Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палене на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Палене на газ

    Здравейте колеги въпроса ми следният има ли проблем да паля и карам витарката само на газ? Няколко човека казват не нищо и няма други казват да я паля на бензин и после да прехвърлям и понеже не съм компетентен в тая област питам тук.Става въпрос за витарка 1.6 моно.
    0878424143
    0887424150

  • #2
    От: Палене на газ

    Моята изобщо нямаше бензинов резервоар...
    Е, в големия студ се налагаше да ме дърпат за да запаля, ама това е изключение.

    Пали си на газ(стига да пали) и не слушай "компетентните".
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Палене на газ

      Хубаво е да се пали или кара на бензин от време на време, защото иначе след време моното се разсъхва ( гумени уплътнения, мембрани ) и започва да не работи на бензин.
      Последно редактирано от stkiid; 02-02-13, 17:04. Причина: правопис

      Коментар


      • #4
        От: Палене на газ

        Досега съм палил Фронтерата 2.4и по някой път на бензин само за раздвижване на новата/външна /бензинова помпа,иначе само на газ и гаааз1
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Палене на газ

          Моята Китара също не знае що е тва бензин макар и да знам ,че се втвърдяват мембраните на изпарителя в студено време.
          П.п. Намерил си с кво да се кахъриш колега.....има по важни работи.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #6
            От: Палене на газ

            Карал съм 3-4 коли на газ в това число и витара, не помня да съм палил на бензин.Когато всичко ти е изправно по автомобила си пали без проблем даже и на -20.
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #7
              От: Палене на газ

              За сега пали но до няколко дни ще има преправен резервоар от 10л туба колкото ако се закъса по горите да му капнеме и да се прибереме. Щото и да искам газ в туба не могат да ми донесат.Мерси и поздрави .


              пп. Скоро трябва и снимки да кача че да си кажете мнението за Витарката
              0878424143
              0887424150

              Коментар


              • #8
                От: Палене на газ

                Няма проблем да запали, но след 200м замръзва изпаритела и угасва. Това при около -10градуса.
                Затова винаги при под нула градуса си я паля на бензин и след 200м прехвърлям на газ.
                Последно редактирано от Лъчезар; 02-02-13, 22:07.

                Коментар


                • #9
                  От: Палене на газ

                  Ето, цяла тема по въпроса - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=79862

                  П.П. Аз на моята Витара (тя е на жената де ) също паля само на газ. Направо изхвърлих резервоара, че протече и сложих на мястото му бутилката за газта. Тази зима - никакъв проблем, но изпарителя е на по-малко от година.
                  Последно редактирано от radikyokushin; 03-02-13, 08:47.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Палене на газ

                    Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                    Няма проблем да запали, но след 200м замръзва изпаритела и угасва. Това при около -10градуса.
                    Затова винаги при под нула градуса си я паля на бензин и след 200м прехвърлям на газ.
                    за да замръзва изпарителя, значи не е добре. или ти испуска клапанчето вътре, иоли ти е високо налягането, или позапушен байпас вътре, износени мембрани и пр. аз на -25 паля на газ и то на всичките си коли, изчаквам 3-5 мин и тръгвам. ако ти е наред циркулацията на антифриза и изпарителя, не трябва да имаш ядове.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Палене на газ

                      Газовата беше на няколко месеца, циркулацията на антифриза беше с тетки, вече не е, но пък и не рискувам да паля на газ под 0гадуса. Пет минути на място ми е много да чакам. Държи високи обороти около 2000, така че компенсира чакането.
                      Проблемните високи обороти са въпрос на друга тема.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Палене на газ

                        най-добре е първо на бензин, дори за 2-3-5 мин, колкото леко да загрее мембраните, не толко от тяхна гледна точка, а за да може газта да се изпарява. въпроса беше, че и на газ се пали без проблем, не, че е по-добре(скъсява се живота и добрата работа на изпарителя и мембраните и клапанчетата му в часност).

                        Коментар


                        • #13
                          От: Палене на газ

                          Съгласен, точно така правя, но не ми работи коректно автоматичното преминаване на газ, заради оборотите. Затова си преминавам ръчно от бензин на газ, но веднъж забравих да прехвърля от газ на бензин. Паля на газ, след 200метра започна да угасва и докато прехвърля на бензин, най-вероятно съм я удавил. Та си походих пеша в студа, нали нямам ключ за свещи подръка.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Палене на газ

                            Ама за наща ли бургия става вапрос

                            Коментар


                            • #15
                              От: Палене на газ

                              НЕ само а за всички бургии който са на газ.
                              0878424143
                              0887424150

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X