Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от LJ73
    Първоначално публикуван от inko
    АЗ СИ КУПИХ ОТ MOTO EXPERT ЛЯТИ ДЖАНТИ 7/16 ,КОИТО СА СЪС ВЪТРЕШЕН БОРД И СЪМ ОЧАРОВАН.150 лв. БРОЙКАТА, НО СИ ЗАЛУЖАВА.
    какво ще рече "вътрешен борд"???
    Витаровите джанти ги карах с фланци,а тези нямат нужда от нищо и ги изнесоха страхотно.Та може и да съм объркал борд с фланец,надявам се че ме разбра.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от inko
      Първоначално публикуван от LJ73
      Първоначално публикуван от inko
      АЗ СИ КУПИХ ОТ MOTO EXPERT ЛЯТИ ДЖАНТИ 7/16 ,КОИТО СА СЪС ВЪТРЕШЕН БОРД И СЪМ ОЧАРОВАН.150 лв. БРОЙКАТА, НО СИ ЗАЛУЖАВА.
      какво ще рече "вътрешен борд"???
      Витаровите джанти ги карах с фланци,а тези нямат нужда от нищо и ги изнесоха страхотно.Та може и да съм объркал борд с фланец,надявам се че ме разбра.
      сега разбирам... термина е офсет "ЕТ+/-хх" хх са милиметри, при знак минус джантата е "изнесена" навън, при "+" е навътре...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от LJ73
        Първоначално публикуван от inko
        Първоначално публикуван от LJ73
        Първоначално публикуван от inko
        АЗ СИ КУПИХ ОТ MOTO EXPERT ЛЯТИ ДЖАНТИ 7/16 ,КОИТО СА СЪС ВЪТРЕШЕН БОРД И СЪМ ОЧАРОВАН.150 лв. БРОЙКАТА, НО СИ ЗАЛУЖАВА.
        какво ще рече "вътрешен борд"???
        Витаровите джанти ги карах с фланци,а тези нямат нужда от нищо и ги изнесоха страхотно.Та може и да съм объркал борд с фланец,надявам се че ме разбра.
        сега разбирам... термина е офсет "ЕТ+/-хх" хх са милиметри, при знак минус джантата е "изнесена" навън, при "+" е навътре...
        Мерси за пояснението.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от St-T
          Днеска минах през няколко гумаджии които предлагат ОК-144 не чух лошо за тях предполагам няма и да чуя. Ще бъда много благодарен ако чуя вашите съвети за тази зима дали да си взема руските зимни гуми или ласа ОК-144?
          Вчера ги взех гумите (ласса ОК-144 6.00 16 ) Като първи впечатления е много по тиха,по-висока е от руската с 41мм.в диаметар и малко по плавно вози. В събота и неделя ще е пропвам на кал и на сняг ако завали на по-високите места.
          Стефан 0878655377

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от St-T
            Първоначално публикуван от St-T
            Днеска минах през няколко гумаджии които предлагат ОК-144 не чух лошо за тях предполагам няма и да чуя. Ще бъда много благодарен ако чуя вашите съвети за тази зима дали да си взема руските зимни гуми или ласа ОК-144?
            Вчера ги взех гумите (ласса ОК-144 6.00 16 ) Като първи впечатления е много по тиха,по-висока е от руската с 41мм.в диаметар и малко по плавно вози. В събота и неделя ще е пропвам на кал и на сняг ако завали на по-високите места.

            Няма какво да се чудиш дали да си вземеш!Взимай и бягай!От край време тези гуми задоволяват много хора!Преди време когато Никола Рафайлов караше с нива караше с същите гуми ако не ме лъже паметта!LJ-73 (да извинява ако сбъркам ника) караше с такива гуми на Тойотата и беше много доволен от тях!Та взимай и карай!
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #21
              Според мен, като гледам шарката ще са много добри за каменист терен, кал и неутъпкан сняг, но май на утъпкан и на лед ще са зле.

              Ако някой проведе тестове и ги сподели предварително благодаря. И аз им се каня от известно време на Ласи-тата, но точно настъпващата зима ме разколебава...

              Коментар


              • #22
                [quote="St-T"]
                Първоначално публикуван от St-T
                ...Вчера ги взех гумите (ласса ОК-144 6.00 16 ) Като първи впечатления е много по тиха,по-висока е от руската с 41мм.в диаметар и малко по плавно вози...
                Представям си тогава как "вози" руската гума все пак Ласса-та е далеч като комфорт от нормалните шосейни гуми...

                Единствено трябва да внимаваш със скоростта на мокро и заледено... За кал и сняг е супер...
                С тойотата ги карах предимно на 4х2 - там където с нормалните гуми прибуксуваше на 4х4 с ласата минаваше само на заден мост!
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  A за кал коя руска гума е за предпочитане ?

