Резултати 1 до 17 от 17

Тема: София -Загреб - Дубровник - София

Място
    София
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    4

По подразбиране София -Загреб - Дубровник - София

Здравейте, замисляме април/май една обиколка с автомобил, та да си кажете мнението по плана. Тръгваме с един автомобил 4 човека.
    Освен това имам няколко въпроса:

• Има ли смисъл да запазваме места за спане предварително или на място ще се оправим (оптимумът е да се вместваме в 30-40 евро макс за нощувка на семейство);
    • Чета, че в Сръбско и Хърватско искали да имаш резервна крушка за фаровете. Е, ама ние ще сме с автомобил, дето си е с фабричен ксенон – безумно ми се струва да купувам нещо, дето ще е много пари и не подлежи на смяна в полеви условия.
    • Други специфични изисквания по автомобила? Примерно резервна гума? Щото аз съм с „рън флат“ и нямам място…
    • Пътят Подгорица-Ниш – по карта дава много да се заобикаля (явно води по „царския път“), а се вижда, че има и по-пряк вариант – пробвал ли е някой?

Всякакви идеи / напътствия са добре дошли (изчетох каквото има във форума, но по-прясно инфо ще е от полза).
    27.04 (събота) – тръгваме от София. Вечерта сме в Загреб. Нощна разходка. Сън.
    28.04 (неделя) – до обед-разходка в Загреб. Следобед – към Плитвичките езера. Спим в околността.
    29.04 (понеделник)-от сутринта – езерата. Към 16.00 – тръгваме към Сплит (през Задар). Спим или в Трогир, или в Сплит (зависи колко се мотаме по пътя и т.н.)
    30.04 (вторник) – разглеждаме/ кафе и към Дубровник по панорамния път. Стигаме Дубровник, нощна разходка (тук идеята ни е, ако не открием нещо изгодно в Дубровник-да спим в някое от околните градчета, от които има и автобуси до Дубровник.
    1.05 (сряда) и 2.05 (четвъртък) – Дубровник и околните дестинации в радиус от 60-на км-разходки и разглеждане.
    3.05 (петък) – кафе и към Подгорица бавно и славно с разглеждане по пътя. Разглеждане на Подгорица. Спане.
    4.05 (събота) – Подгорица-Ниш (разглеждаме) и вечерта – Лесковац. Тук отпускаме както си знаем с кума….Кумата има книжка – да му мисли.
    5.05 (неделя) – Лесковац-София.
    Поздрави
    Nissan Patrol GR Y60 2.8TD

Място
    Шумен
    Публикации
    268
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: София -Загреб - Дубровник - София

Общо взето за резервациите не бива да се тревожиш-по това време няма голяма натовареност на хотелите и ще можеш да намериш места за спане.А и си по мобилен-ако стане нещо по пътя няма да пропуснеш нищо.Отделно на место решаваш къде да спреш и дали ти харесва....имаш по голяма свобода и избор!Опитай се да имаш винаги в себе си местната валута-помага при преговори с полицаи.Спазвай ограниченията на скоростта и маркировката и ако имаш навигация си сложи камерите и полицейските постове.Жела я Ви приятно и безаварийно изкарване с много споделени снимки!
    Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

Място
    Split(CRO) - Sofia,Lozen(BG)
    Публикации
    548
    Точки (при гласуване)
    10

Само не зная каде има спане на семейство за 30-40 Е, възможно в Лесковец при кумата
    Сега сериозно, никой няма да те спре ако карате без нарушения, слагаш в багажника един комплект крушки заради Сърбите (важно да има всички крушки), багажник е пълн за 4 човека, така да никой няма да гледа за резервна гума.
    Пряк път от Подгорица до Ниш за.би ако обичаш колата си и нервите, внимавай в Черна Гора и Сърбия преди населени места има много често полиция, радари са пистолети и анти-радар не помага много, пътници с колани на задни седалки - ЗАДУЖИТЕЛНИ
    Трудно ми е да пиша на БГ обаче ми се струва да сте къси със времето за Плитвице, Задар, Сплит, требва да видите и Слапове Крке (до Шибеника), в Черна Гора - Котор, Цетине, Будва,
    Хубава почивка ви пожелявам
    Three witches watch three Swatch watches.
    Which witch watch which Swatch watch?

Място
    София
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    4

Значи отиваме на 60-на евраки на вечер - сега пак попрецъках. Но най-вероятно на място ще се оглеждаме...Крушки ще купя тогава най-обикновени, ако и да не вършат работа...Антирадар / радар-детектор и без това нямам, а за ограниченията-ясно-понадживях вече момента "пръв или кръв" :-) И на мен Плитвице - Сплит ми се струва късо, ама ще го мисля...

