Страница 1 от 37 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 727

Тема: Гуми за Лада Нива

Място
    пловдив
    Публикации
    143
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране Гуми за Лада Нива

Поради поскъпването на руските зимни гуми за нива и неописуемото шумене мисля да се насоча към други гуми. За сега на 16цола съм срешнал само ласа ОК-144 6.00 (нивата се кара предимно по черен път затова всесезоните не ми вършат работа) За тези гуми LJ73 първо ги препоръчваше после когато си ги купи имаше лоши отзиви. Та вапроса ми е дали да продължавам ли да карам с руските или да си купя ласа?

Място
    София
    Публикации
    136
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Виж тук: http://shina-kama.ru/catalog.php?getdiam=8 -
    модела KAMA-518 с определена посока на въртене е подходящо решение.

Място
    пловдив
    Публикации
    143
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Днеска минах през няколко гумаджии които предлагат ОК-144 не чух лошо за тях предполагам няма и да чуя. Ще бъда много благодарен ако чуя вашите съвети за тази зима дали да си взема руските зимни гуми или ласа ОК-144?

Място
    София
    Публикации
    7,422
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране

Цитат Мнение на St-T
    Днеска минах през няколко гумаджии които предлагат ОК-144 не чух лошо за тях предполагам няма и да чуя. Ще бъда много благодарен ако чуя вашите съвети за тази зима дали да си взема руските зимни гуми или ласа ОК-144?
    аз нямам лоши отзиви за гумите, а за ГУМАДЖИИТЕ от които ги купих /разликата е голяма!/

за шумене и Ласса-та не са безшумни, специално за 7.5-16 при 50-60кмч се получава лек резонанс /при по-ниска и по-висока скорост няма проблем/, скоростния индекс е 120, но щом ще караш предимно извън пътя, тези гуми са супер! На руските гуми основен недостатък е много твърдия каучук... Тези са доста по-еластични, а и са за джипове, не за трактори като дадените в по-горния руски сайт 6-16...[/url]
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    София
    Публикации
    136
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Ако погледнеш по-внимателно ще видиш че има не само за трактори

Място
    пловдив
    Публикации
    143
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Аз не написах правилно въпроса. Интерисуват ме гуми които ги има на BG. пазара.

Място
    София
    Публикации
    7,422
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране

Цитат Мнение на botsko
    Ако погледнеш по-внимателно ще видиш че има не само за трактори
    има, ама са с най-обикновена "шарка" за асфалт...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    пловдив
    Публикации
    143
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Искам да попитам дали 175х16на80 и 6.00 16 е един и същи размер (не зная как се смята 6.00 16) защото в магазина ми казаха че са едни и същи но като ги гледам имат разлика в диаметъра.

Място
    София
    Публикации
    7,422
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране

Цитат Мнение на St-T
    Искам да попитам дали 175х16на80 и 6.00 16 е един и същи размер (не зная как се смята 6.00 16) защото в магазина ми казаха че са едни и същи но като ги гледам имат разлика в диаметъра.
    има разлика, но 6.00-16 стават на Нива

Място
    ПЕЩЕРА
    Публикации
    245
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

НЯМА НИЩО ПО ЛОШО ОТ РУСКА ГУМА,ТАКА ЧЕ НЕ СЕ ЗАГЛЕЖДАЙ ПО ТЯХ.ТЪРСИ МЕКА ГУМА С ПОВЕЧКО ЛАМЕЛИ И ДА Е ПО ВИСОЧКА.ИМАХ 205/80/15 BRIDGESTONE WINTER С НАБИТИ ШИПОВЕ,НО ВЧЕРА ГИ ВЪРНАХ ВЪВ ВИДИН ЗАЩОТО СЪМ НА 16,А ЦЕНАТА Е 250 ЛВ. ЗА 4-ТЕ .БЕЗ ПАРИ.НЕ ЗНАМ НА КАКЪВ ТЕРЕН ЩЕ КАРАШ И КОЛКО ЩЕ КАРАШ ПРЕЗ ЗИМАТА И ГОРЕ ДОЛУ ДАЛИ ПАДА МН.СНЯГ,ИМАМ НЕЩО НА ПРЕДВИД

Място
    plovdiv
    Публикации
    233
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Писах ти на л. с. къде можем да се видим да обсъдим и карането

Място
    Sofia
    Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Не става ли Нивата по ниска, ако се сложат 205/80/15? Оригиналните зимни гуми са 175/80/16. С какви джанти може да стане това?