                  Коментар


                  • #24
                    ползование гуми на нива в России

                    Шины и колеса для автомобилей ВАЗ

                    Семейство Размерность Индекс Индекс Ширина обода Вылет обода
                    автомобилей шин грузоподъем скорости дюймы (ЕТ), мм
                    ---------------------------------------------------------------------------
                    "Нива" 195/70R15 92 Q, S, T 5.1/2J, 6J 45
                    205/70R15 95 Q, S, T 5.1/2J, 6J 35
                    175/80R16 5J 58
                    195/75R16 5J.5.1/2J 58-50
                    205/70/16 5J.5.1/2J 58-50

                    _____________________________________________________________
                    "Надежда" 195/70R15 92 Q, S, T 5.1/2J,6J.6 1/2J 35-48
                    205/70R15 95 Q, S, T 5.1/2J,6J.6 1/2J 35-48
                    _____________________________________________________________

                    индексы грузоподъемности: 82 - 475 кг, 92 - 630 кг, 95 - 690 кг.
                    индексы скорости: Q - до 160 км/час, S - до 180 км/час, T - до 190 км/час, H - до 210
                    км/час.
                    _____________________________________________________________Справочник гуми нивских размеров
                    http://www.faq.niva4x4.ru/tehnika/re...na/par_rez.htm
                    _____________________________________________________________
                    Справочник руски гуми
                    http://www.faq.niva4x4.ru/tehnika/re...ezina/kotr.htm
                    _____________________________________________________________
                    Справочник импортен гуми
                    http://www.faq.niva4x4.ru/tehnika/re...ezina/kimr.htm
                    _____________________________________________________________
                    Справочник по дискам за Нивы
                    http://www.faq.niva4x4.ru/tehnika/re.../diski/spd.htm
                    _____________________________________________________________
                    петр vaz2131 1.8i

                    Коментар


                    • #25
                      До: гуми за лада нива

                      Първоначално публикуван от St-T Преглед на мнение
                      Поради поскъпването на руските зимни гуми за нива и неописуемото шумене мисля да се насоча към други гуми. За сега на 16цола съм срешнал само ласа ОК-144 6.00 (нивата се кара предимно по черен път затова всесезоните не ми вършат работа) За тези гуми LJ73 първо ги препоръчваше после когато си ги купи имаше лоши отзиви. Та вапроса ми е дали да продължавам ли да карам с руските или да си купя ласа?
                      Днес си взех ласса ОК-144 за моят Кроки.16 цола.Монтирах ги и първите ми впечатления са повече от добри.Вярно,че базата ми е на ГАЗ 69,и той е доста проходим,но определено в снега се движа много уверено.Утре ще опитам да отида до Дунава/път до там няма/и вечерта ще кача снимки и ще сподела впечатления.
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • #26
                        До: гуми за лада нива

                        Преди 3 дни си смених гумите с Lassa OK 144. Цена с монтаж - 118 лв/бр. Ладата изглежда добре (като камион ), гумата изпълва калниците, не задира, лека е при маневри на асфалт при спряла кола или малка скорост.

                        Вече направих 2 отскока - София-Враца и София-Варна - впечатленията са че гумата е доста шумна на асфалт - усеща се и при ниска скорост (около 20) и при висока (над 70). Шума над 110 е доста неприятен, така че напрактика се кара с 90. Също така "вие" при 50-70 на по-голям завой.

                        Пробвах я на влажен асфалт при рязко спиране и блокиране на колелата - малко носи.

                        Засега не съм я пробвал на друго освен асфалт, така че коментари за поведение при сняг и кал очаквайте след седмица-две.

                        Коментар


                        • #27
                          До: гуми за лада нива

                          здравейте колеги.

                          Аз също карам с гуми ок-144 на ласа. за зимата са перфектна ( кол сняг , просто супер) на асвалт са малко шумни между 50 - 60 км/ ч.

                          имам един въпрос за лятоо съм решил да сложа джанти от витара , това нямали да влоши оправлението на колата в смисъл волана да стане много тежък.

                          Коментар


                          • #28
                            До: гуми за лада нива

                            Първоначално публикуван от demon Преглед на мнение



                            имам един въпрос за лятоо съм решил да сложа джанти от витара , това нямали да влоши оправлението на колата в смисъл волана да стане много тежък.
                            Зависи колко широки гуми ще монтираш на джантите, но колкото са по-тесни, толкова по-лесно ще се върти волана. И налягането в гумите има значение - по-напомпани са по-добре.

                            Коментар


                            • #29
                              До: гуми за лада нива

                              Определено по-трудно ще ти бъде да въртиш волана. Моите летни са 195-65 R15 от Витара и в сравнение с Ласата ОК-144 все едно съм с хидравлика.
                              Обаче пък гъзарията иска жертви
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • #30
                                До: гуми за лада нива

                                благодара за бързия отговор.
                                ще помисля още преди да сменя гумите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X