Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ-а - безнадеждно остарял или актуален?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Странно е защо има машини като УАЗ-а които винаги предизвикват такава поляризация на мненията около тях. Но както и да е. Аз смятам, че темата откъм смислови аргументи се изчерпа. Молбата към всички е: нека никой не отрича безусловно и по принцип дадена машина или концепция. На едни им харесва на други не, но това му е хубаво, че има различия... УАЗ-а (който и да е от съвършено различните модели) нито е No1 нито е годен само за претопяване... А генерално погледнато No1 машина, която безусловно да е най-добрата няма и затова всеки си избира какво му харесва. Някой има възможност да кара това, което иска, друг не. Моето пожелание е всички да имат възможност да притежават това, което желаят и да го карат с удоволствие не отричайки правото на избор на останалите...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #77
      Не виждам смисъл в този спор. УАЗ е доказал какво може навсякъде по света и това, че тук си чешем клавиатурите по никакъв начин не променя характеристиките му. Личният ми опит с него се свежда до един автомобил, на който съм навъртял около 80 000км., без да се разпадне и с минимална поддръжка. Аз го разглеждам като добра база, върху която да си направиш возило според нуждите си. Мисля, че някой хора търсят от този Автомобил качества, за които той не е проектиран.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #78
        По въпроса за Дачия няма какво да говорим - факт е, че по-старите модели тотално изчезнаха от пътищата у нас, а това ще се случи и с новите модели, защото...
        Колкото до ГАЗ69 - в Румъния има местен вариант, копие АРО и е по- вероятно да си видял именно това
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #79
          ме мисля ,че УАЗ-а поляризира мненията , а двама трима човека!не видях никой да отрича машинката , а вие се палите като деца !?!
          направо ме изумихте !колко заядливост може да предизвика това МПС(изклЮчвам alex_markov-той има чувство за хумор)!
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #80
            Защото казано е: "Никога не критикувай жената, пушката и колата на ближния"! (а понякога и не точно в тоя ред )
            А джиповете (не като марка, а като нарицателно за високопроходими автомобили) не са просто коли - към тях има много повече емоция и привързаност, отколкото към обикновените коли.

            Коментар


            • #81
              По отношение на двигателите - за УАЗ има много добри съвременни двигатели, които за съжаление не се монтират серийно. Това са:
              УМЗ 4213.10 - инжекцион 115 кс
              УМЗ 249 - инжекцион 150 кс
              ЗМЗ 514 - дизелови турбодвигатели с или без междинно охлаждане, има и вариант с Common Rail - 130 кс
              Двигателите УМЗ се произвеждат от ОАО "Волжские моторы", което е в ходинга "РусПромАвто", който пък е конкурент на холдинга "Северсталь-Авто" който произвежда УАЗ. И от там е ясно защо не слагат инжекционните двигатели УМЗ. Иначе УМЗ са сертифицирани по ЕВРО 2, дори имат и 16-клапанна разработка и всичките влизат под капака на буханката и головластика. Кобинацията от простото, старо и изключително проходимо шаси с някой от тези двигатели е идеалният вариант.
              И малко линкове по темата:
              http://www.zmz.ru/prod_514.html
              http://www.volgamotors.com/auto.php
              http://www.uazbuka.ru/engine/umz249_10.htm
              http://www.zr.ru/show_arch.pl?ida=38131
              http://www.uazbuka.ru/forum/viewtopic.php?p=38295
              http://www.automotor.ru/Katalog/Kata...Z/UMZ_4218.htm
              УАЗ 452АЭ 1975г.

              Коментар


              • #82
                249 и 514 просто ги забрави, тях ги няма. 249 уж става по поръчка, 514 изобщо не беше доработен, завода свали гаранцията и от продадените, и край.

                Коментар


                • #83
                  Май грешиш, погледни какво пише тук: http://www.zmz.ru/newsline.html
                  прочети по-долу където пише: 30 августа 2005 года

                  "Много было задано вопросов по дизелю ЗМЗ. Петр Алексеевич проинформировал, что в октябре начнется производство дизельного двигателя ЗМЗ-5143 для комплектации автомобилей Ульяновского автозавода (UAZ-HUNTER) с увеличением мощностей до 4 тысяч в год на базе цеха малых серий. От того, как будет реагировать рынок, зависит и организация массового производства заволжского дизеля. "

                  Така че купувайте УАЗ-ки с този двигател, че да ги пуснат серийно
                  УАЗ 452АЭ 1975г.