Място
    plovdiv
    Публикации
    233
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Нивата няма да стане по ниска със 205/80/15, напротив.Лично за мен за Нива опт. вариант- витарови джанти с 205тиците по две причини. Първо, продават се фланци и то не много евтино като офф. аксесоари а със витаровите изнасяш веднага и си странично по стабилен, второ на 15ц. гумите са по евтини и изборът по голям.Вит. джанти са по здрави като материал. Казвам го защото съм имал Нива и продавам гуми.Имаме 2 комплекта вит. джанти-стоманени,ако някой търси на Л.С.

Място
    ПЕЩЕРА
    Публикации
    245
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

АЗ СИ КУПИХ ОТ MOTO EXPERT ЛЯТИ ДЖАНТИ 7/16 ,КОИТО СА СЪС ВЪТРЕШЕН БОРД И СЪМ ОЧАРОВАН.150 лв. БРОЙКАТА, НО СИ ЗАЛУЖАВА.

Място
    София
    Публикации
    7,422
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране

Цитат Мнение на inko
    АЗ СИ КУПИХ ОТ MOTO EXPERT ЛЯТИ ДЖАНТИ 7/16 ,КОИТО СА СЪС ВЪТРЕШЕН БОРД И СЪМ ОЧАРОВАН.150 лв. БРОЙКАТА, НО СИ ЗАЛУЖАВА.
    какво ще рече "вътрешен борд"???

Място
    ПЕЩЕРА
    Публикации
    245
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Цитат Мнение на LJ73
    Цитат Мнение на inko
    Витаровите джанти ги карах с фланци,а тези нямат нужда от нищо и ги изнесоха страхотно.Та може и да съм объркал борд с фланец,надявам се че ме разбра.

Място
    София
    Публикации
    7,422
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране

Цитат Мнение на inko
    Цитат Мнение на LJ73
    Цитат Мнение на inko
    Витаровите джанти ги карах с фланци,а тези нямат нужда от нищо и ги изнесоха страхотно.Та може и да съм объркал борд с фланец,надявам се че ме разбра.
    сега разбирам... термина е офсет "ЕТ+/-хх" хх са милиметри, при знак минус джантата е "изнесена" навън, при "+" е навътре...

Място
    ПЕЩЕРА
    Публикации
    245
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Цитат Мнение на LJ73
    Цитат Мнение на inko
    Цитат Мнение на LJ73
    Цитат Мнение на inko
    сега разбирам... термина е офсет "ЕТ+/-хх" хх са милиметри, при знак минус джантата е "изнесена" навън, при "+" е навътре...
    Мерси за пояснението.

Място
    пловдив
    Публикации
    143
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Цитат Мнение на St-T
    Вчера ги взех гумите (ласса ОК-144 6.00 16 ) Като първи впечатления е много по тиха,по-висока е от руската с 41мм.в диаметар и малко по плавно вози. В събота и неделя ще е пропвам на кал и на сняг ако завали на по-високите места.

Място
    София
    Публикации
    1,786
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране

Цитат Мнение на St-T
    Цитат Мнение на St-T
    Вчера ги взех гумите (ласса ОК-144 6.00 16 ) Като първи впечатления е много по тиха,по-висока е от руската с 41мм.в диаметар и малко по плавно вози. В събота и неделя ще е пропвам на кал и на сняг ако завали на по-високите места.

Няма какво да се чудиш дали да си вземеш!Взимай и бягай!От край време тези гуми задоволяват много хора!Преди време когато Никола Рафайлов караше с нива караше с същите гуми ако не ме лъже паметта!LJ-73 (да извинява ако сбъркам ника) караше с такива гуми на Тойотата и беше много доволен от тях!Та взимай и карай!

Страница 1 от 37 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Оригинални гуми с джанти за Лада Нива
    От atsvetkov във форум Архив
    Отговори: 6
    Последно мнение: 13-05-09, 23:10
  2. Продавам 4 гуми с джанти за Лада Нива
    От victorh във форум Архив
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-12-08, 16:13
  3. Зимни гуми за ЛАДА НИВА
    От netspider във форум ВАЗ