Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София -Загреб - Дубровник - София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София -Загреб - Дубровник - София

    Здравейте, замисляме април/май една обиколка с автомобил, та да си кажете мнението по плана. Тръгваме с един автомобил 4 човека.
    Освен това имам няколко въпроса:
    • Има ли смисъл да запазваме места за спане предварително или на място ще се оправим (оптимумът е да се вместваме в 30-40 евро макс за нощувка на семейство);
    • Чета, че в Сръбско и Хърватско искали да имаш резервна крушка за фаровете. Е, ама ние ще сме с автомобил, дето си е с фабричен ксенон – безумно ми се струва да купувам нещо, дето ще е много пари и не подлежи на смяна в полеви условия.
    • Други специфични изисквания по автомобила? Примерно резервна гума? Щото аз съм с „рън флат“ и нямам място…
    • Пътят Подгорица-Ниш – по карта дава много да се заобикаля (явно води по „царския път“), а се вижда, че има и по-пряк вариант – пробвал ли е някой?

    Всякакви идеи / напътствия са добре дошли (изчетох каквото има във форума, но по-прясно инфо ще е от полза).
    27.04 (събота) – тръгваме от София. Вечерта сме в Загреб. Нощна разходка. Сън.
    28.04 (неделя) – до обед-разходка в Загреб. Следобед – към Плитвичките езера. Спим в околността.
    29.04 (понеделник)-от сутринта – езерата. Към 16.00 – тръгваме към Сплит (през Задар). Спим или в Трогир, или в Сплит (зависи колко се мотаме по пътя и т.н.)
    30.04 (вторник) – разглеждаме/ кафе и към Дубровник по панорамния път. Стигаме Дубровник, нощна разходка (тук идеята ни е, ако не открием нещо изгодно в Дубровник-да спим в някое от околните градчета, от които има и автобуси до Дубровник.
    1.05 (сряда) и 2.05 (четвъртък) – Дубровник и околните дестинации в радиус от 60-на км-разходки и разглеждане.
    3.05 (петък) – кафе и към Подгорица бавно и славно с разглеждане по пътя. Разглеждане на Подгорица. Спане.
    4.05 (събота) – Подгорица-Ниш (разглеждаме) и вечерта – Лесковац. Тук отпускаме както си знаем с кума….Кумата има книжка – да му мисли.
    5.05 (неделя) – Лесковац-София.
    Поздрави
    Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
    Grand Cherokee 3.0

  • #2
    От: София -Загреб - Дубровник - София

    Общо взето за резервациите не бива да се тревожиш-по това време няма голяма натовареност на хотелите и ще можеш да намериш места за спане.А и си по мобилен-ако стане нещо по пътя няма да пропуснеш нищо.Отделно на место решаваш къде да спреш и дали ти харесва....имаш по голяма свобода и избор!Опитай се да имаш винаги в себе си местната валута-помага при преговори с полицаи.Спазвай ограниченията на скоростта и маркировката и ако имаш навигация си сложи камерите и полицейските постове.Жела я Ви приятно и безаварийно изкарване с много споделени снимки!
    Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

    Коментар


    • #3
      От: София -Загреб - Дубровник - София

      Само не зная каде има спане на семейство за 30-40 Е, възможно в Лесковец при кумата
      Сега сериозно, никой няма да те спре ако карате без нарушения, слагаш в багажника един комплект крушки заради Сърбите (важно да има всички крушки), багажник е пълн за 4 човека, така да никой няма да гледа за резервна гума.
      Пряк път от Подгорица до Ниш за.би ако обичаш колата си и нервите, внимавай в Черна Гора и Сърбия преди населени места има много често полиция, радари са пистолети и анти-радар не помага много, пътници с колани на задни седалки - ЗАДУЖИТЕЛНИ
      Трудно ми е да пиша на БГ обаче ми се струва да сте къси със времето за Плитвице, Задар, Сплит, требва да видите и Слапове Крке (до Шибеника), в Черна Гора - Котор, Цетине, Будва,
      Хубава почивка ви пожелявам
      Three witches watch three Swatch watches.
      Which witch watch which Swatch watch?

