Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2,7 crd 2004г. Проблем с антифриза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2,7 crd 2004г. Проблем с антифриза.

    Ако е глава или гарнитура трябва скоро да почне да губи компресия на един или два цилиндъра. А можел ли да кажеш от къде точно изпуска капачката? Имах същият проблем с чисто нова капачка за моя форд, изпускаше между капачката и съда, а не от клапата. Няколко капачки смених и все чисто нови и същата работа, сега съм с втора употреба свалена от незнаен модел форд от вторични суровини и проблема ми се реши.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #17
      От: 2,7 crd 2004г. Проблем с антифриза.

      Слагаш си 2л антифриз и 5л вода вбагажника на колата и си караш, ако е глава - рано или късно ще се покаже заека.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #18
        От: 2,7 crd 2004г. Проблем с антифриза.

        + компресомер за да си сигурен. И спринцовка с масло, ако загубиш компресия да елиминираш сегмент.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #19
          От: 2,7 crd 2004г. Проблем с антифриза.

          Изхвърля водата през клапата. там има един маркуч през , който трябва да изтича под калника. Аз го извадих от дупката в калника и съм ко вкарал в едно шише, което съм закрепил до разширителния съд, така че изхвърления антифриз се събира и си го наливам обратно и реално загуба няма. А междо другото сутрин като отворя капачката в системата си държи налягане.
          Това с "компресомера" , маслото и сегмента не го разбрах, но ми звучи като нещо страшно!

          Коментар


          • #20
            От: 2,7 crd 2004г. Проблем с антифриза.

            Не бе не е страшно. Ако имаш липса на компресия, причините са няколко. Най-често се практикува следното: Мери се компресията на всички цилиндри. Ако на два съседни цилиндъра е по-ниска, най-вероятно е гарнитурата между тези два цилиндъра. Ако е само на един цилиндър ниска компресията, най-често причините са клапани или сегменти. За по голяма сигурност се сипва малко масло в цилиндъра с ниско налягане и се мери повторно компресията. Ако се повиши спрямо първи път, значи е сегмент, ако не се оправи значи е клапан. Това е в най-общия случай, в никакъв случай не означава, че това е на 100% вярно за всички двигатели и за всички случаи. Чел съм го в дебела книга и го споделям. Та ако ти падне компресията и започне на работи на по-малко цилиндри, може да се направи и тази проверка за всеки случай. Не е казано, че ако загубиш компресия, може да е поради сегашният ти проблем с охладителната система, просто могат двете неща да съвпаднат а причините да са различни, на мен ми се случи по закона на мърфи, правиш едно а то и друго излезе...
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #21
              От: 2,7 crd 2004г. Проблем с антифриза.

              Мисля,че поне засега няма загуба на компресия-върви си перфектно. Ако имам някакъв пробив в главата или гарнитурата явно е еднопосочен и не е отворен непрекъснато защото вече 3 дена не е изхвърлила никакъв антифриз, но маркучите са си "дървени".

              Коментар


              • #22
                От: 2,7 crd 2004г. Проблем с антифриза.

                Абе да не виското ( за отоплението на антифриза, не на перката) да не изключва и да прегрява от там? Знаещите да кажат има ли такава възможност.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #23
                  От: 2,7 crd 2004г. Проблем с антифриза.

                  Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                  Абе да не виското ( за отоплението на антифриза, не на перката) да не изключва и да прегрява от там? Знаещите да кажат има ли такава възможност.
                  Виско печката изключва със сигурност. А и не се наблюдава прегряване - температурата стабилно си стои около 85 градуса

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X