Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

    Здравейте,
    Както писах в една друга тема, тръгнах за паркетник а се прибрах с Toyota Corolla 1.6 VVT-I , 110 к.с. 2004 г. , оборудване SOL.

    Всичко добре обаче светна check-a. Грешки 3 бр. както се вижда
    Р0420; С1571; С1573
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:check11.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:6001003Натиснете снимката за да я уголемите

Име:check22.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:6001004Натиснете снимката за да я уголемите

Име:check33.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:6001005Натиснете снимката за да я уголемите

Име:check33-1.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:6001006


    Датчик колянов вал - С1573 излиза само при угасен двигател, а при работещ не. Това нормално ли е ?
    С1571 - Тъй като километража работи както и трип-а предполагам, че грешката индикира проблем със единия и/или двата АБС датчика.
    Р0420 – катализатор или оксиген сензор.
    Интересно ми се стори, че check-a светва само след грешка Р0420 а при другите 2 само - не.
    Диагностиката дублирана с ATS- 900 извади като грешка само Р0420 и съвет „сменяй ламбдата”.
    Тъй като няма възможност колата да се закара до някакъв сервиз на Тойота и/или някакъв друг читав в близките 6-7 дни а се налага да се движи всеки ден, възможно ли е тези грешки да предизвикат някакви други сериозни проблеми /оставане на пътя вкл./ и евентуално какво бих могъл да прегледам аз /кабели,конектори и т.н./.
    Колата върви добре, като единственото което мога да посоча като забележка е при обороти под 1000 сякаш има доста вибрации и когато е още студена се получава нещо като пулсация – сама ускорява и намалява /усеща се на 2-ра при спускане по наклон най-вече/.
    Предварително благодаря !
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

  • #2
    От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

    Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
    Здравейте,


    Датчик колянов вал - С1573 излиза само при угасен двигател, а при работещ не. Това нормално ли е ?

    !
    Да,нормално е!

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

      Това дето ускорява от самосебе си, също може да е причинено от сензор. Вероятно е проблем в електронната система или сензора който контролира горивната смес (подаването на гориво и въздух). Колата ускорява сама защото двигателят прави каквото му каже електрониката, а не каквото подаваш ти с педала за газта. Кислородния сензор също е свързан с изчисленията за подаване на горивната смес. Просто електрониката измерва какво излиза през ауспуха и връща информацията обратно към мястото на подаване на горивото.


      Грешката за кислородния сензор се решава със замяна на сензора, понякога го има описано как става в техническата книжка на автомобила. Ако знаеш къде е, е лесно, откачаш стария и закачаш новия. Желателно е да не се отлага, защото може да се стигне до увреждане на катализатора, което е по-сложно за оправяне.


      Това че излиза кода за грешка обаче не винаги значи че кислородният сензор действително е повреден. Най-просто казано, компютърът на автомобила получава информацията от сензорите под формата на волтаж. Ако този волтаж достигне определена стойност, компютърът вади съответното съобщение за грешка. Всъщност компютърът не знае защо сензорът му подава този волтаж. Компютърът вижда само цифрите.


      В този смисъл, може да провериш нещо съвсем елементарно, което може да е причина за тези кодове за грешки и в крайна сметка и за светването на "check engine".


      След това виж акумулатора. Той не само подава ток, но и контролира и стабилизира волтажа в целия автомобил. Проблем с акумулатора води до проблем с волтажа, и съответно сензорите почват да пращат погрешна информация.


      След акумулатора се гледат диодите на алтернатора. Алтернатора произвежда променлив ток, диодите го превръщат в прав. При повреден диод ще имаш утечка на променлив ток към електрониката на автомобила. Съответно, компютърът ще е леко объркан и ще виждаш фалшиви кодове.


      Други неща които може да провериш са капачката на бензиновия резервоар (да затваря плътно, да не е пукната, т.е. да няма утечки на изпарения от там), и свещите.

