инфо, знаех от предишната ми кола че бедната смес вдига температурата, но не знаех че при ГИ може да стане и по-зле относно бедна смес, ще го имам впредвид когато реша да си слагам ГИ и да ми бъде с нормална смес, евала за полезното инфо

              Коментар


              • #52
                От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                Съгласен съм до 95 % с колегата, само дето малко така поставя нещата за ГИ че повечето колеги биха си помислили че е по голямо зло от обикновена АГУ. При обикновена сместа е едно към гиотере, там стопанина сам решава че му гори много и затяга кранчетата и ето ти бедата, още повече че при нея въобще пък не знаеш ква ти е сместа, разните му там газ анализатори са мижи да те лъже, правиш настроика и след 3 завоя сместа пак е в други граници. така че Ги е наи правилното решение, но изпълнено по правилния начин. На една изправна кола на бензин дори само автонастроиката на Ги е достатъчна без да се пипа друго за да е нормална сместа и да няма поразии. Иначе както каза Джамбазов, ако сте много взискателни към маистора и разсхода може да си докарате бедна смес. Ако разсхода ви е в норма с около 2-3 литра над бензина и колата ви върви добре то значи всичко е ок. Моята е правена само на аутонастроика и 40 х.км после нищо не е пипано по газовата, клапаните съм ги проверявал 2-3 пъти и нищо фрапантно не се е случило, може би да съм отчел 0,04 натягане при изпускателите, но такава малка граница трудно може да се определи колко коректно е замерена било то при самия реглаж или при контрола след 20к. Дори и така да е, за 40к 0,04 не е кои знае какво, имам за едни 300-400к до де евентуално стане за ремонт
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #53
                  От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                  Джамбазов,поздравявам ВИ за колоритното описание!!!

                  - Частично "бягство"от проблема е "импровизираната водна инжекция" -охлажда горивната камера.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                    Джамбазов, прочетох доста неща и изглежда, че си прав.
                    Honda CR-V B20Z 2001

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                      За пръв път ми е...
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        За пръв път ми е...
                        Лъиш куче бясно.Хайде връткай ги останалите 38 000 на "Яриса",ко са тва нищо км.За 3 месеца си ги врътнал сега в сезона по морето и на 15.09.2014г. да докладвдаш клапаните как са.
                        П.П.Жокер-38 000км. за 3 месеца съм ги смятал като всяка врътната мацка през тези 3 месеца имножим по 1000.Ще чакам отчет!
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                          Понеже и при мен се очертава ремонт на главата някой може ли да даде актуална информация за керамични легла къде да намеря и читав майстор

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                            За Варна ако знае някой нещо. И също до пролет ще мога ли така да я търкалям ?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                              За Варна: Дидо a.k.a. Miamoto o878 977123 Виж се с него и обсъдете нещата.
                              Ще може да я търкаляш... някои търкалят годишно 1-2-3 х. км, други 123 х. км
                              Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                                Благодаря утре ще отида до сервиза. Иначе 25 К на година. До пролет едва ли повече от 5к

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X