Обява

Свий
Няма добавени обяви.

452 Трилитров ДизЪл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 452 Трилитров ДизЪл

    Така,както един мой приятел обича да казва на мерцедеса си ДизЪл та и аз така се зарибих.
    Става въпрос за една уазка която ще се ползва единствено за работа,предимно къси разстояния и бая товар.
    Двигателя вече е капариран и е 300 д ом616. Не е много лек но ще се компенсира с добавка листи и товар отзад.Избора дойде от там че искам двигател който да пали до -20 без проблем и разни газ бензини.В момента карам само на газ а за 300 метра от вкъщи е малко тъпо.Знам че има много по добри двигатели като тегло и параметри но този съм решил.Ето я и кошницата на която ще се монтира.To be continue.......
    Прикачени файлове
    Където не мога пеш продължавам с Уаза.
    Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
    Съдействие на закъсали автомобили

  • #2
    От: 452 Трилитров ДизЪл

    Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
    ...
    Двигателя вече е капариран и е 300 д ом616...
    Aко е 616 е 240д. 617 е 300д. Ще го познаеш - 5 цилиндров е.

    Коментар


    • #3
      От: 452 Трилитров ДизЪл

      Не е нищо особено, единствената му слава е, че е на второ място по ремонтопригодност след лопатата.

      Коментар


      • #4
        От: 452 Трилитров ДизЪл

        Да бе ом 617 е .Вярно че не е нищо особено но се славят че са милионници.
        Където не мога пеш продължавам с Уаза.
        Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
        Съдействие на закъсали автомобили

        Коментар


        • #5
          От: 452 Трилитров ДизЪл

          Да, и се ремонтира с два ключа и чук. Не знам как ще го заврете в Головастика, мерихте ли го с рулетката? Преди да ги зарежат, в 469 обикновенно ги бутаха назад, вярно че в състезателните джипове.

          Коментар


          • #6
            От: 452 Трилитров ДизЪл

            Не съм го мерил ама гледам че се събира в буханка защо няма да се събере тук.Дано не се налага скъсяване и удължаване на кардани.Ето как работи след регулиране на клапани от Цецо.
            Където не мога пеш продължавам с Уаза.
            Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
            Съдействие на закъсали автомобили

            Коментар


            • #7
              От: 452 Трилитров ДизЪл

              Карданите със сигурност ще ги преправяш, ама те не са никакъв проблем, ако задния не се окаже много къс. Стигни до там - ще ти кажа как, за това ти трябва само струг.

              Коментар


              • #8
                От: 452 Трилитров ДизЪл

                Е то карданите ще се удължават и скъсяват само ако се местят скоростната и раздатъчната (ще се ползват уазови) Много ще съм ти благодарен за помощта и с превода от тук: http://www.off-road29.com/viewtopic....877d626c9ae4f2
                Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                Съдействие на закъсали автомобили

                Коментар


                • #9
                  От: 452 Трилитров ДизЪл

                  Олеле, много е бе ...((( Вие къде сте?
                  Рязали са назад. Също така подрязват картера малко, за да не го бие моста. И са сменили входния вал на СК с вал от синхронизирана с тесни шлици.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 452 Трилитров ДизЪл

                    А не е кой знае колко.Ние сме до ...... още не пристигнал двигателя .Ще режем малко назад няма ядове.Няма да сменям вала ще се кара с престърган диск евентулано.
                    Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                    Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                    Съдействие на закъсали автомобили

                    Коментар


                    • #11
                      От: 452 Трилитров ДизЪл

                      Разговор между шофьори (дизелаци)
                      - Трака ти калника!
                      - Какво?
                      - Трака ти калникааааааа!
                      - Какво?
                      - Викам, че ти трака калникааааааа беееее!
                      - Какво? Абе говори по-силно, че ми трака калника и не мога да те чуя!
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: 452 Трилитров ДизЪл

                        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                        Разговор между шофьори (дизелаци)- Трака ти калника!- Какво?- Трака ти калникааааааа!- Какво?- Викам, че ти трака калникааааааа беееее!- Какво? Абе говори по-силно, че ми трака калника и не мога да те чуя!
                        Ще и намерим готини тампони да не и трака калника.А и вече не се тресе толкова двигателя.
                        Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                        Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                        Съдействие на закъсали автомобили

                        Коментар


                        • #13
                          От: 452 Трилитров ДизЪл

                          Бе незнам какво трака и какво не ама влачи ремърке с 4 тона баластра без да се замисли .
                          Феродото се престъргва на диаметър и се ползва аксиалния лагер и претискател от мерца.Имам един свален фланец с всички ундорми + съединител и т.н та ако ви трябва да видите как изглежда мога да ви кача снимки .Ще имате проблеми с картера и предния мост (просто обичат да се целуват ).Има картери с обратна маслена вана (ламаринен) но се сменя и смукателя на маслената помпа .Така бумбето на картера остава зад дифа и няма да чупите маслената помпа при всяка по-серизна дупка .Номера с рязането помага ама до някъде.
                          П.п. Това творение е перфе само като работно добиче!
                          Uaz 469 2.4 D MB
                          KTM 600 ROTAX
                          Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                          Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                          Коментар


                          • #14
                            От: 452 Трилитров ДизЪл

                            Не, къде сте териториално? Че това да го преведа всичкото писмено - безнадежно по време((

                            Коментар


                            • #15
                              От: 452 Трилитров ДизЪл

                              Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                              Бе незнам какво трака и какво не ама влачи ремърке с 4 тона баластра без да се замисли .
                              Феродото се престъргва на диаметър и се ползва аксиалния лагер и претискател от мерца.Имам един свален фланец с всички ундорми + съединител и т.н та ако ви трябва да видите как изглежда мога да ви кача снимки .Ще имате проблеми с картера и предния мост (просто обичат да се целуват ).Има картери с обратна маслена вана (ламаринен) но се сменя и смукателя на маслената помпа .Така бумбето на картера остава зад дифа и няма да чупите маслената помпа при всяка по-серизна дупка .Номера с рязането помага ама до някъде.
                              П.п. Това творение е перфе само като работно добиче!
                              Колега, интересно ми е откъде може да се намери такъв картер със задна вана и всмукател за маслопомпата? Става въпрос за ОМ 616 - 4 цил.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X