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

        Ако колата е описаната във заглавието, то въведеното като модел в тестера не е коректно. Тази трябва да с 4ZZ двигателя, а в тестера първа снимка горе в ляво е въведен 3FE. На този двигател при тази грешка се сваля незабавно изпускателния колектор и се проверява от страната на двигателя с фенер и малко огледало, най-добре с камера, дали има наченки на разпрашаване на катализатора, което се случва след зареждане със някаква химия продавана за бензин. Ако не се направи и се разпраши катализатора, много скоро след това си за цял мотор, и най-често колата отива на пазара. Сондите са им много здрави. Проверка с газ анализатор е също добре дошла. Не ползвай колата преди тая проверка! Вече пия и бира.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Ако колата е описаната във заглавието, то въведеното като модел в тестера не е коректно. Тази трябва да с 4ZZ двигателя, а в тестера първа снимка горе в ляво е въведен 3FE. На този двигател при тази грешка се сваля незабавно изпускателния колектор и се проверява от страната на двигателя с фенер и малко огледало, най-добре с камера, дали има наченки на разпрашаване на катализатора, което се случва след зареждане със някаква химия продавана за бензин. Ако не се направи и се разпраши катализатора, много скоро след това си за цял мотор, и най-често колата отива на пазара. Сондите са им много здрави. Проверка с газ анализатор е също добре дошла. Не ползвай колата преди тая проверка! Вече пия и бира.
          Марка и адрес за Еконт ?
          3ZZ e.
          Само продължава да ми е чудно защо чека светва само при индикиране на Р0420 а при другите две не. Иначе спийд датчика излезе веднага след изчистването на грешките обаче чека не свети. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:COROLLA INFO.jpg
Прегледи:1
Размер:34.8 КБ
ID:5449116
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

            Така като гледам е най-високото ниво, произведена в Япония, което значи че си заслужава вниманието. Аз съм имал три такива, тъста една и шурето една. Любимите ми Королки са. Нещо като ЕС класите на Задморските братя ама с Короли. Не се занимавай с вала и колелата преди да си оправиш Р0420.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Така като гледам е най-високото ниво, произведена в Япония, което значи че си заслужава вниманието. Аз съм имал три такива, тъста една и шурето една. Любимите ми Королки са. Нещо като ЕС класите на Задморските братя ама с Короли. Не се занимавай с вала и колелата преди да си оправиш Р0420.


              Двигателите на този модел Корола ( 1,4 и 1,6 ) могат ли да се газифицират ( метанизират) ?

              Коментар


              • #8
                От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

                За можене, могат, за дълговечност не гарантирам. На 60к задължителен реглаж на клапаните. Те са с лифтери и си е скъпо удоволствие. На третия реглаж обикновено се налага подмяна. Ако искаш за газификация вземай предната Корола с AFE моторите, тези със ZZ не държат толкова на газ.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

                  Да вдигна темата по малко неприятен повод.
                  Баща ми забравил фаровете, следва подаване на ток с кабели от друга кола. Обаче кабелите запушили в буквалния смисъл на думата и в резултат нищо електрическо в колата не работи. Двигателя обаче пали и работи ако акумулатора е зареден и така успях да я прибера. Добре че разстоянието беше около 2 км. че и аз щях да дам фира при тази жега на затворени прозорци. Та в момента свалям всякакви узер мануали които успявам да докопам и евентуално някой да даде идея от къде да започна първо защото с тока сме малко на вие. То е ясно че първо предпазителите ама все пак най-първо ?
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

                    Съвсем случайно да са подали ток наобратно? Ако е така си провери едни голеееееми бушони в бушонната кутия.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Съвсем случайно да са подали ток наобратно? Ако е така си провери едни голеееееми бушони в бушонната кутия.
                      Дам. Прав както винаги Вероятно е станало точно така и 100 амперовия е дал фира. И то толкова че не мога да го извадя от мястото му. Останалите в купето не успях да ги проверя щото тъмница и утре ще ги гледам. Май ще трябва да го счупя внимателно освен ако няма и по-нежен начин ?
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

                        Тоя трябва да е с болт и няма вадене по нормалния начин.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

                          http://store4.data.bg/hitmanbilbo/03-P1050046.JPG
                          http://store4.data.bg/hitmanbilbo/04-P1050047.JPG
                          http://store4.data.bg/hitmanbilbo/06-P1050049.JPG
                          http://store4.data.bg/hitmanbilbo/08-P1050052.JPG
                          http://store4.data.bg/hitmanbilbo/01-P1050044.JPG

                          Добре че Джамбазов спомена болта че следите от насилие нямаше да са толкова нежни
                          Болтовете са два - от едната страна ключа е 7, а от другата 8. Снимката е на 7-цата. От малките предпазители беше изгорял само един 15А за таблото.
                          В купето още не съм проверил всичките ама половината които гледах бяха здрави. Предпазители чак в понеделник а снощи трябваше да пътувам до едно прохладно място ама ех пусти късмет .
                          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

                            Пак да вдигна темата.
                            По празниците пак ел.проблеми. В движение всичко електрическо угасва само мотора си работи все едно е изгорял главния предпазител, но при натискане на клаксона всичко електрическо се възстановява ? Записани грешки няма, пък и как ли да има. Късо някъде, маса, пак да прегледам големия предпазител ? Всякакви насоки ще са ми от полза.
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota Corolla 1.6 VVT-i check engine

                              Виж първо дали са ти стегнати клемите на акумулатора.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X