Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Не мисля, че има разлика. Карал съм и с двете. ВЛИ-5 се износват много по-бързо. Между двете ласата са за предпочитане. Зимата не са добри на асфалта. Говорих с един от представителите на вносителя, и той ми обясни, че при температури под 5 градуса, сместа им става много по-твърда и оттам пониженото сцепление на мокра настилка. Иначе лятото на мокро са доста добре.

    Относно разхода - пак ти казвам, на дълго съм стигал и 8/100 с ласата с умерено каране до 80 км/ч.
    Александър

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Здравейте колеги.Доста изчетах,но това което ме интерусава не го намерих.Въпроса ми е към тези които са карали с ВлИ 5 и ласа ОК 144.Има ли разлика в разхода на гориво и ако има каква е тя.В момента съм с ВлИ 5.С Нивата ходя само за риба но докато стигна до язовирите които посещавам имам средно по около 100 км.Благодаря ви предварително.
      Карал съм ги и двата модела.Съществена разлика в разхода не съм забелязал.
      Препоръчвам ти Ласата:
      1.По-висока е спрямо Вли-5
      2.По-добра е като проходимост в кал,сняг,коловози,стръмни подеми.
      3.Със значително по-голям ресурс-/моите ги карах 35 000км. и ги продадох с 8мм. грайфер./

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Благодаря ви колеги.Явно опасенията ми,че разхода на гориво с Ласа ще се вдигне драстично са неоснователни.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Благодаря ви колеги.Явно опасенията ми,че разхода на гориво с Ласа ще се вдигне драстично са неоснователни.
          При мен стандартно с една газова бутилка 33 реални литра изминавах 260км. Бях със стандартни гуми за Нива, по-точно ето тия: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=26742

          Сега изминавам 210 километра, т.е. 50 по-малко, НО трябва да се отчете, че гумата е значително по-висока, т.е. километража попринцип си показва по-малко. Не съм се наемал да смятам точно колко е разликата, но по груби сметки (карайки София-Монтана-София) ми дойде, че разликата в километража е някъде около 10%. Тоест разлика в разхода все пак има - по-лош е, но по грубите сметки не е драстична.

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Пак да ви питам нещо.На моята Нива джантите са 5J.В момента я карам с ВлИ 5.Мога ли на тези джанти да сложа Ласа ОК 144 на които пише,че са 16/6,а също така да ползвам вътрешните гуми с които съм в момента.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Те не са ли щатните 5J. Аз съм с Ласа на щатните без вътрешна и не съм имал проблеми с разбордиране, но не съм и ходил в голяма кал.
              Александър

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Пак да ви питам нещо.На моята Нива джантите са 5J.В момента я карам с ВлИ 5.Мога ли на тези джанти да сложа Ласа ОК 144 на които пише,че са 16/6,а също така да ползвам вътрешните гуми с които съм в момента.
                Може и със вътрешни и без вътрешни. Тази си гума е направена за нива,слагай и не се безбокой за нищо,относно джантите - пасват идеално,относно разхода - на големи изкачвания на проходи,давам пример с мен. Прохода Предел - на места където преди изкачвах на 5та скорост,сега падам 4та,та даже и 3та иска да потърси,но тези гуми не са за асфалт afterall,както казвато англо говорящите.

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  колега, аз си взех МАКСИС 205/70/15 карах ги есента по асфалт вървят добре при висока скорост 100-120км.ч ниско ниво на шум , а сега в сняг и кал също се представят добре а и цената мисля че е добрае 149 лв. за 1бр!

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от sarmat Преглед на мнение
                    колега, аз си взех МАКСИС 205/70/15 карах ги есента по асфалт вървят добре при висока скорост 100-120км.ч ниско ниво на шум , а сега в сняг и кал също се представят добре а и цената мисля че е добрае 149 лв. за 1бр!
                    Всичкото хубаво,ама като гледам размера нисички ще идват май.

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      След 2-3 дена купувам Ласите.Само един последен въпрос.Има ли сила Нивата да ги развърта,като е заровена в гадната лепкава кал.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        След 2-3 дена купувам Ласите.Само един последен въпрос.Има ли сила Нивата да ги развърта,като е заровена в гадната лепкава кал.
                        На бавни - да.

                        Ако си с щатните джанти ще трябва да си вземеш и вътрешни гуми. Джантите не са за безкамерни гуми.

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          От ВлИ 5 вътрешните не стават ли?
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            От ВлИ 5 вътрешните не стават ли?
                            Би трябвало да станат. Ще се раздуят повечко от нормалното, но няма да е критично - слагал съм същите на доста по-широки гуми и изкараха два сезона докато се получи микропробив.

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              От ВлИ 5 вътрешните не стават ли?
                              Да,аз карам Ласата с вътрешни гуми,които вървяха с предишните ми чисто нови Вли-5.
                              Проблеми никакви.
                              Даже вече това са ми втори чифт Ласи,които карам с вътрешни от Вли-5.
                              Що се отнася до развъртането,ако калта е лепкава и дълбока слизаш на 1-ва бавна.
                              Лошото е,че стигнеш ли до тази предавка с тези гуми най-често се стига до затъване.Просто са тесни,агресивни,лесно се окопават и затова е нужно да се кара на по-висока предавка-/2-ра бавна,примерно/.
                              Поне моята Нива най-успешно преминава на 2-ра бавна-имам предвид дълбок сняг,кал и т.н.,но аз съм с по-бавна ск.кутия,която доста разтоварва мотора.
                              Общо взето 1-ва я ползвам само за много стръмен наклон или теглене.

                              Коментар


                              • добре стоят , но като младши участник май не мога да публикувам снимки да ги видите?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10022012539.jpg
Прегледи:1
Размер:155.5 КБ
ID:5347414
                                Последно редактирано от CarTest™; 16-02-12, 15:20.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X