      Коментар


      • #4
        От: София -Загреб - Дубровник - София

        Значи отиваме на 60-на евраки на вечер - сега пак попрецъках. Но най-вероятно на място ще се оглеждаме...Крушки ще купя тогава най-обикновени, ако и да не вършат работа...Антирадар / радар-детектор и без това нямам, а за ограниченията-ясно-понадживях вече момента "пръв или кръв" :-) И на мен Плитвице - Сплит ми се струва късо, ама ще го мисля...
        Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
        Grand Cherokee 3.0

        Коментар


        • #5
          От: София -Загреб - Дубровник - София

          Дубровник е хубав, ще ви хареса, но ако сте виждали Швейцария,Франция,Австрия,Италия...и прочее авропеиски страни, няма да ви впечатли особено.Поне при мен беше така.

          П.П. Мене сърбите на с а ме питали за ктушки и резервна гума никога, пък съм я прекосявал едно двадесетина пъти!Спазвай ограниченията на скоростта-това стига.Хотелите в сръбско и хърватско не са скъпи, и нямаш нужда от предварителни резервации.

          Приятно пътуване и късмет, макар че четирима в една кола...,ама душа да е широка!
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #6
            От: София -Загреб - Дубровник - София

            От изброените - само последните две и то Виена, Рим, Флоренция, Венеция и Болония. Ама нали уж я хвалят дестинацията ... А за мястото в колата - жените са слабички и място имат бол отзад

            Поздрави и благодаря.
            Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
            Grand Cherokee 3.0

            Коментар


            • #7
              Според мен за Загреб то трябва повече време- много красив град! Кръчма Вино дол !

              Коментар


              • #8
                От: София -Загреб - Дубровник - София

                За тези държави трябва да се оборудвате с:крушки комплект,въже освен стандартното оборудване.Не забравяйте жилетката и по добре да е нова.В Загреб на съм ходил.В Хърватска е приятно.Лично бих наел апартамент в Дубровнишка ривиера-на5-10 ким от Дубровник е а цените са други.В стария град така или иначе си е казус паркирането.В началото на Дубровник има голям паркинг/платен/ Лятото за апартамент с 2 спални и уникална гледка платихме 60 евро на нощ/силен сезон/ в Млини на дубровнишка ривиера на около 10 км от Дубровник.Лично мисля че ако имате време трябва да посетите и Будва и Котор в черна гора/около 130 км. милсля беше от Дубровник.

                п.п Съгалсен съм с мнението по горе ....ако сте видели италия ще ви се стори постно.Будва и котор на мен лично по ми харесаха.Е това е въпрос на мнение,всеки от нас има различни възприятия.
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар


                • #9
                  От: София -Загреб - Дубровник - София

                  Благодаря за инфото на всички! Алекс, линк имаш ли за тия / тоя апартамент или на място сте търсили? Будва и Котор задължително - не съм ги написал, щото са или по път, или част от "големия" тридневен престой в/около Дубровник. За комплекта крушки-няма да се усетят предполагам, ако са обикновени крушки за фари, а реално съм с ксенон? Не че имам намерение да давам поводи да ме спират, но все пак...
                  Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                  Grand Cherokee 3.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: София -Загреб - Дубровник - София

                    Първоначално публикуван от a26 Преглед на мнение
                    Благодаря за инфото на всички! Алекс, линк имаш ли за тия / тоя апартамент или на място сте търсили? Будва и Котор задължително - не съм ги написал, щото са или по път, или част от "големия" тридневен престой в/около Дубровник. За комплекта крушки-няма да се усетят предполагам, ако са обикновени крушки за фари, а реално съм с ксенон? Не че имам намерение да давам поводи да ме спират, но все пак...
                    мен ме спираха............не им давай поводи.Правиха проверка и ми търсиха всичко,любезни но с твърдо отношение.Апарамента е в Млини и има паркомясто/1бр./ както писах.Апартамента може да го намериш в гугъл, пишеш mlini apartments La perla...................ako искате мога да поровя за телефон.Намира се на улица търговска 28.Лично аз ползвах навигация на телефона си-igo с последните карти към момента и нямах никакви проблеми,откара ме точно.Ако разчитате на навигация изтеглете ной новите карти.В Босна не съм зареждал гориво-търсят си само техните пари и не искат евра,пробвах да пазарувам с пластика но не ми се получи.Съвета ми е ако минавате през тази държава да влезете с пълен резервоар.Маршрута съм го описал в тема в раздел пътешествия.А още нещо търси хотел с паркоместа.В ла перла има само един проблем-пътя е стръмен и леко екстремен/съвсем леко/,няма дупки но има завой , не е кой знае какъв проблем аз карам алфа ромео...............Пътя дубровник-будва в частта си в хърватска беше в ремонт/не целият около 30 км./ т.е. правиха го наново и се караше върху трошен камък валиран.Няма дупки и бабуни.Надявам се от лятото до сега да са го асвалтирали. Ако има още нещо питайте.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #11
                      От: София -Загреб - Дубровник - София

