Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

    Лошо. Значи и аксиалния и другия.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

      Успокояващо е, че като мина 1-2км шума вече го няма.....но не знам колко ще е спешен ремонта...или някоя добавка може да помогне???

      Коментар


      • #18
        От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

        Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
        Понятието свободен ход,вече е демоде,така ли?
        Аз също залагам на лагери на скоростите,плюс разбит лагер на опашката.
        Дано не съм прав...
        Понятието свободен ход е демоде от поне 30 години... Дори и при управление с жило, често има пружина, която дърпа педала (или вилката) надолу в посока задействане на съединителя, демек лагера опира постоянно в диафрагмената пружина и се върти. Но както спомена "тарга", няма товар, което важното.

        Коментар


        • #19
          От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

          Да повдигна темата на колегата, понеже имам подобен на неговия проблем. Появи се едно цъкане при запалване на двигателя, което цъкане продължава да се чува и при потедляне и движение с ниска скорост, да речем на 1-ва или поне до тогава го чувам защото после другите шумове наделяват.
          Та въпросния шум спира при съвсем леко натискане на съединителя, дори не при натискане а само при обиране на свободния ход. Ясно е че колата трябва да влезе за ремонт, въпроса е дали може да се кара така известно време, защото нямам възможност в следващите две седмици да я оставя на майстор?

          п.п. Забравих да споделя че преди да се появи въпросното цъкане, като се натисне педала на съединителя нещо скърцаше. Първо мислех че скърца нещо около самия педал и начина по-който е захванат и с някаква смазка нещата ще се оправят. Но се оказа че скърцането се чува някъде ниско около ск.кутия. Отделно на това, като сменяхме спирачната течност старата беше доста мътна.
          Та симптомите са първо скърцане при натискане на педала, което го има и в момента. След това се появи и цъкането, което спира като се натисле леко съединителя, и отделно мътна спирачна течност. Най вероятно следващата стъпка е кутията просто да се взриви ...
          Последно редактирано от forski; 24-10-16, 14:49.
          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

          Коментар


          • #20
            От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

            Пукната или счупена диафрагмена пластина на притискателя. Вероятно.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

              Аксиален лагер.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

                Има ли опастност нещо по-сериозно да се потроши ако колата се кара така в следващите десетина дни, до две седмици?
                В момента скоростите включват нормално, съединителя отделя, и всичко изглежда наред с изключение на споменатите шумове.
                Намерил съм си комплект Айсин на добра цена, само трябва да остане време колата да влезе в сервиз.
                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                Коментар


                • #23
                  От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

                  Карай.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

                    Първоначално публикуван от stivsm Преглед на мнение
                    Здравейте. Карам джипката от по-малко от година. При работа на място дори и вътре в купето, ако се заслуша човек се чува лек механичен шум (не е свирене, скърцане, виене или подобно) от към съединителя. Като се натисне педала дори и леко-колкото да натисне лагера предполагам - шума изчезва. Ако натисна и пусна 2-3 пъти - шума намалява - просто зависи как се е паднал лагера на съединителя предполагам. При задържане в натиснато положение пак няма шумове никакви, скоростите се превключват нормално ( имам и една тойотка ярис версо - в сравнение с нея - на сузукито са ми по-твърди някак си по-различно влизат...мааалко по-трудничко...на една идея ..нали са точно под лоста - ако се заслушам -направо се чува превключването). При това положение трябва ли да се мисли за спешна смяна на този лагер ..или ще покара до следващия съединител комплект???
                    Споко колега в начален стадии си от отваряне на ск. кутия моята така изкара 3год. ще се появи и шум при движение на всички скорости без 4-та аз я карах докато не се скапа напълно. Ремонта не е нещо особено 6 лагера сменяш за 200-250 лева и си нов особеното е тази втулка https://suzuki-czesci.pl/pl/p/Lozysk...-32x52x15/1384 лагера тук се намира но не и втулката(в скоростите на старата витара я има)карай докат не почне да те дразни и това е

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

                      С две думи, при мен след смяната на съединителя с нов (комплект) всички шумове изчезнаха!
                      Цъкането от лагера, както и скърцането при натискането на педала
                      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

                        Колеги ... преди три месеца смених съединителя с нов комплект Aisin и както съм писал в горното си мнение всички шумове изчезнаха, цъкането от лагера, и скърцането при натискането на педала.
                        От вчера обаче педала на съединителя пак започна да скърца при натискане, като въпросното скърцане се чува някъде около ск.кутия или някъде от долната част в двигателния отсек.
                        Някой знае ли от къде би могъл да идва този шум, може ли да скърца помпата на съединителя, или от механизма на самия педал, или и аз не знам какво?
                        Не се наблюдава загуба на течности, казанчето на помпата е пълно.
                        Последно редактирано от forski; 22-02-17, 11:16.
                        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гранд витара 2.0 HDI 2003г. - лек шум от лагера на съединителя

                          Нещо около опората на вилката ще да е. Пръсни малко мазно тук там.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X