Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Първоначално публикуван от brut Преглед на мнение
    Гледам по снимки на колеги на джипките са с 205 р 16 , ма никой неказва как ги понася.
    Аз карам с такъв размер,но не смея да дам мнение по темата,защото човека пита за стандартна-/нелифтована/ Нива.
    Иначе съм изключително доволен от размера-придава добър клиренс на автомобила,видът също е по-респектиращ и при мен не опират никъде,но моята е вдигната с около 4см.
    Освен това и предните ми калници са поорязани.
    За стандартна Нива честно казано незнам,но по-вероятно е да опират.
    Ето как изглежда лифтована с 205/80-16...
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      А, може ли да им премериш височината в см.

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Първоначално публикуван от brut Преглед на мнение
        Искам да сложа на Нивето 205/80/16 модел на континентал на оригиналните джанти. Притеснявам се да неса големи и да опират при завой в калниците. Моля да споделите опит.
        Отпред ще опират само на пълен навит волан. Това е рядко, още повече щом свикнеш.
        Отзад ще опират само при разкрачване, на болтовете на задните предпазни колани.
        Скъси ги или отрежи тези болтове (..... да не цепнеш някоя гума ).
        Иначе си сложи и гумени подложки на пружините. Вдига се с 3 см и е достатъчно.
        Успех !

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от brut Преглед на мнение
          А, може ли да им премериш височината в см.
          73см. напомпени на 2.3 атм.

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Янко, ами те колкото ласите, но предполагам са доста по-широки (така изглеждат). При мен Ласса ОК-144 опираха отпред на веждите, но проблема се реши с много минимално изрязване, ако ти покажа снимк аняма да разбереш къде е. Подозирам, че при нелифтована нива въпросният размер ще опира точно там.
            Александър

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Янко, ами те колкото ласите, но предполагам са доста по-широки (така изглеждат). При мен Ласса ОК-144 опираха отпред на веждите, но проблема се реши с много минимално изрязване, ако ти покажа снимк аняма да разбереш къде е. Подозирам, че при нелифтована нива въпросният размер ще опира точно там.
              Възможно е-незнам.

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Някой продава ли джанти за нива 16 цола?
                Не ме е яд като ме мачка ботуш!
                Яд ме е като ме настъпва Цървул!

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Имам 15-ски от Витара 4 бр. с гуми 225/75/15 за продаване.
                  Имам още 3бр. 15–ски от Самурай, и те не ми трябват.

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    И моите са 15-ски от самурай но искам да сложа 16-ки и гуми ласа за кал!
                    Ласа ОК-144 мисля се казват къде ги има на по добра цена при нас искат 160лв!
                    Не ме е яд като ме мачка ботуш!
                    Яд ме е като ме настъпва Цървул!

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Май вече навсякъде са толкова.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от ba4o_ivan Преглед на мнение
                        И моите са 15-ски от самурай но искам да сложа 16-ки и гуми ласа за кал!
                        Ласа ОК-144 мисля се казват къде ги има на по добра цена при нас искат 160лв!
                        Колега,между другото имам 4бр. Ласа ОК-144 за продаване.
                        Гумите са на около 4 000км. и още са в гаранция.
                        Ако имаш интерес звънкай-/телефоните са в подписа ми/.

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Аз карах преди с 205 70 16 и опираха само от зад при раскрачване и то по сериозно,от пред не ми опираха никъде.
                          0898774443-Пламен.

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Първоначално публикуван от palltzone Преглед на мнение
                            Аз карах преди с 205 70 16 и опираха само от зад при раскрачване и то по сериозно,от пред не ми опираха никъде.
                            Мъничък и безинтересен е този размер.
                            Виж 205/80-16 или 215/80-16 вече си е друга бира и в коловозите се опира по-трудно-/е разбира се зависи от каква машина са те/.

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Така и така тръгна тая тема за размерите, преди време коментирахме, че и една таблица пусках с размери и модели, ама нещо ми се губи в съзнанието и ми е по-лесно да питам. На 15 цола, какъв е оптималния размер 205/ ?. =) или се бъркам нещо
                              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                По принцип руснаците на Нива слагат дори "Медвед" Я-569 235/75 R15, но ако питаш за оптимален размер на 15 цола без да опират и без какъвто и да било лифт или рязане, то дори най-малкият размер 195/80 R15 закачат леко отзад. Разбира се и джантите имат значение, но освен от Волга и Киа, почти всички останали са до известна степен странично изнесени и това допълнително спомага за опирането на гумите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X