Място
    Валенсия,Испания; Пловдив
    Публикации
    625
    Точки (при гласуване)
    7

Дубровник е хубав, ще ви хареса, но ако сте виждали Швейцария,Франция,Австрия,Италия...и прочее авропеиски страни, няма да ви впечатли особено.Поне при мен беше така.

П.П. Мене сърбите на с а ме питали за ктушки и резервна гума никога, пък съм я прекосявал едно двадесетина пъти!Спазвай ограниченията на скоростта-това стига.Хотелите в сръбско и хърватско не са скъпи, и нямаш нужда от предварителни резервации.

Приятно пътуване и късмет, макар че четирима в една кола...,ама душа да е широка!
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

Място
    София
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    4

От изброените - само последните две и то Виена, Рим, Флоренция, Венеция и Болония. Ама нали уж я хвалят дестинацията ... А за мястото в колата - жените са слабички и място имат бол отзад

Поздрави и благодаря.

Публикации
    245
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране

Според мен за Загреб то трябва повече време- много красив град! Кръчма Вино дол !

Място
    sofia
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    6

За тези държави трябва да се оборудвате с:крушки комплект,въже освен стандартното оборудване.Не забравяйте жилетката и по добре да е нова.В Загреб на съм ходил.В Хърватска е приятно.Лично бих наел апартамент в Дубровнишка ривиера-на5-10 ким от Дубровник е а цените са други.В стария град така или иначе си е казус паркирането.В началото на Дубровник има голям паркинг/платен/ Лятото за апартамент с 2 спални и уникална гледка платихме 60 евро на нощ/силен сезон/ в Млини на дубровнишка ривиера на около 10 км от Дубровник.Лично мисля че ако имате време трябва да посетите и Будва и Котор в черна гора/около 130 км. милсля беше от Дубровник.

п.п Съгалсен съм с мнението по горе ....ако сте видели италия ще ви се стори постно.Будва и котор на мен лично по ми харесаха.Е това е въпрос на мнение,всеки от нас има различни възприятия.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 884 860 128

Място
    София
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    4

Благодаря за инфото на всички! Алекс, линк имаш ли за тия / тоя апартамент или на място сте търсили? Будва и Котор задължително - не съм ги написал, щото са или по път, или част от "големия" тридневен престой в/около Дубровник. За комплекта крушки-няма да се усетят предполагам, ако са обикновени крушки за фари, а реално съм с ксенон? Не че имам намерение да давам поводи да ме спират, но все пак...

Място
    sofia
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на a26 Преглед на публикациите
    Благодаря за инфото на всички! Алекс, линк имаш ли за тия / тоя апартамент или на място сте търсили? Будва и Котор задължително - не съм ги написал, щото са или по път, или част от "големия" тридневен престой в/около Дубровник. За комплекта крушки-няма да се усетят предполагам, ако са обикновени крушки за фари, а реално съм с ксенон? Не че имам намерение да давам поводи да ме спират, но все пак...
    мен ме спираха............не им давай поводи.Правиха проверка и ми търсиха всичко,любезни но с твърдо отношение.Апарамента е в Млини и има паркомясто/1бр./ както писах.Апартамента може да го намериш в гугъл, пишеш mlini apartments La perla...................ako искате мога да поровя за телефон.Намира се на улица търговска 28.Лично аз ползвах навигация на телефона си-igo с последните карти към момента и нямах никакви проблеми,откара ме точно.Ако разчитате на навигация изтеглете ной новите карти.В Босна не съм зареждал гориво-търсят си само техните пари и не искат евра,пробвах да пазарувам с пластика но не ми се получи.Съвета ми е ако минавате през тази държава да влезете с пълен резервоар.Маршрута съм го описал в тема в раздел пътешествия.А още нещо търси хотел с паркоместа.В ла перла има само един проблем-пътя е стръмен и леко екстремен/съвсем леко/,няма дупки но има завой , не е кой знае какъв проблем аз карам алфа ромео...............Пътя дубровник-будва в частта си в хърватска беше в ремонт/не целият около 30 км./ т.е. правиха го наново и се караше върху трошен камък валиран.Няма дупки и бабуни.Надявам се от лятото до сега да са го асвалтирали. Ако има още нещо питайте.
    GSM +359 884 860 128

Място
    София
    Публикации
    2,675
    Точки (при гласуване)
    9

Здравейте, замисляме април/май една обиколка с автомобил, та да си кажете мнението по плана. Тръгваме с един автомобил 4 човека.
    ...
    Ще се абонирам за темата ви, успех! Отдавна си мисля, че е крайно време да разгледаме Дубровник.
    Цитат Мнение на Тодоров009 Преглед на публикациите
    Дубровник е хубав, ще ви хареса, но ако сте виждали Швейцария,Франция,Австрия,Италия...и прочее авропеиски страни, няма да ви впечатли особено.Поне при мен беше така....
    Постингът на Тодоров009 малко ме смути, но няма да се откажа. Ще пътуваме с Диско-2.
    Където не стига Нива, се стига с хеликоптер.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    София
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    4

