Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

    Почна се. Шлайф на клапан х 2 лв. Шлайф на леглото 16х5лв. Ново легло 30 лв. Шлайф на глава 20 лв. Гумички още незнам колко.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

      Добавяме още 2 смукателни и 2 изпускателни клапана + 2 водача на клапаните и цената се спря на 229 лв. Забравих и 88 лв за гарнитура + 100 лв. за труд по сваляне и монтаж на главата. Общо около 420 лв. Говорих с момчето правило всичко по ремонта на главата. Сменил е 4 клапана защото са малко криви и ако ги шлайфа повече ще изтънеят и има опасност да прегорят. Дори единият го беше шлайфал и като ми върна старите ги гледах, ами личи си че са работили, но нямат следи от прогар или изтъняване. За новите гнезда ми обясни, че ползват материал от фирмата производител на легла и клапани и е подобрен с удължен ресурс. Изкарва повече от фабрично легло и масово колите които карат на метан при ремонт слагат такива. Цената им е 20 лв и е с 10 лв по ниска от металокерамичните легла, като ресурса им е почти същият. На клапаните които ми върнаха имаше много малко вкопаване в средната част на мястото на допир с леглото, но за 230 000 км. са добре и само с шлайф се оправят. Според майстора това за газта и главите на хонда са някакви измишльотини и за толкова км. това са си нормални следи от работа. Трябва обаче да се следи редовно разстоянието на изпускателни клапани и при нужда да се регулира. Дано да съм бил полезен.
      Последно редактирано от spoko; 23-05-13, 20:55.
      Honda CR-V I 2000 г.
      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

        Колеги интересно ми е при сваляне и поставяне на глава на CR_V 128 к.с., B20B , болтовете на главата сменат ли се ? Им али някаква индикация която показва дали е нужна смяната им ?

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

          Усилието за стягането на главата е 85Nm такаче болтовите не виждат кой знае какъв зор и смяната им не е задължителна.
          XR600R-96

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

            можете ли да ми покажете схемата на стягането на болтовете и реда им ?

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

              8 6 2 4 10
              9 3 1 5 7 >ангренаж
              1.Стягане-29Nm
              2.Стягане-85Nm
              XR600R-96

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                Здравийте колеги!Интересно ми е дали след ремонта на главите,които някои колеги са описали тук се е увеличил разхода на масло?

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                  Разхода на масло обикновено е от скапаните сегменти!
                  M.P.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                    #22 - Да! #23 - и Да!...
                    Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                      Аз правих ремонт на главата-смяня клапани и нови легла и всички поч
                      наха да ми говорят как след ремонта ще почне да ми гори масло включително и майстора,който ми прави ремонта на когото имам доверие,но никой не може да ми обясни защо се получава този ефект!Все още не съм минал достатъчно километри за да разбера дали и при мене ще е така.Ако сигментите ми бяха "скапани" би било логично и преди ремонта да ми гори масло!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                        Получава се т. нар. "маслена компресия". На практика главата е нова /би трябвало-при качествена работа и материали/, докато сегментите са малко или повече износени. На теория газоразпределението е като на нова кола, а имаш луфтове /силно казано/ при сегментите, следва засмукване в горивната камера на масло от картера и съответно изгаряне. При каране в обороти разхода е по-голям. Трябва, обаче да си сигурен, че с главата всичко е ОК, най-вече гумичките. Реално разход на масло е възможен поради некачествени гумички, след ремонт на глава и/или износени сегменти. Фактора "майстор" също не е за подценяване...
                        Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                          Ремонта ми го прави Дидо/Миямото/ и мисля че си свърши перфектно работата.Просто ми беше интересно защо се получава така.Значи да очаквам повишен разход на масло?Мисля ,че темата ще е много полезна за колегите на които им предстои такъв ремонт.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                            Не е задължително да има разход на масло. Зависи колко е износен двигателя. Лошото е, че това става категорично ясно, след отваряне и измерване на цилиндрите. И тогава има вариант - има два размера сегменти. Ако износването предполага, че и по-големите сегменти няма да свършат работа - нов /втора употреба/ блок и гаССС! Все пак главата е нова и вече с ресурс, по-голям от този на колата, като цяло. Всичко се прави, но не всеки може да го напарави, а и колко ще струва!? Уравнение...
                            П. С. Фактора "майстор" е сведен до минимум... Дидо знае... Остава да имате късмет... Успех!!
                            П. П. С. Колко х. км са минати след ремонта на главата?
                            Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                              Благодаря!Минал съм едва 300-400км.Засега маслото не е мръднало.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.

                                Всичко е ОК... много вероятно!
                                Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X