Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    супер станало е ! така изглеждат гумите

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Цената е повече от добра, сподели точен модел и откъде си ги купил. Догодина, ако има пари, за зимата ще сложа поне 205/80/16 или едни 235-ци на 15-ките, ама маторя на нивата е като на косачка и може да не ги развърта добре.
      Александър

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        купих ги от радиал център в търговище, един приятел кара същите гуми но сузуки витара и зиме и лете , на 2 години изглеждаха добре и аз реших да си купя от този модел MAXIS MA-SW 205/70R/15

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Цената е повече от добра, сподели точен модел и откъде си ги купил. Догодина, ако има пари, за зимата ще сложа поне 205/80/16 или едни 235-ци на 15-ките, ама маторя на нивата е като на косачка и може да не ги развърта добре.
          Мотора не е толкова слаб,даже хич-/особено 1.7/.
          Трансмисията е бърза.

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Мотора не е толкова слаб,даже хич-/особено 1.7/.
            Трансмисията е бърза.
            Даже ми е писнало до гуша от такива. Питат те "колко коня е?", казваш им "80 к.с." и те "ъ? Чи туй мноу слабо бе?".

            А реално за толкова килограми е съвсем точно сметнато. Същите ги питам "добре, а за УАЗ какво ще кажеш?". И те са чували нещо, та отговарят "ееее, ми нема по-добро, то е друга работа". И тогава започваме сметките. Взимаме един Хънтър, взимаме му 112-те конски сили към 1600-те му килограма (ненатоварен) и получаваме коефициент 112/1600 = 0,07. Изчисляваме същото за Нивата и получаваме 80/1210 = 0,066. Та кой двигател бил слаб?

            Ама не, те хората вече са свикнали на "бегачки". Като кажат "200 коня" все едно за нищо ги нямат. Рейсъри...

            Мотора на Нива си е много точно сметнат. Не, че няма кусури. Може да е по-мощен, но това ще докара други проблеми. По-добре да ги няма!

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Абе аз за 120 000км,проблеми с двигател не съм имал. В Гоце делчев,един познат си пердаши с 235р15 кобри и не споменава да има проблеми,но пък съм съгласен на много голям баир,ще дава душа,но пък те един баири думи немам. Аз мисля да пробвам Я-539,точно в този размер.

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Именно на големи баири и на 2-ра бавна издиша. Дали трансмисията е бърза или мотора е слаб... Ами повечето джипки с теглото на нива са с около 100 к.с. двигател, за числата на трансмисията не знам. Определено обаче ми се иска да пробвам с 235/15, въпреки че без серво ще е мъка.
                Александър

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  Абе аз за 120 000км,проблеми с двигател не съм имал. В Гоце делчев,един познат си пердаши с 235р15 кобри и не споменава да има проблеми,но пък съм съгласен на много голям баир,ще дава душа,но пък те един баири думи немам. Аз мисля да пробвам Я-539,точно в този размер.
                  Искаш да кажеш Я-569 на "Медвед" може би.
                  И като искате по-големи гуми търсете начин за минаване към по-бавни дифове и Жигулска кутия.
                  Поне при Нива това е много лесно-стандартно можем да избираме от 4 броя дифове-/3.9,4.1,4.3,4.44/.
                  За извън пътя най-добри са последните два заедно с Жигулска кутия.

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Добре де, отзад е ясно има избор. Но какво става акто сложиш отзад по-бавен диференциал а отпред си със същия, това ми е малко неясно, но не натоварваш ли по този начин централния диференциал?
                    Александър

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Проблем ще има като блокираш централния.Тогава нещо трябва да компенсира разликата в скоростите на предния и задния.Тази разлика естествено може да се компенсира само с пребуксуване на гумите на по-бързия.На кал проблеми не би трябвало да има,но ако някое колело остане във въздуха и трябва да включиш блокажа,тогава не знам-ще превърти ли,ще се строши ли.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Добре де, отзад е ясно има избор. Но какво става акто сложиш отзад по-бавен диференциал а отпред си със същия, това ми е малко неясно, но не натоварваш ли по този начин централния диференциал?
                        Това е пълен ъпсурд.Естествено,че ще претоварваш централния,особено като е блокиран.
                        Щом сменяш заден с друго пред.число,задължително сменяш и пиньона и короната на предния със същото предавателно число като на задния.

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Де да можеше да се смени само задния диф с по-бавен... На вторични суровини беше пълно с жигулски "бавни" диференциали заедно с кожуха и подмяната на задния диференциал на Нивата е лесна, но проблема идва от предния, който е с алуминиев кожух и подмяната на вътрешните му съставни части с такива с друго предавателно число хич не е лесна и проста работа, която всеки може да свърши.

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Да де, и аз това си помислих. Затова и зададох въпроса. Просто слагайки отзад диференциал с друго предавателно число е все едно да сложиш различен размер гуми. По-лесното решение е да сложиш по-леки 235-ици, примерно Мишлен. Всъщност колегата Kara Kolio би трябвало да има опит с широки гуми и съответно тяхното представяне. Определено Медведа няма да е разумно решение при стандартните предавателни числа и 5-степенна кутия. Дори кобрите са много по-леки от него (те са изненадващо леки за регенерат, поне по думите на хората от форума).
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Моят опит не е с кой знае колко широки гуми, а именно 215/75 R15. Определено Нивата с тях е по-мудна, което се усеща на баири и в гората. Просто тези диференциали 3.9 и 5-степенната скоростна кутия не са най-доброто решение в случай, че искаме по-големи и широки гуми. Аз моите ги подмених най-вече заради завишения разход и повишеното натоварване на и без това слабата трансмисия на Нивата. Разликата в средния разход при мен е около 4 литра спрямо сегашния размер 195/80 R15, а също и динамиката се подобри значително и върви като лека кола. Иначе се загубиха ценни сантиметри от клиренса на Нивата, а също и визията с по-големите гуми е по-добра, но пълно щастие няма...Според мен гуми от сорта на Медвед Я-569, които се обсъждат в темата, са доста тежки и широки за Нивата и без по-бавна скоростна кутия и диференциали ще е живо мъчение за шофьора и автомобила. От друга страна, ако човек се зачете из руските и украинските форуми и се разгледат снимките, се вижда че това е доста често слагана на Нива гума, но предимно за сняг и горска експлоатация, а не за градска употреба. Що се отнася до Кобрата дори и в размер 195/80 са си доста тежички и като знам на една Витара например колко се качва разхода на гориво с тях не ми се мисли с Нивата как ще е...

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Вчера с Ласите правих кръгчета по поляната при Дядо Владо. Чудесни гуми, хем бяха напомпани на 2.1атм. Снегът беше мокър, но не беше дълбок - тамън като за аматьори. Баирчето го превзех с прокопаване на собствени коловози от пети-шести път... Тогава разбрах, че би било хубаво да се включва от време на време и блокажа. Това ми беше първия път, когато усетих практически реалната полза от него

                                Накратко - Ласата в сравнение с другите два модела, с които съм карал, са направо класа. Мишелинките, които бяха широки, бяха ок на сняг, но ужасно зле навсякъде другаде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X