Alex, твоята тема няколко пъти съм я чел - много полезна и хубава, тя беше "точката" в решението ни за тази екскурзия. Ще се разровя в нета за въпросния апартамент! От други теми тук зная и за проблема с паркирането в Дубровник, и за това, че е по-добре да се нощува в градчета на около 10-на км. За състоянието на пътната мрежа в Хърватска - гледам ей тоя сайт http://www.hac.hr/en/ - Trapper - погледни го-има полезно инфо. Иначе пътя не ни притеснява - така или иначе ще сме с "паркетник", а не с това от подписа ми... Я един въпрос още, ако знаете- дали ми трябва пълномощно с преводи и легализация, ако в самия талон на автомобила (малък и голям) съм вписан като ползвател и държател?

Венци- малкия е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    3,685
    Точки (при гласуване)
    36

В Дубровник официалният покрит паркинг е много хубав. Мисля, че към 7Е за цял ден беше.
    Няколко нива, колата на сянка и винаги има места По уличките е ад да намериш място, а и се плаща на час.

За нощувка близо до Загреб, препоръчвам гр. Самабор и хотелчето в старият град. Има снимки в моята тема и на Бойко за мармотите.
    "Най-голямата злина за човечеството е надеждата"

Място
    sofia
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    6

Alex, твоята тема няколко пъти съм я чел - много полезна и хубава, тя беше "точката" в решението ни за тази екскурзия. Ще се разровя в нета за въпросния апартамент! От други теми тук зная и за проблема с паркирането в Дубровник, и за това, че е по-добре да се нощува в градчета на около 10-на км. За състоянието на пътната мрежа в Хърватска - гледам ей тоя сайт http://www.hac.hr/en/ - Trapper - погледни го-има полезно инфо. Иначе пътя не ни притеснява - така или иначе ще сме с "паркетник", а не с това от подписа ми... Я един въпрос още, ако знаете- дали ми трябва пълномощно с преводи и легализация, ако в самия талон на автомобила (малък и голям) съм вписан като ползвател и държател?
    Една от панорамните снимки на залива в темата е от терасата на апартамента,голям кеф е да си пиеш кафето на нея сутрин.
    GSM +359 884 860 128

Място
    София
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    4

Малко полезно инфо - пуснах зпаитване до Главна дирекция "Гранична полиция" - с долу-горе следното съдържание - "в случай, че съм вписан в свидетелството за регистрация на МПС като ползвател (с всички необходими реквизити - ЕГН, три имена, адрес) (точки С.2.1., С.2.2 и С.2.3) - необходимо ли е при напускане на пределните на Р България да притежавам нотариално заверено пълномощно от собственика - лизингодател".

Дойде преди малко писмо, в което се казва: "Във връзка с Ваше писмо, постъпило на 12.02.2013г. в Главна дирекция “Гранична полиция” Ви уведомявам, че органите на Гранична полиция няма да възпрепятстват Вашето пътуване с МПС, в чието свидетелство за регистрация сте вписан като негов ползвател."

Демек не би следвало да ми трябва пълномощно, но аз ще си направя - доколкото ще излизам извън ЕС, но ми беше полезно, ако някога реша да забегна в гръцко докато сме при тЪщата...

Място
    София
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    4

Така... Броени дни до началото на пътуването - малко инфо:

Изисквания в Сърбия / Хърватия:

- постоянни къси / дневни светлини;
    - аптечка (някои казват, че по сръбски закон трябва да е по-пълна от нашите, но аз няма да се задълбочавам - нося си една по БДС / ЕС стандарта;
    - триъгълник;
    - жилетка;
    - резервни крушки за всички светлини (аз лично смятам да купя някакъв най-евтин възможен комплект / да си скалъпя сам);
    - въже за теглене;
    - алкохол - 0.0 (има някои вариации в зависимост от години / стаж / категория, но няма да правя експерименти);
    - застраховка на всеки пътуващ в размер на поне 30 000 евро за периода, в който си в държавата;
    - по учебник - пълномощно с нот.заверка и апостил;
    - сайта на хърватското АПИ - http://www.hac.hr/en/ - има си изисквания, винетки, пътна обстановка и т.н.

Има Гугъл Стрийт Вю и за Хърватия - още не съм цъкал - може би ще е полезно за самия Загреб да се поориентирам.

Навигация - ТомТом на Гармин машина с тяхната карта за Европа + IGо, качено на смарт телефон. Последно съм ползвал само IGo-то в Истанбул и смея да твърдя се представи повече от отлично.