                      Първоначално публикуван от a26 Преглед на мнение
                      Здравейте, замисляме април/май една обиколка с автомобил, та да си кажете мнението по плана. Тръгваме с един автомобил 4 човека.
                      ...
                      Ще се абонирам за темата ви, успех! Отдавна си мисля, че е крайно време да разгледаме Дубровник.
                      Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                      Дубровник е хубав, ще ви хареса, но ако сте виждали Швейцария,Франция,Австрия,Италия...и прочее авропеиски страни, няма да ви впечатли особено.Поне при мен беше така....
                      Постингът на Тодоров009 малко ме смути, но няма да се откажа. Ще пътуваме с Диско-2.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: София -Загреб - Дубровник - София

                        Alex, твоята тема няколко пъти съм я чел - много полезна и хубава, тя беше "точката" в решението ни за тази екскурзия. Ще се разровя в нета за въпросния апартамент! От други теми тук зная и за проблема с паркирането в Дубровник, и за това, че е по-добре да се нощува в градчета на около 10-на км. За състоянието на пътната мрежа в Хърватска - гледам ей тоя сайт http://www.hac.hr/en/ - Trapper - погледни го-има полезно инфо. Иначе пътя не ни притеснява - така или иначе ще сме с "паркетник", а не с това от подписа ми... Я един въпрос още, ако знаете- дали ми трябва пълномощно с преводи и легализация, ако в самия талон на автомобила (малък и голям) съм вписан като ползвател и държател?
                        Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                        Grand Cherokee 3.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: София -Загреб - Дубровник - София

                          В Дубровник официалният покрит паркинг е много хубав. Мисля, че към 7Е за цял ден беше.
                          Няколко нива, колата на сянка и винаги има места По уличките е ад да намериш място, а и се плаща на час.

                          За нощувка близо до Загреб, препоръчвам гр. Самабор и хотелчето в старият град. Има снимки в моята тема и на Бойко за мармотите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: София -Загреб - Дубровник - София

                            Първоначално публикуван от a26 Преглед на мнение
                            Alex, твоята тема няколко пъти съм я чел - много полезна и хубава, тя беше "точката" в решението ни за тази екскурзия. Ще се разровя в нета за въпросния апартамент! От други теми тук зная и за проблема с паркирането в Дубровник, и за това, че е по-добре да се нощува в градчета на около 10-на км. За състоянието на пътната мрежа в Хърватска - гледам ей тоя сайт http://www.hac.hr/en/ - Trapper - погледни го-има полезно инфо. Иначе пътя не ни притеснява - така или иначе ще сме с "паркетник", а не с това от подписа ми... Я един въпрос още, ако знаете- дали ми трябва пълномощно с преводи и легализация, ако в самия талон на автомобила (малък и голям) съм вписан като ползвател и държател?
                            Една от панорамните снимки на залива в темата е от терасата на апартамента,голям кеф е да си пиеш кафето на нея сутрин.
                            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                            GSM +359 895 236 182

                            А Rhf +

                            Коментар


                            • #15
                              От: София -Загреб - Дубровник - София

                              Малко полезно инфо - пуснах зпаитване до Главна дирекция "Гранична полиция" - с долу-горе следното съдържание - "в случай, че съм вписан в свидетелството за регистрация на МПС като ползвател (с всички необходими реквизити - ЕГН, три имена, адрес) (точки С.2.1., С.2.2 и С.2.3) - необходимо ли е при напускане на пределните на Р България да притежавам нотариално заверено пълномощно от собственика - лизингодател".

                              Дойде преди малко писмо, в което се казва: "Във връзка с Ваше писмо, постъпило на 12.02.2013г. в Главна дирекция “Гранична полиция” Ви уведомявам, че органите на Гранична полиция няма да възпрепятстват Вашето пътуване с МПС, в чието свидетелство за регистрация сте вписан като негов ползвател."

                              Демек не би следвало да ми трябва пълномощно, но аз ще си направя - доколкото ще излизам извън ЕС, но ми беше полезно, ако някога реша да забегна в гръцко докато сме при тЪщата...
                              Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                              Grand Cherokee 3.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X