Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

    Та имам едно чероки 2.1тд, от десет години го тормозим цялата фамилия и си вършеше работата идеално, но вече доста поустаря и искам да го сменя.
    - Ясно е, че 2.5 VM няма да бъде поради всеобщо ясни причини;
    - 2.1 на рено си остава краен варянт най-вече заради това, че вече му знам и кътните зъби и го познавам изоснови, като поведение и поддръжка;
    - 4.0 е все още мираж, най-вече зарди консумацията на гориво и височките данъци;
    - Ами то остана 2.5 бензин
    От горе изброените всичките съм ги карал и най-впечатлен бях от 4 - ката, ама найсе . В задачата се търси ежедневен автомобил, който през уикендите ще се разкарва по разни разходки. 2.5 покрива параметрите. Въпросите които имам са :

    1) Капризен ли е двигателя, как е поддръжката - ценово ?
    2) Скорости + раздатка като на 2.1 ли са само ръчни и NP231 ?
    3) В задачката се предвижда в бъдещ план леко наджипване - 31 и най - много 3.5" Rough Country; Как ще се отрази на трансмисията ?
    4) Само бензиново 2.5 не съм карал на дълъг път, това дето го карах беше за 4-5км градско в задръстване и неможах да добия ясна представа, става ли за дълък път. Как е откъм динамика - изпреварвания. Ясно е че не се търси състезателна кола, но с малкото дизелче си е мъка, всичко трябва да се планира всеедно карам влак
    5) Какъв би бил приблизителният разход на газ ?

    Ами за сега са това, ама верочтно ще има и още други. Работата е там, че се в момента имам изгодна оферта за такъв екземпляр и се колебая дали да не го взимам.

    Поздрави !

  • #2
    От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

    Kакто си мислех, явно моделът не е разпространен, както останалите модификации.
    Как стоят нещата с частите, при толко малко разпространение ?

    Поздрави !

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Kакто си мислех, явно моделът не е разпространен, както останалите модификации.
      Как стоят нещата с частите, при толко малко разпространение ?

      Поздрави !
      Имам приятел с такова вече около 5 години го карат на газ и то обикновенна не инжекцион никакви проблеми не им създава за раздатката и скоростите незнам какви са но не вярвам да има много видове а и с двигател 2.5 ако се подържат правилно са вечни Да по отношение на разхода не съм сигурен но е нещо доста близко до това на колите собственика е газаджия все пак и си го е настроил много добре

      Поздрави В.Василве
      Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

        От август миналата година съм собственик на такъв. Частите не са проблем. Не съм го карал много - покупката беше спонтанна и не ми се налагаше да го карам кой знае колко. От около 2 седмици го движа ежедневно. Моят е с газов инжекцион Zavoli. Отнякъде смуче въздух във всмукателния колектор и вероятно това е причината за високия разход на газ - гори ми между 17 и 20. Върви добре иначе, но разходът е извън нормата.

        Иначе - това, което съм чел за мотора е, че е надежден.

        Ако ти изпадне читав екземпляр с 4.0 мотор - насочи се към него. На моменти ми се струва доста спънат.

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

          "Посади" си 4.0 на старото купе
          и ползвай благата регистрация!
          Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

            И това е вариант, но ще ти трябва комплект двигател със скорости. Иначе 2.5 ми се струва много куц и не си струва според мен. Има вариант да сложиш на твоя бензинов двигател от рено, колега от форума го е правил и е доволен.
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              ...
              2) Скорости + раздатка като на 2.1 ли са само ръчни и NP231 ?
              ...
              Да.