Маршрут:

- ден 1 - София - Калотина - Димитровград - Пазар - Бела Паланка - Ниш - Алексинац - Белград - Липовац - Загреб - все по царския път и магистралите (Е80-Е75-Е70 / А1 и А3 магистрали) - общо 780 км. Ще ми се да тръгнем от София към 12 вечерта, за да сме около обяд в Загреб и да имаме повече време. Нощуваме в Загреб;
    - ден 2 - разходки и следобеда - Загреб - Karlovac - Rakovica - 120 км. Нощувка.
    - ден 3 - Rakovica - Плитвички езера (17 км) и цял ден там разглеждане. В късния следобед - Езерата - Задар (150 км). Нощувка.
    - ден 4 - обиколка в Задар. По някое време - Задар - Млини (350 км). 4 нощувки там и обикаляне в околията (в радиус от 120-150 км - Будва, Котор и т.н.);
    - ден 8 - Млини - Лесковац - 600 км - през Плана - Горажде - Вишеград - Ужице - Крагуевац и Ниш. Мислехме да тръгнем по-рано и да врътнем през Подгорица, но познат, който е пътувал скоро оттам ни разубеди - каза, че е кошмарен участъка - яко дупки и завои и едни 200 км се влачат с часове.
    - ден 9 - Лесковац - София - 180 км.

Места за нощувки с цени + разходи - живот и здраве като се върнем - дето се вика да е проверено

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Така... Броени дни до началото на пътуването - малко инфо:

Изисквания в Сърбия / Хърватия:

- постоянни къси / дневни светлини;
    - аптечка (някои казват, че по сръбски закон трябва да е по-пълна от нашите, но аз няма да се задълбочавам - нося си една по БДС / ЕС стандарта;
    - триъгълник;
    - жилетка;
    - резервни крушки за всички светлини (аз лично смятам да купя някакъв най-евтин възможен комплект / да си скалъпя сам);
    - въже за теглене;
    - алкохол - 0.0 (има някои вариации в зависимост от години / стаж / категория, но няма да правя експерименти);
    - застраховка на всеки пътуващ в размер на поне 30 000 евро за периода, в който си в държавата;
    - по учебник - пълномощно с нот.заверка и апостил;
    - сайта на хърватското АПИ - http://www.hac.hr/en/ - има си изисквания, винетки, пътна обстановка и т.н.

Има Гугъл Стрийт Вю и за Хърватия - още не съм цъкал - може би ще е полезно за самия Загреб да се поориентирам.

Навигация - ТомТом на Гармин машина с тяхната карта за Европа + IGо, качено на смарт телефон. Последно съм ползвал само IGo-то в Истанбул и смея да твърдя се представи повече от отлично.

Маршрут:

- ден 1 - София - Калотина - Димитровград - Пазар - Бела Паланка - Ниш - Алексинац - Белград - Липовац - Загреб - все по царския път и магистралите (Е80-Е75-Е70 / А1 и А3 магистрали) - общо 780 км. Ще ми се да тръгнем от София към 12 вечерта, за да сме около обяд в Загреб и да имаме повече време. Нощуваме в Загреб;
    - ден 2 - разходки и следобеда - Загреб - Karlovac - Rakovica - 120 км. Нощувка.
    - ден 3 - Rakovica - Плитвички езера (17 км) и цял ден там разглеждане. В късния следобед - Езерата - Задар (150 км). Нощувка.
    - ден 4 - обиколка в Задар. По някое време - Задар - Млини (350 км). 4 нощувки там и обикаляне в околията (в радиус от 120-150 км - Будва, Котор и т.н.);
    - ден 8 - Млини - Лесковац - 600 км - през Плана - Горажде - Вишеград - Ужице - Крагуевац и Ниш. Мислехме да тръгнем по-рано и да врътнем през Подгорица, но познат, който е пътувал скоро оттам ни разубеди - каза, че е кошмарен участъка - яко дупки и завои и едни 200 км се влачат с часове.
    - ден 9 - Лесковац - София - 180 км.

Места за нощувки с цени + разходи - живот и здраве като се върнем - дето се вика да е проверено
    Много полезно инфо. Колега ще споделиш ли впечатления основно по трасето и евентуално цени на винетки, магистрали и бензин.
    На 9-ти юни ми предстои същото пътуване.

Сходни теми

1. София - Дубровник през Албания - дайте акъл
    От ipserver във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 46
    Последно мнение: 13-01-14, 15:31
  2. София - Дубровник - дайте акъл
    От denislav във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 52
    Последно мнение: 20-06-11, 11:00
  3. София-Дубровник-Тоскана
    От mitkosto във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 3
    Последно мнение: 16-08-10, 12:22
  4. Организирано пътешествие по импровизиран трак: София-яз.Въча-Хисаря-София
    От kocha във форум Пътешествия и разходки с АТВ (завършени)
    Отговори: 27
    Последно мнение: 07-07-10, 21:13

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •