Обява

Свий
Няма добавени обяви.

El Camino от Франция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • El Camino от Франция

    Здравейте,
    Моля ако някой го е минавал от Франция да сподели за вариант до там с low cost полет, есента до кое време е нормално да се мине в смисъл дали не затварят някои или повечето приюти, хостели , заслони. Ориентировъчен бюджет, базово ниво испански според Вас от задължително(6) до излишно(0).
    Приятна вечер!

  • #2
    От: El Camino от Франция

    150-200 Евра стигат, само по време на маршрута. Есента е добре, ама той пътят е през планината, та и август не е голяма жега, трябва да си по-рано стигнал до съответния хостел, че иначе свършват местата, имам предвид държавните и общинските, в частните има места, но са значително по-скъпи. Испански си трябва, че местните не разбират друг, но и без него ще се оправиш, свикнали са на ръкомахане.
    Разбий си маршрута на по 20-тина километра дневно, за да стигаш навреме в съответния хостел.
    Лоукоста е до всеки един по-голям областен център на север, до който лети някой лоукостаджия, после с автобус до първа точка.
    Има много подробна информация за маршрута в нета.
    Приятно ходене.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: El Camino от Франция

      Тъкмо се успокоих и с този въпрос ме притесни. За самото изминаване ще ти трябват около 500 евро. Спането варира от 3 до 8 евро и до 10 евро храненето. Трябва да си извадиш поклонически паспорт, иначе няма да те пуснат да спиш в спалните и трябва да ползваш хостели на нормални цени. Не забравяй и печатите да събираш. Хубавото на есента е, че ще избегнеш трафика. Спалните работят почти целогодишно. Испански не е задължително да знаеш и с английски ще се оправиш. Но е хубаво да имаш в себе си един разговорник. Да научиш фразите: Имате ли нещо за ядене/спане/ забавление Като трудност е по-лесно от Ком-Емине. Ако нямаш време може и от Испания да започнеш. Минимум 100 км. трябва да извървиш. Основната ми информация е от писателя Тихомир Димитров. Също може и филма " Пътят до Сантяго" да гледаш, точно той ме запали по този маршрут.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #4
        От: El Camino от Франция

        Благодаря за отговорите.
        Дияне, извинявай че те притесних, макар и да не разбрах с какво
        Малко не ми се вързва стремежа да останеш сам със себе си и с Него от една страна и паспорти, печати от друга. Нещо индулгенцийка ли що ли?
        Разбира се въпросите не са към Вас.

        Коментар


        • #5
          От: El Camino от Франция

          Колега, не знам как е с полетите, но вземи да прочетеш книгата на Родислав Стефанов "Камино де Сантяго". Книгата е писана от човека в първо лице единствено число и надали има в БГ толкова изчерпателен пътеводител/справочник за Ел Камино с всичките снимки, обяснения, исторически факти, архитектура, религия и т.н.

          Коментар


          • #6
            От: El Camino от Франция

            Притесни ме, защото се бях кротнал с този поход. То ако ми го натрапи още някой и "Пътеката" ще отпадне. Не ти трябва да се стремиш да останеш сам, трябва да го почустваш. И в мислите си да останеш сам. Контакта е много важен, ще срещнеш различни хора с различни истории. Ще сравниш твоята с тяхната и ще ти стане ясно. Размислите стават в прехода, не в хостела. Ако птодължа ще ми дължиш 10 лв., да знаеш. Намери в интернет това което ти казах. И успех!
            Това всичко трябва сам да го откриеш, аз мога да ти бъда полезен с оборудването. Моето виждане за него, но не е миродавно.
            Последно редактирано от didogen; 31-01-13, 20:25.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #7
              От: El Camino от Франция

              Посипвам си главата с пепел, МИР и ЛЮБОВ да има.
              Извинявам се за няколкото простички въпроса и че съм се държал като натрапник.
              Лек и успешен ден на всички!

              Коментар


              • #8
                От: El Camino от Франция

                Май не носиш на майтап. Дано не съм те засегнал.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: El Camino от Франция

                  Киреч носим, тухли носим, майтап носим))
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: El Camino от Франция

                    Може ли да споделите повечко, книгата ще бъде прочетена разбира се. Тъкмо се чудех лятото/есента къде да мръдна. Мисля си, че само Испания ще ми е по възможно. Септември има ли много трафик, изискване към екипировка и т.н.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      От: El Camino от Франция

                      Основно за екипировката, раницата не трябва да е по-тежка от 15% от собственото ти тегло. За да я носиш комфортно. Щеките също много помагат. Обувките е хубаво да са 2 чифта. Лятото единия да е сандали. Предполагам, че към края на 20-ти септември вече ще е намалял трафика. Вертовката е задължителна.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #12
                        От: El Camino от Франция

                        Това може и да ти е интересно и да те ориентира-

                        http://www.wzemi.com/kemper-club/for...pic.php?t=3846
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X