                  Коментар


                  • #84
                    4 000 годишно?)) Прощавай, ама това е все едно сто кинта годишна заплата. ОАО УАЗ прави 160 000 коли за година.
                    Интересно и кога и как са го доработили. Просто не вярвам. Това е съвършено суров двигател, освен всичко друго охладителната система не работи. Ако знаеш колко надежди и мечти имаше за него и как народа го чакаше ...

                    Коментар


                    • #85
                      Ами тогава да слагат УМЗ 249, на сайта на завода казват че го произвеждат, само трябва да направиш заявка.
                      http://www.volgamotors.com/guest.php?npage=1 тук в книгата за гости няколко пъти отговарят че двигателя го има, само трябва да си го заръчаш. И в уазбуката е писано за него
                      А за дизела ЗМЗ 514 откъде имаш впечатления?
                      УАЗ 452АЭ 1975г.

                      Коментар


                      • #86
                        Същата песен, забрави го и това. Не можеш да разчиташ на мотор за който няма части, никой не е виждал, и даже не се произвежда. Няма откъде да му дойде надеждност като не се произвеждат десетки хиляди месечно.
                        514 е с висящи цилиндри, по идея път към сухия картер. Разработка на Щаер. За дявол знае какви рушвети е набутан на ГАЗ за Газелите, и по принцип няма как да го ремонтираш. Вместо правилни 3 и 5 цилиндрови Елсбет.
                        Впечатления ... От тука минавам. А от години живея в УАЗовската конференция на ауто.ру и понякога в 4х4, разни впечатления имам за разни работи ...
                        Както е казал още кардинал Ришельо, не бива да се вярва нито на министрите, нито на противниците им. А както е казал Стефан - на рекламите не бива да се вярва никога. Минаха благословените времена, когато в рекламите се лъжеше 10%.

                        Коментар


                        • #87
                          Re: diavol koleda

                          Първоначално публикуван от diavol koleda
                          Паджеровод кажи ми какво толкоз ти е сторила някоя УАЗКА та така зверски я мразиш не виждам ревална причина за тази омраза по точно не виждам реална причина за омраза към дадено превозно средство освен ако не си се пребил с него поради недомслията на конструкторите по скоро аз лично не харесвам дадени мпс-та поради ред причини но не и да ги мразя до болка и чак толкова черногледо да гледам на тях а и извиняваи ме ако се убидиш да се мъча да разубедя убедени хора в нещо това е безмислено дай да си пием бирата заедно и да ни дреме на еди там кво си се тая е еди карат едно други друго абе всеки се простира според чергата някои могат и според две черги а както преди казах ако не ти харесва нещо не го караш не го гледаш него ядеш и тн. неща не правиш така че абе нема значение краинат цел е една и съща постиганта с различни консумативи и средства вяжно е да има ОФФРОУД
                          Ще ти отговоря защото се обръщаш към мен, а не защото се чувствам виновен за нещо в тази тема. Уточнявам пак, че говоря за машините преди Хънтър и сие, които вече не познавам персонално и слава Богу! През годините съм се занимавал с ремонт на много руски творения, като започнеш от телевизори и стигнеш както споменах по неволя и Уазки. Така че имам практически опит! Не си чеша ...! Твърдя, че голяма част от руската техника е подигравка с човешките умения! Може би тази част, измислена и конструирана в онова време, когато на никой не му дремеше дали става за нещо. Има факти, че още карат по инерция, но вече няма накъде и те ще се принудят да се размърдат!

                          Коментар


                          • #88
                            Оносно ЗМЗ-514:

                            1. Първо . В завода УАЗ бяха пуснати за изпитание / не в продажба заводски /
                            няколко автомобила с ЗМЗ-514.По сведения на ухо те не са издържали.
                            2.Второ - и в завода ГАЗ са направени изпитания,доколкото знам с не голям мерак поради купения лиценз от ST.
                            3. Идеологията за пускане в серийно производство я имаше и за началото на 2004 г.
                            4. Уверявам ВИ, че работата по този двигател продължава.

                            ТА ЗА ПИЧА - доколкото разбрах Subaru Tribeca e изложена на панаира в Пловдив.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #89
                              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                              Коментар


                              • #90
                                интересни работи, а когали в русия ще разберат за променливото газоразпределение и някои други такива дреболии, които се монтират на другите коли по света от повече от 10 години. двигатели по 150 к.с. има вече само на малките коли. има опел астра 1.7 дизел, който е 170 к.с.

                                как може съвременен автомобил 4х4 с габаритите на УАЗ да се задвижи с 150 к.с.
                                drive alive

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X