Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преотстъпване на лиценз за Microsoft Windows

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преотстъпване на лиценз за Microsoft Windows

    Здравейте, възможно ли е дадена фирма, закупила да речем Windows 7 Professional , да преотстъпи или заеме лиценза на друга фирма, която да го ползва на своя машина?
    Александър

  • #2
    От: Преотстъпване на лиценз за Microsoft Windows

    Доколкото съм чел EULA-та на Майкрософт - НЕ. Ако няма някакви промени в последните години.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Преотстъпване на лиценз за Microsoft Windows

      Абе мяй не се е променило. Чудя се дали няма някакъв заобиколен начин. Работата е следната - едната фирма е ООД и аз ще ставам съсобственик в нея, а другата фирма си е моето ЕООД, та компа ще бъде на моето ЕООД, а лиценза - на ООД-то. Това не ми се обяснява що, по някакви си технически причини така се е случило... С една дума - аз фигурирам и вдвете фирми, ама той лиценза се продава на юредическото лице, а не на физическо, поради което и сложността на ситуацията... Доста сложно от правна и счетоводна гледна точка... Евентуално някакъв консорциум или обединение, знам ли...
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Преотстъпване на лиценз за Microsoft Windows

        Без да съм някакъв експерт,просто разсъждавам на глас, не можеш ли да си ,,наемеш '' самата машина, на която е инсталиран ,,джама'' ?
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          От: Преотстъпване на лиценз за Microsoft Windows

          Хмм. Интересна идея. Ще я обмисля, принципно що да не може., с правилния договор разбира се...
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Преотстъпване на лиценз за Microsoft Windows

            Много внимателно трябва да провериш какъв е лиценза - ако е закупен заедно с машина - възможно е да се продаде заедно с машината, като във фактурата трябва изрично да е описано, че се продава с еди-каква-си операционна система. Ако лиценза е част от договор за лицензия - мисля нещо от рода на OVL,OVS, OEL (различно от ОЕМ) - то тогава ситуацията е доста по-различна.
            Георги Гатев

            Коментар


            • #7
              От: Преотстъпване на лиценз за Microsoft Windows

              То ООД-то си има лиценза, а на каква машина ще го инсталира (стига да не е на две) си е негов проблем, продай машината на ООД-то.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                Не ща да продавам машината по ред причини. Лиценза не е ОЕМ. Единственото разумно нещо засега е добре издържан договор за наем на съответната машина, който може да се прекрати едностранно в някакъв случай. Друго, за което се сещам е да се направи консорциум или обединение между двете фирми, ама май е голяма гимнастика за такава дреболия...
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Преотстъпване на лиценз за Microsoft Windows

                  windows 8 professional COEM - ей в последните четири буквички е промяната. Днес звънях в майкрософт. Може да се проетстъпва без никакъв проблем и без никакви договори и врътки !

                  Сега остава да му видя цената. Ако някой знае за промоции ще съм благодарен
                  Последно редактирано от axlastro; 31-01-13, 10:00.
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    В крайна сметка се оказа, че май всички лицензи на осмицата и респективно на седмицата, ако даунгрейднеш могат да се прехвърлят. Това благодарение на някакви дело в ЕС. Сега в eula-та на гадната осмица пише, че може да се преотстъпва стига да си първи собственик на лиценза и да не запазваш копия при теб - с една дума даваш всички дискове и ключове. Все пак ще прочета още малко.
                    Александър

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X