              Двигателят е с обозначение AMC 150/2.5 L http://www.allpar.com/mopar/amc-25.html



              Имах и аз определен период, в който обмислях този вариант на Чероки за замяна на моето с френско сърце, но посочения каталожен разход на бензин (11-13 л./100 км.) не ми се понрави особено, а газова бутилка в багажника би ме лишила от полезното пространство, необходимо за организираните семейни почивки с две деца. Отделен е въпросът за принципния ми скептицизъм по въпроса за "бомбата в багажника".
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

                Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                Има вариант да сложиш на твоя бензинов двигател от рено, колега от форума го е правил и е доволен.
                Двама сме. Не мога да кажа, че съм недоволен, но 2.2 Рено според мен е грешка на растежа. Не бяха послушани знаещите и опитните и сега гузно се озъртам за нещо 4.0 и нагоре. Това е двигател мислен за автомобил и присъствието му в коша на джийп е неуместно. В града и на шосето се държи добре, но разход на газ в града, който не пада под 15 лятото и 16-17 зимата не ми харесва за тази кубатура, а извън асфалта – колкото дойде. Освен това ми слабее извън пътя Това за предложението – посаждане на 2.2.

                За 2.5. Не съм карал, но същите знаещи и опитни имат подобно отношение и към този двигател. Много хора са на мнение, че е муден. Та сам gogosi доста време се чудеше „Абе аз ли попаднах на издухан или толкова си може”, па накрая забоде един със същите цифри, но в обратен ред.
                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                3) В задачката се предвижда в бъдещ план леко наджипване - 31 и най - много 3.5" Rough Country; Как ще се отрази на трансмисията ?
                5) Какъв би бил приблизителният разход на газ ?
                Работата е там, че се в момента имам изгодна оферта за такъв екземпляр и се колебая дали да не го взимам.
                За 31-ците. Ще ги понесе.
                Разходът на газ, ако всичко е правилно, ще да е около моя или малко отгоре.
                Изгодната оферта е капан, влезеш ли в него спираш да мечтаеш. Но в крайна сметка решава портфейлът.

                Успех!
                Последно редактирано от Александър Белов; 02-02-13, 03:21. Причина: допълване
                JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                Манол Денев

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

                  Това за насаждане на "нещо" в старото купе ми се върти от доста време. Даже доста се бях надул да правя някакви щуротии на отделно шаси от руска техника + редукторни мостове и гоЛЯм дизел, ама концепцията се промени.
                  Сега 4.0 категорично за момента не мога да си го позволя, поради редица причини. Идеята ми е да заменя вече измореният дизелак, от който съм сравнително доволен с нещо по-надеждно. Предполагам, че динамиката на 2.5 бензин ще е по-добре от 2.1тд, та дори и на газ.
                  * Както вече казах търси се Г@зовоз, за ежедневен автомобил. По нашия регион машина 4x4 е необходимост. Старият Индианец, макар и с най-малкия двигател никога не ми е липсвало нещо. Стилът ми на каране е тип пенсионерски. Редовно ходя до мястото където ще е вилата и особено зимата си е приключение. Единствено при изпреварванията, при дълго пътуване трябва да имам едно наум. Търся заместник на дизелчето и най-вече надежден двигател, машина с която да си бръмча по околностите и през свободното време да скитосваме по разни интересни дестинации.
                  * Допитвам се до вас, щото преди близо година, когато се колебаех каква машина да избера за комфортни пътувания с надеждна механика горещо ме посъветвахте да взема терано и то дизел. Сега съм безкрайно благодарен на всички помогнали ми в избора. Та сега аиде пак да давате акъли.
                  - Бъдещата машина няма да се наджипва до безкрай, а по-скоро ще се понагласи, на състезания няма да ходя,абонамент към Лукойл нямам

                  Поздрави !
                  п.п. офертата е изгодна, от гледна точка на свития пазар и почти никаквото предлагане. Ако се навия на 4.0 ще търся задължително с ръчни скорости, което си е доста трудно. За автоматици не искам и да чувам, поради тази причина и грандовете отпаднаха още в началото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

                    Според мен 4ка търси, ако вземеш 2,5 няма да е кеф, или да говориш с Биги за двигател с скорости комплект, ама май раздатката не ти е 231 и и пак няма да стане, ще се видиш в приключение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

                      Пак казвам, не се търси кеф, а практичност. Ако е за кеф + торба пари и без акъл знам какво да правя , ама обстоятелствата налагат по-скромно полужение. Тия дни ще питам един познат на баща ми дали ще ми даде за няколко часа неговото 2.5 и ще преценя окончателно, но вече знам че за момента и целта това е най-доброто съотношение цена - качество.Най-много ме интересуваш двигателя, вече се информирах, че всичко друго е еднакво.Годината е "97 - инжекцион ли е ? На този двигател само газов инжекцион ли трябва дасе слага или може и обикновена ?Най-същественото е дали е склонен към прегряване. При изправна охладителна система и по-голям зор + голяма жега ? Щото с 4ката на Вертер имаше някой проблеми със загряването и от други места съм слушал, ама явно се дължи на лоша поддръжка и заминало виско. С дизела не съм имал проблеми с прегряванията, но в големите жеги винаги съм иам една на ум и едното око винаги гледа към термометъра, че за секунди може да го изпусна. Такива двигатели не са ми по вкоса. Винаги да си натръни да не го окотиш . Примерно Тераното няма такива грижи и с най-голямата газ по най-стъмния байр, товарен не загрява. С още няколко други машини имам набл'денияи някой са по-нежни от тази гледна точка. Та 2.5 AMC как е ?Поздрави !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

                        2.5 ако не можеш да прежалиш данъка или 4 ако все пак прецениш, че е добре да имаш мотор. И на двете слагаш газ и в пари ще харчат като дизел /а вероятно и по-малко, което ти избива данъка за 1 година.../

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

                          Туко що се връщам от тест драйв на един черок и направо съм приятно изненадан от машинката. Тая беше с обикновена газова и вървеше таман 3 пъти колко дизелчето, а това ме устройва напъълно. Май вече окончателно се навих - сега е момента да ме откажете, щото утре ще е късно . Това дето ми го предлагат е без климатик ама ще го преглътна, единствено се притеснявам от евентоалното намиране на части ама дано не се стига до големи ремонти

                          Поздрави !
                          п.п. единствено остана да разбера дали мотора има слконност към загряване, че да си взимам мерки от рано, а именно 78 градусов термостат и евентоално нов радиатор ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

                            Отказвай се Сега сериозно-премисли,и утре(понеделник)отиди и пак огледай джипката.До тогава ще ти е преминала еуфорията,и ще о огледаш отново,по-подробно.Сам ще видиш още кусури,които не си и подозирал когато си се качил за 1 път.
                            Едно правило знам-парите са пари,когато са под формата на пари.Ножа и хляба сега са в теб,избирай внимателно.Загубиш ли едно от двете,вече ще е късно.

                            поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Cherokee [XJ] 2.5l ?

                              Вище сега, явно сте останали с грешни впечатления. Цената за която ми предлагар жипа е таман 15 минимални работни заплати . Като гледам как вървят цените, май не е чак толко зле. Сега изгодна е щото го продава човек, който познавам от детските си години. Та тоя същия преди 15-сетина години замина за Гърция. Там си взе въпросното чероки и до ден днешен го кара по дестинацията Гърция-България-Гърция около 1500км всеки месец. С оглед подържането му в само в представителството на джиип и благосъстоянието на моя приятел, имам основания да вярвам, че джипа е поддържан както трябва и е на реални км.
                              Последното ми питане е :
                              -има ли от какво да се притеснявам за въпросният двигател AMC 2.5L, монтиран в XJ-я ?
                              -За какво да се ослушвам при покупката ?

                              Очевидно, въпросната модификация е рядко разпространена, спрямо останалите и затова не мога да получа точни отзиви. Трябва ми човек имащ такава машина, който да каже кое, как и защо. Ясно ми е, че 4.0 е добър двигател, но от четеното по американските форуми разбрах, че едва ли не 2.5 и 4.0 са идентични, само дето единия има с по-малко 2 цилиндъра. Отвъд голямата вода, този двигател е разпространен в различни автомобили и го оважават, като надежден и сравнително икономичен. Дилемата ми е ОГРОМНА, но все пак може и да има филм

                              Поздрави !
                              п.п. Пак казвам, трябва ми работен кон с който да заменя сатарият дизел и тъй като съм заклет фен на марката реших да е чероки, даже щеше пак дизелче да си търся, ама просто тоя ми попадна първи.
                              Последно редактирано от I.Stoyanov; 03-02-13, 14:49.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X